Sport.pl

Siatkówka. Bednaruk, Gruszka i Zagumny w sztabie kadry? Jacek Kasprzyk nie mówi nie!

Choć wielu patrzyło na to z przymrużeniem oka, to koncepcja kilku polskich trenerów kadry wydaje się coraz bardziej realna. Obstaje za nią sam prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Jacek Kasprzyk.

25 października zbierze się zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej, by ustalić tryb wyboru nowego szkoleniowca reprezentacji Polski. Dopiero później, możliwe, że nawet na początku przyszłego roku, władze krajowej siatkówki podejmą decyzję, kto ma zostać nowym selekcjonerem kadry. Możliwe jednak, że nie będzie on jeden, a nawet trzech! Za taką opcją w rozmowie z Polską Agencją Prasową optował prezes Związku, Jacek Kasprzyk.

Na stanowisku ma on widzieć Jakuba Bednaruka (trener Łuczniczki Bydgoszcz), Piotra Gruszkę (szkoleniowiec GKS-u Katowice, były asystent trenera Ferdinando De Giorgiego) oraz Pawła Zagumnego (dyrektora sportowego ONICO Warszawy, bez doświadczenia w trenowaniu jakiegokolwiek zespołu).

Jacek Kasprzyk nie jest pierwszym, który głośno mówił o słuszności koncepcji wielu szkoleniowców jednej kadry. - W modelu amerykańskim jest kilku trenerów – ściśle ze sobą współpracują. A jeśli grupa jest mniej doświadczona, to działa z zagranicznymi konsultantami. Podczas moich podróży podejmowałem pewne rozmowy i wiem, że do ewentualnej współpracy byliby chętni Hugh McCutcheon czy Bernardo Rezende. Można by zrobić grupę młodych trenerów z obecnych kandydatów na selekcjonera, czyli z Gruszki, Prygla, Bednaruka, Serafina oraz Wasilkowskiego i zaprosić do nich na konsultację szkoleniowców zagranicznych – mówił w rozmowie ze Sport.pl manager siatkarski, Andrzej Grzyb.

Więcej o:
Komentarze (16)
Siatkówka. Bednaruk, Gruszka i Zagumny w sztabie kadry? Jacek Kasprzyk nie mówi nie!
Zaloguj się
 • komentatorroku

  Oceniono 2 razy 2

  Ale, ale, jesli 3 trenerow to i 3 prezesow nalezy sie ! Poszedlbym dalej i 3 zarzady powolal...
  Pomyslmy, co jeszcze mozna udoskonalic ?
  I wiem ze na pewno byloby 3 razy smieszniej.

 • w.t.team

  Oceniono 2 razy 2

  Jeśli to prawda to potrzebna jest zmiana prezesa. 3 trenerów, gdzie 2 to zwykle o jednego za dużo. Kasprzyk odpłynął.

 • iarna

  Oceniono 1 raz 1

  Gdzie kucharek sześć tam 12 cycków pieść.
  Goowno z tego będzie. ten związek siatkarski w Polsce wydaje się być coraz głupszy.

 • boromir195419

  Oceniono 5 razy 1

  poproscie ,Antige by wrocil - nie mieliscie racji zwalniejac go i tyle / co z tego ze zarzad go nie lubi - liczy sie dobro siatkowki .

 • 99makabra1977

  0

  Oglądam siatkówkę od 48 lat. Sam grałem od dzieciństwa ponad 1000 godzin. Liga jest przepełniona sławami z poza kraju. Polacy są do podawania piłek. Jak nie będzie wyników reprezentacji to upadnie liga. Takie sławy jak Gruszka , czy Zagumny chyba to rozumieją. Nie powinno być na parkiecie więcej niż dwóch zawodników zagranicznych.

 • kuku666

  0

  Najlepszą rzeczą co prezesik może zrobić to nie powoływać nowych trenerów, tylko podać się do dymisji.

 • elvisek101

  0

  trzech trenerów to trzy pensje i decyzje sprzeczne, a trzeba je podejmować nieraz w ułamku sekundy

 • boliver

  0

  Tego prezesa I kumpli nalezy rozliczyc z popelnionych glupot,,,

  Potem inny zarzad zadecyduje,,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX