Sport.pl

Siatkówka. BBTS kompletuje środek, Wojciech Siek z nowym kontraktem

23-letni środkowy Wojciech Siek przedłużył kontrakt z BBTS-em Bielsko-Biała. Dla zawodnika będzie to czwarty sezon w stolicy Podbeskidzia.

- Ścieżkę mojej kariery oceniam pozytywnie, cieszę się, że mogę występować BBTS-ie, bo jestem z Bielska i dobrze się tu czuję. Jestem zadowolony, że w poprzednim sezonie trenerzy zaufali mi na tyle, bym mógł grać w prawie wszystkich meczach. Na pewno mogło być lepiej. W nowym sezonie chciałbym poprawić wynik drużyny i walczyć w każdym meczu - komentuje Wojciech Siek.

 Młody środkowy był statystycznie 28. zawodnikiem na swojej pozycji w poprzednich rozgrywkach. Wystąpił prawie we wszystkich meczach, pauzując wyłącznie w spotkaniu z ONICO AZS-em Politechnika Warszawska.

 BBTS Bielsko-Biała w sezonie 2016/2017 zajął 14. pozycję w PlusLidze. Rezultat ten był wynikiem wielu czynników, między innymi tego, że przez passę przegranych doszło do zmiany na stanowisku pierwszego szkoleniowca drużyny. Rostislav Chudik poprawił co prawda pozycję i grę zespołu z Podbeskidzia, ale nieznacznie i trzecie miejsce od końca nie satysfakcjonowało praktycznie nikogo.

 Zespołowi potrzebne były zmiany. Do tej pory kontrakt z klubem podpisali Piotr Łukasik (KPS Siedlce) oraz Kajetan Marek (przeszedł z Młodej Ligi). Umowy przedłużyli Mariusz Gaca, Wojciech Siek i Przemysław Czauderna. Do Cerrad Czarnych Radom przeniósł się Kamil Kwasowski. Ponadto drużynę opuścili Łukasz Koziura oraz Paweł Wrzeszcz, którego na stanowisku drugiego trenera zastąpił Paweł Gradowski.

Stephane Antiga w "Wilkowicz Sam na Sam": Syn powiedział: gdybym miał zagrać w kadrze siatkarzy, to dla Polski, nie dla Francji. Ja się zgadzam. Bo tu fajnie jest

Więcej o: