M¦ siatkówka 2018. Giba pod wrażeniem gry Polaków. Heynen, Kurek i Kubiak chwaleni przez legendę brazylijskiej siatkówki

Heynen zmienił historię, Kurek był najlepszym zawodnikiem, a Kubiak prawdziwym liderem - Giba, legenda brazylijskiej siatkówki, był pod wrażeniem sukcesu reprezentacji Polski, czego nie krył w rozmowie z "Polsatem Sport".

41-latek był przede wszystkim pod ogromnym wrażeniem pracy wykonanej przez Vitala Heynena. - On zmienił historię. Jeżeli wygrywasz, to znaczy, że masz rację. Gdyby co¶ poszło Ľle, to pojawiłby się do niego pretensje. On jednak wiedział co robi, dokonuj±c takich, a nie innych wyborów. Wiedział co robi m.in. wtedy, gdy w ciemno stawiał na Bartosza Kurka - przyznał legendarny Brazylijczyk w rozmowie z "Polsatem Sport".

>> Wiadomo, ile reprezentacja Polski otrzymała za triumf w mistrzostwach. Bardzo niska kwota

Były reprezentant Brazylii, która w finale mistrzostw ¶wiata drugi raz z rzędu musiała uznać wyższo¶ć reprezentacji Polski, był również zachwycony gr± Kurka, którego wcze¶niej, szczególnie na pocz±tku turnieju, krytykował. - Jestem dumny z tego, że cały czas naciskałem i go podkręcałem. Wiedziałem, że on może dać z siebie dużo więcej i powiedziałem mu o tym wszystkim przed wręczeniem nagrody dla najlepszego zawodnika mistrzostw. Zdradziłem mu, że dawałem mu na pocz±tku słabsze noty specjalnie, na co on stwierdził, że chciał mnie za to zabić - dodał rozbawiony Giba.

>> Kapitan reprezentacji Brazylii, Bruno Rezende: Polska zasłużyła na zwycięstwo. Była lepsza, najlepsza

Siatkarz, który przez 17 lat reprezentował barwy Canarinhos pochwalił także Michała Kubiaka. - To był prawdziwy lider polskiej kadry. Wzi±ł j± za rękę i prowadził.

Nie chodziłe¶ do szkoły w PRL-u? To nie masz szans rozwi±zać tego quizu
1/15Czym były ''pepegi''?
Zobacz także
Komentarze (26)
Giba pod wrażeniem gry Polaków. Heynen, Kurek i Kubiak chwaleni przez legendę brazylijskiej siatkówki
Zaloguj się
 • frodozbagien

  Oceniono 13 razy 13

  Giba w ¶wiatowej siatkówce jest tym, kim Jordan w ¶wiatowej koszykówce.

 • hdtvpolska

  Oceniono 10 razy 10

  Krótko i na temat:
  Finał i 3:0. Tak się nie zdarza. A Bartosz to Killer do kwadratu. Spokojny ale morduj±cy. To było widać na twarzach Naszych przeciwników: uwaga: leci KUREK ... I po punkcie.

 • agentwrogiegoukladu

  Oceniono 8 razy 8

  co tam Giba, co tam ¶wiatowe media i jacy¶ eksperci - przecież forumowy geniusz siatkówki - niejaki ikebroflovski udowadniał nam tutaj w swoich eksperckich wywodach o tym jak to Polacy NIC nie graj±, że trener ¶mieszny, że nic nie wywalcz±.
  @Ikebroflovski - gdzie jeste¶, aby nam fachowo wytłumaczyć, że to złoto to spektakularna porażka? Miałe¶ co¶ chyba odszczekać?

 • xynat

  Oceniono 7 razy 7

  Ja uważam że finał się rozegrał w sobotę. Z całym szacunkiem dla Brazylii ale to jednak Jankesi s± tymi lepszymi na dzień dzisiejszy. Choć, z drugiej strony, co za różnica kogo i kiedy nasi mieli by rozjechać ;) Jak zwykle kibicuję włoskim sportowcom, np. w piłce nożnej, to tym razem jestem zadowolony że odpadli na poziomie top 6. Tak kombinowali, tak ustawiali pod siebie. I na co im to przyszło. Sukcesu nie maja a niesmak pozostał.

 • antropoid

  Oceniono 5 razy 5

  Giba zawsze umiał zachować się z klas±.

 • zbychus1

  Oceniono 3 razy 3

  Kubiak to Giba polskiej siatkówki.

 • tomasz nowak

  Oceniono 3 razy 3

  ogólnie to Polacy tu "roztłukli"...najważniejsze "tłuczenie" to było z Amerykanami ...ja powiedziałem przed tym meczem do znajomych '"będ± ostro tłukli jak i z jednej strony i z drugiej i tu się okażę mistrz ¶wiata ....jak by nas "jankesi" jebneli to by też jebneli Brazylię bo oni tacy bez zęb± jakby chcieli a nie mogli bo po prostu byli słabsi Brazylijczycyi i od nas Polaków czy z USA też dostali by bęcki......ale w siatkówkę najważniejszym trofeum , ważniejszym nawet niż te dwa mistrzostwa swiata po rz±d jest zloty medal IGRZYSK OLIMPIJSKICH.....i żeby w końcu za dwa lata w Tokio nasi zdobyli ten najważniejszy tytuł MISTRZA po tych dwóch z rzędu mistrzostwach swiata.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Na żywo

Najnowsze informacje