Sport.pl

MŚ siatkówka 2018. Włochy - Polska 3:2. Kapitan Kubiak najlepszym z najlepszych [OCENY]

Polska przegrała z Włochami 2:3 w meczu o półfinał mistrzostw świata. Ale tylko w pierwszym secie grali nasi najlepsi zawodnicy. I spisali się wspaniale, a najlepszy z najlepszych był kapitan Michał Kubiak.

Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6.

Piotr Nowakowski 5+

Dwa punkty blokiem, jeden atak, skuteczność stuprocentowa. Do tego dwa dobre serwisy. Grał tylko w pierwszym secie, jak prawie wszyscy zawodnicy z podstawowej „szóstki”.

Bartosz Kurek 5

Zapis jego ataku wygląda słabo (2/8), ale Kurek znów był pewny, grał jak przystało na lidera, którego chcemy w nim mieć. Dwa asy serwisowe, jeden blok.

Artur Szalpuk 4

W ataku 2/5, przyjęcie tylko jedno, pozytywne. Bez punktów na zagrywce i w bloku. Ale czy po takim secie kogokolwiek z naszych można ocenić nisko? Walki, obron – tego w statystykach nie widać, a tym i Szalpuk imponował.

Fabian Drzyzga 5

Pewność, spokój, dobre wybory. Udany mecz reżysera naszej gry.

Michał Kubiak 6-

W pierwszym secie (później nie grał) nasza najlepsza opcja w ataku (5/8), nasz najlepszy przyjmujący (sześć zagrywek odebranych, bez błędu, 50 proc. przyjęcia pozytywnego), do tego dwa punktowe bloki i pięć dobrych zagrywek, bez żadnego błędu w tym elemencie. Lider, kapitan pełną gębą.

Mateusz Bieniek 4+

W najważniejszym pierwszym secie skończył jeden z dwóch ataków, raz zablokował rywali i zaserwował jednego asa. Jako jedyny z wyjściowej „szóstki” grał w następnych partiach. Mecz skończył z bilansem 8/17 w ataku, trzema blokami i jednym asem.

Paweł Zatorski 5

Raz ustrzelony zagrywką, tylko 33 procent pozytywnego odbioru (wziął na siebie trzy serwisy). Ale w obronie świetny.

Jakub Kochanowski 4+

Grał od drugiego seta, bo miejsce w „szóstce” stracił na rzecz Bieńka po świetnym występie kolegi w meczu z Serbią. Kochanowski spokojnie mógłby zaraz wrócić do „szóstki”. W ataku 7/13, dwa bloki, niezłe zagrywki, mimo że bez asa.

Aleksander Śliwka 4

Miał i zagrania nieudane, i rewelacyjne, jak mięciutki atak z wykorzystaniem bloku Zajcewa. Skończył siedem z 18 ataków, miał jednego asa, blokiem nie zapunktował. Bardzo dużo razy przyjmował – aż 23. Dwa razy został ustrzelony.

Bartosz Kwolek 3+

W ataku się zacinał, skończył z zapisem 4/13. Ale blok na Zajcewie i seria świetnych, mocnych zagrywek z dwoma asami – na duży plus. W przyjęciu trzy błędy, odebrał 21 zagrywek.

Damian Schulz 4-

W ataku 5/10, jeden blok, bez asa serwisowego.

Dawid Konarski 3

Pomógł blokiem (dwa punkty), ale w ataku za słabo – 3/9. Na zagrywce bez asa.

Grzegorz Łomacz 4

Przyjęcie miał różne i zdarzało mu się zagrać gorsze piłki. Ale generalnie nie zszedł poniżej solidnego poziomu.

Damian Wojtaszek 3+

Pracowity w obronie, ale na przyjęciu za dużo błędów – ustrzelony trzy razy, a Włosi serwowali w niego 14 razy.

Więcej o:
Komentarze (13)
Włochy ? Polska 3:2. Kapitan Kubiak najlepszym z najlepszych [OCENY
Zaloguj się
 • spectator_zm

  Oceniono 6 razy 2

  Uważam, że Kurek był najlepszym zawodnikiem tego pierwszego seta. Od meczów z Serbią stał się prawdziwym liderem zespołu, gwiazdą, która nie zawodzi. Przedtem różnie z nim bywało, dostał dwie czapy i się blokował, a dalej już nie istniał. Prawdę mówiąc, nie wierzyłem, że ten niezwykle utalentowany zawodnik jeszcze się od rodzi. Lata świetności przezywał przed dekadą, wydawało się, ze to będzie gwiazda i lider na lata, a jednak różne koleje losu zepchnęły go w cień. Teraz znów błyszczy, jest graczem, jakiego potrzebuje każda wielka drużyna, ciągnie drużynę i nie zawodzi. Chyba jednak muszę zmienić zdanie o trenerze Heynenie. To jego zasługa, że "odkręcił" nam Kurka z powrotem.
  Kubiak, owszem, świetnie się sprawdza w roli kapitana, swoje potrafi, ale poziomu największych gwiazd siatkówki nigdy już nie osiągnie...

 • kaviar100

  0

  Nie ma oceny 6- jest twarda szóstka lub 5+.

 • javall

  0

  Brawo siatkarze!

 • boliver

  0

  Glupia zabawa w piaskownicy,,

  Co jest istotne,, awans,, cudowna pokazowka w pierwszym secie I piekna gra pozostalych,,

  Bravo,, chapeau bas champions,,

 • grot191

  Oceniono 4 razy -2

  OCENIAMY SIATKARZY w szkolnej skali!
  W szkole ocenia nauczyciel, który ma ku temu wykształcenie.
  A Wy pismaki jakiś AWF , IKF choćby. .? Papiery trenerskie..?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX