MŚ siatkówka. Polska - Serbia. Michał Kubiak z czerwoną kartką w ostatnim secie

Reprezentacja Polski wygrała swój pierwszy mecz w trzeciej fazie siatkarskich mistrzostw świata. Biało czerwoni pokonali 3:0 Serbię. W ostatnim secie czerwoną kartkę otrzymał kapitan drużyny Vitala Heynena, Michał Kubiak.

Kubiak otrzymał czerwoną kartkę na początku trzeciego seta, kiedy kapitan reprezentacji Polski świętował kolejne udane zagranie. Serbowie nie wytrzymali i pod siatką doszło do ostrej wymiany zdań. Sędzia postanowił ostudzić drużyny, pokazując obu (chyba Kovacevicowi i Kubiakowi) czerwone kartki, co oznaczało, że po punkcie straciły oba zespoły.

>> Oni znowu to zrobili! 3:0 z Serbią i krok od awansu Polaków do półfinału!

Sytuacja miała miejsce przy wyniku 9:7, ale nie wpłynęła negatywnie na grę całego Kubiaka, ani całego polskiego zespołu. Przypomnijmy, że w siatkówce, w przeciwieństwie do piłki nożnej, czerwona kartka nie oznacza usunięcia zawodnika z boiska. Oznacza jedynie wspomniane odjęcie punktu.

>> Polska - Serbia 3:0. Trzy rzeczy po trzech setach: Kurek bije, Polska bez litości, półfinał już prawie nasz!

Michał Kubiak otrzymał czerwoną kartkę w mecz Polski z SerbiąMichał Kubiak otrzymał czerwoną kartkę w mecz Polski z Serbią Screen/Polsat Sport