Sport.pl

MŚ Siatkówka 2018. Otwarty Polsat, tak jak cztery lata temu pokaże Polska - Brazylia. Finał w sumie w pięciu telewizjach! Również TVP

W sumie w pięciu kanałach telewizyjnych będzie można oglądać tegoroczny finał mistrzostw świata w siatkówce. Na zmianę ramówki zdecydował się główny Polsat, który tak jak cztery lata temu, znów pokaże starcie Polski z Brazylią.

Trudno przypomnieć sobie transmisję z wydarzenia sportowego, która byłaby pokazywana w naszym kraju na pięciu różnych kanałach telewizyjnych. Dobra gra naszych siatkarzy na rozgrywanych w Bułgarii i we Włoszech mistrzostwach świata sprawiła, że Polacy dziś o 21:15 powalczą z Brazylijczykami o złoty medal tej imprezy. Zapowiada się zatem powtórka z finału turnieju rozgrywanego 4 lata temu w Polsce. Inna będzie jednak ranga medialna tego wydarzenia.

Wcześniej tylko Polsat

Prawa do rozgrywanych nad Wisłą Mistrzostw Świata 2014 posiadał Polsat, ale wszystkie mecze pokazywał w specjalnie utworzonych i kodowanych kanałach Polsat Volleyball. Znakomite występy biało-czerwonych, przed telewizorem nie trafiały do szerokiej rzeszy fanów, chociaż kluczowe mecze turnieju i tak miały bardzo dobrą oglądalność (półfinał mistrzostw z Niemcami przyciągnął przed telewizory 2 mln widzów co dało kodowanej stacji 16,6% udziałów w rynku). Finałowe starcie z Brazylijczykami przy sporej presji ze strony kibiców, mediów, a nawet polityków Zygmunt Solorz zadecydował się jednak odkodować i pokazano je na głównej antenie Polsatu.

Do wyboru do koloru

Z łatwym dostępem do MŚ 2018 problemów nie ma. Turniej pokazywany jest w kodowanych, ale szeroko dostępnych kanałach Polsat Sport i Polsat Sport Extra. Dodatkowo Cyfrowy Polsat występy biało-czerwonych transmitował też w dostępnym naziemnie kanale Super Polsat. Licencję na mecze Polaków nabyła również TVP i prezentowała je na dwóch ogólnodostępnych antenach.

Cyfrowy Polsat zadecydował, że mecz finałowy, tak jak cztery lata temu, powinien trafić również na najważniejszą antenę tego nadawcy. Zmieniono zatem niedzielną ramówkę tak, by widzowie głównego Polsatu mogli oglądać w akcji ostatni występ ekipy Vitala Heynena na tych mistrzostwach.

Oznacza to, że jedne z najważniejszych w ostatnich latach spotkań dla polskiej siatkówki będzie można oglądać w sumie w pięciu telewizjach: Polsacie, Super Polsacie, Polsacie Sport, TVP 2, TVP Sport oraz w internecie na sport.tvp.pl.

Początek transmisji w Polsacie o godz. 21:05. Przedmeczowe studio rusza w Polsacie Sport o 19:30 (o 20:05 w TVP Sport, a o 20:30 w TVP 2).

Mecz o trzecie miejsce USA - Serbia od 17:00 transmitowany będzie w Polsacie Sport, TVP 2 i TVP Sport.

Poprzedni finał MŚ, w którym Polska pokonała Brazylię 3:1 średnio na antenach Polsatu i Polsatu Volleyball oglądało 9,6 mln widzów.

Więcej o:
Komentarze (6)
MŚ Siatkówka 2018. Otwarty Polsat, tak jak cztery lata temu pokaże Polska - Brazylia. Finał w sumie w pięciu telewizjach! Również TVP
Zaloguj się
 • Remiqius

  Oceniono 2 razy 2

  Weźcie usuńcie Grzegorza Szymańskiego z komentatorki TVP , bo się nie nadaje. Myli się i gada takie oczywiste oczywistości, że chyba Piotr Dębowski już jest nim zmęczony :D

 • dar61

  Oceniono 2 razy 0

  Rzadko, bo rzadko, można dziś oglądać darmo przekaz innego typu niż z Polską w roli głównej - właśnie mecz o medal brązowy [acz srebrzony, zdaje się] teraz pokazuje darmowa od niedawno (rządowa, eks-publiczna) stacja TVP Sport, też (rządowa, eks-publiczna) TVP 2.
  Dlaczego mecze dotowanych przez podatki kadr polskich zespołów - prócz piłki kopanej - nie są ustawowo nakazane jako odkodowane, jak w innych europejskich krajach, jest tajemnicą gabinetów politykierów...

  O zapatrzonych w mamonę stacjach polsatowych ni słowa.

  ****
  Po, co, przerywać, kontakt, podmiotu, z, orzeczeniem, w, prostym, zdaniu, Redaktorko?
  '...Znakomite występy biało-czerwonych, przed telewizorem nie trafiały do...'
  >>> biało-czerwonych przed... [BEZ PRZECINKA]

  '...Poprzedni finał MŚ, w którym Polska pokonała Brazylię 3:1 średnio na antenach...' [BRAK DOKOŃCZENIA ZDANIA WTRĄCONEGO]
  >>> 3:1, [PRZECINEK] średnio...

 • kaviar100

  Oceniono 5 razy -1

  A co to Polsat łaskę nam robi? Panie $Solorze hajs się musi zgadzać. Prawda?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX