Sport.pl

Liga Światowa. Znamy komplet drużyn, które zagrają w Final Six. Wśród nich znajduje się prowadzona przez byłego trenera Polaków

Brazylia jako gospodarz, Francja, Serbia, Rosja, USA i Kanada - te sześć zespołów zagra ze sobą w finałowym etapie zmagań Ligi Światowej 2017. W turnieju nie zobaczymy już reprezentacji Polski, która meczem z Amerykanami pożegnała się z imprezą.

Od 4 do 8 lipca w brazylijskiej Kurytybie odbędzie się Final Six Ligi Światowej. Choć polska reprezentacja nie weźmie w nim udziału, to wszyscy kibice siatkówki będą mogli się cieszyć grą najlepszych drużyn na świecie.

Udział w finałowych rozgrywkach zapewniony mieli gospodarze, czyli siatkarze Canarinhos. W klasyfikacji generalnej fazy interkontynentalnej z 19 punktami zajęli 2. miejsce, zaraz za liderującą Francją, która przegrała tylko jeden z dziewięciu meczów. Na podium zestawienia znaleźli się również obrońcy tytułu sprzed roku, Serbowie.

Rywalizacja o miejsca od 4-6 trwała do ostatniego spotkania. Dzięki wygranym w ostatnim turnieju interkontynentalnym awans wywalczyła młoda reprezentacja Rosji oraz USA, które pokonując w ostatniej kolejce Polskę musiało jeszcze liczyć na pomoc pozostałych drużyn.

W gronie najlepszych zespołów na 5. pozycji znalazła się prowadzona przez byłego szkoleniowca biało-czerwonych, Stephane’a Antigę, kadra Kanady. Choć miała mniej punktów niż sklasyfikowane niżej USA i Belgia, to wygrała  z nimi stosunkiem meczów zwycięskich do porażek.

7. w zestawieniu byli podopieczni Vitala Heynena, lokatę niżej Polacy, a dalej Bułgarzy, Argentyńczycy i Iran. Zaskoczyło ostatnie miejsce Włochów, którzy jeszcze w poprzednim sezonie grali w Final Six zmagań.

Więcej o:
Komentarze (12)
Liga Światowa. Znamy komplet drużyn, które zagrają w Final Six. Wśród nich znajduje się prowadzona przez byłego trenera Polaków
Zaloguj się
 • heavydirtysoul

  Oceniono 7 razy 5

  Ale ten Antiga to przecież taki zły szkoleniowiec..! Jak to możliwe, że taki dobry szkoleniowiec Fernando de cośtam nie dał rady, a zły, okropny i wstrętny Antiga podołał zadaniu..?

 • hornbeam

  Oceniono 4 razy 4

  "Lecz choćby przyszło tysiąc atletów
  I każdy zjadłby tysiąc kotletów,
  I każdy nie wiem jak się wytężał,
  To nie udźwigną, taki to ciężar."
  Antiga zły, poprzednik tez był zły i następca obecnego też będzie zły. Dlaczego?
  Bo nie narodził się jeszcze taki szkoleniowiec, taki autorytet siatkarski, który miałby okazję wlać w te otumanione prywatą, kumoterstwem, koneksjami puste łby, trochę siatkarskiego oleju. Każda ryba - tak samo i ta - psuje się od głowy czyli od PZPS. Możecie negować do woli, zdania nie zmienię. Pozdrawaiam!

 • r.a.b.i.n

  Oceniono 5 razy 3

  Antiga, to ten zły trener, co nie potrafił trenować z wielkimi gwiazdami, popełniał same błędy i dlatego go wyrzucono?

 • g2cos7alfa

  Oceniono 2 razy 2

  Dzięki losowaniu nie graliśmy z najlepszymi: Francją, Serbią czy nawet Belgią, a i tak dostaliśmy baty.
  Może redakcja uaktualni tabelę?

 • kalowiec

  Oceniono 6 razy 2

  jak widać, to nie trener był taki zły tylko siatkarze do bani, co potwierdzili kolejny raz....looserzy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX