Siatkówka. Graham Vigrass siatkarzem ONICO Warszawa

Graham Vigrass

Graham Vigrass (onicowarszawa.pl)

Mistrz Niemiec i najlepszy środkowy poprzedniej edycji Ligi Światowej Kanadyjczyk Graham Vigrass dołączy do klubu ONICO Warszawa w sezonie 2018/2019 PlusLigi.

– Jestem bardzo podekscytowany, że dołączę do drużyny ONICO Warszawa. To bardzo silny zespół, występujący w jednej z najsilniejszych lig na świecie. Duży wpływ na moją decyzję o przenosinach do Warszawy miał Stephane Antiga – to znakomity trener, z którym pracuję w reprezentacji Kanady, a jego styl bardzo mi odpowiada. Mam nadzieję, że będziemy walczyć o najwyższe cele. W Polsce jest wiele silnych ekip, ale uważam, że będziemy w stanie z nimi rywalizować – powiedział kanadyjski środkowy po podpisaniu rocznego kontraktu.

Jego obecność w zespole jest nieprzypadkowa. Szkoleniowcem drużyny narodowej, w której występuje Vigrass, jest Stephane Antiga, który prowadzi ONICO. Francuz już przed poprzednim sezonem sprowadził do klubu młody kanadyjski talent – Sharone’a Verona Evansa.

29-letni środkowy grał w różnych miejscach. Sezony spędzał we Francji, Tunezji, Turcji i Niemczech. Ze swoim poprzednim zespołem wywalczył dwa tytuły mistrzowskie i dwukrotnie wystąpił w Final Four siatkarskiej Ligi Mistrzów.

- Pracowaliśmy już z Grahamem w reprezentacji, to bardzo dobry środkowy, który na pewno zwiększy rywalizację na środku – skomentował jego transfer francuski trener ONICO. Graham Vigrass mierzy 205 centymetrów, jego zasięg w ataku to 354 cm, a w bloku 331 cm.

Antoni Piechniczek w "Wilkowicz Sam na Sam": Nasz mecz z Brazylią w mundialu w Meksyku był nie do wygrania. Widać było, że był drukowany. Wracaliśmy niezadowoleni. Ale życzę każdemu, żeby jego wynik przetrwał niepobity ponad 30 lat

Policz się z PRL - jak znasz słynne liczby słusznie minionej epoki?
1/15Bohaterowie serialu Stanisława Barei, o lokatorach warszawskiego blokowiska, mieszkali przy Alternatywy:
Zobacz także
  • Siatkówka. Krzysztof Ignaczak: Żeby zostać Resoviakiem trzeba mieć twardy charakter i jaja. Nie czuje się już przed nami respektu
  • Siatkówka. Koniec zamieszania wokół Olivy? Jastrzębski Węgiel prawdopodobnie zwiąże się z Ferensem
  • Mistrzostwa świata w siatkówce 2018. Polacy po dekoracji Siatkówka. Podwójny mistrz świata zostaje w ZAKSIE
Komentarze (1)
Siatkówka. Graham Vigrass siatkarzem ONICO Warszawa
Zaloguj się
  • pardonsik

    0

    Jastrzębski Węgiel 3 gwiazdy ŚWIATOWEGO formatu - i cisza na gezeta - jeden pierd onico czy gks - hałąs - kogos tu pogieło ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX