25
18
25
3
W rewan穎wym spotkaniu o 7. miejsce ONICO Warszawa przegra這 z Cuprum Lubin 1:3 i z這tego seta 16:18, przez co zaj窸o w ko鎍owej klasyfikacji 8. lokat. MVP spotkania wybrany zosta atakuj帷y go軼i, ㄆkasz Kaczmarek.

Poniedzia趾owe spotkanie sk豉da這 si z dw鏂h r闚nie wa積ych cz窷ci – walki o si鏚me miejsce w ko鎍owej klasyfikacji PlusLigi, a tak瞠 po瞠gnania Guillaume’a Samiki, dla kt鏎ego by這 to ostatnie spotkanie w zawodowej karierze. ONICO rozpocz窸o mecz w takim samym sk豉dzie jak w Lubinie, tj. z Kub Kowalczykiem na 鈔odku i Wojtkiem W這darczykiem w ataku. Kapitanem zespo逝 by wyj徠kowo bohater wieczoru, Guillaume Samica.

Pocz徠ek meczu by bardzo wyr闚nany, cho obie ekipy mia造 spore problemy z dok豉dnym przyj璚iem zagrywki. Niestety nawet z pi貫k sytuacyjnych wci捫 skuteczni byli Kaczmarek z Tahtem, dzi瘯i kt鏎ym to go軼ie uzyskali pierwsz znacz帷 przewag (6:10). Z biegiem czasu przewaga ta zamiast male, ci庵le ros豉. Po b喚dach Samika i W這darczyka, przy stanie 11:16, drug przerw zmuszony by wykorzysta Stephane Antiga. Nie pomog這 i to – myli si te Kwolek (11:18), a zawodnicy Cuprum pewnie zmierzali po zwyci瘰two w pierwszym secie. W mi璠zyczasie na parkiecie pojawili si Nowakowski i Gjorgiew, ale ostatecznie to przyjezdni zwyci篹yli pewnie do 16.

Drugi set nie przyni鏀 poprawy w naszym przyj璚iu i od pocz徠ku to zn闚 go軼ie budowali sobie przewag (4:8). Do duetu Kaczmarek-Taht do陰czy jeszcze Hain i nie pomoga造 nam nawet 鈍ietne obrony Kowalczyka. Siatkarze Cuprum byli lepsi w ka盥ym elemencie – punktowali zagrywk czy blokiem, co po stronie ONICO praktycznie nie funkcjonowa這. Z ka盥 chwil straty si powi瘯sza造, a co gorsza nie by這 wida nadziei na popraw (8:16). W ko鎍闚ce, przy zagrywce Gjorgiewa, zdobyli鄉y wprawdzie trzy punkty z rz璠u, ale na niewiele si to zda這. Cuprum wygra這 25:18 i prowadzi這 ju 2:0.

Po przerwie siatkarze ONICO zacz瘭i gra du穎 lepiej – w ko鎍u zadzia豉 blok, przede wszystkim Brizarda, a poprawa widoczna by豉 te w przyj璚iu zagrywki. Wszystko to pozwoli這 wyj嗆 na 7:5, lecz zamiast stopniowo budowa przewag, to go軼ie z zimn krwi gonili wyniki. Do remisu doprowadzili przy stanie 14:14, jednak b陰d Gunii ponownie da nam zaliczk jednego punktu. Dzi瘯i dobrej skuteczno軼i Kwolka i W這darczyka wci捫 byli鄉y w grze, a w ko鎍闚ce z豉pali鄉y wiatr w 瘸gle. Mocna zagrywka i pewny na siatce Kwolek da造 nam zwyci瘰two 25:18. Wci捫 by這 jednak 2:1 dla rywali.

Na pocz徠ku czwartego seta powr鏂i造 koszmary z poprzednich partii, czyli szybkie prowadzenie go軼i (4:8) i problemy z dok豉dnym przyj璚iem. Kaczmarek z Tahtem mieli ju 陰cznie 30 zdobytych punkt闚 i nie zamierzali si zatrzyma. ONICO te nie sk豉da這 broni, ale za ka盥ym razem, gdy udawa這 si odrobi kilka punkt闚, sprawy w swoje r璚e bra Taht i go軼ie ponownie “odje盥瘸li” (12:17). Wszystko wskazywa這 wi璚 na to, 瞠 o 7. miejscu w tabeli zadecyduje z這ty set. Tak te si sta這 – ONICO przegra這 spotkanie 1:3 (16:25, 18:25, 25:18, 21:25) i stan rywalizacji po dw鏂h meczach wynosi 1:1.

Z這ty set rozpocz掖 si od bloku na W這darczyku, a chwil p騧niej asa serwisowego do這篡 Pupart. Po b喚dzie Kwolka go軼ie mieli ju trzy punkty przewagi i sytuacja sto貫cznych by豉 bardzo skomplikowana. Przyjmuj帷y ONICO pojawi si jednak na zagrywce i szybko naprawi sw鎩 b陰d – trzy wygrane z rz璠u pi趾i i mieli鄉y remis 7:7. Go軼ie ponownie obj瘭i prowadzenie po niesko鎍zonym ataku Wrony (9:11), a po autowym zagraniu Tahta na tablicy wynik闚 zn闚 widnia remis (12:12). W samej ko鎍闚ce do嗆 niespodziewanie dwa b喚dy pope軟i Kaczmarek, jednak zrehabilitowa si blokiem na Kwolku (16:16). Kolejne dwie pi趾i nale瘸造 do go軼i, kt鏎zy wygrali z這tego seta 18:16 i ostatecznie zaj瘭i 7. miejsce w tabeli.