Sport.pl

MŚ siatkówka 2018. Polska - Serbia. Trener Serbów chce rewanżu. "Pragnę tego spotkania, albo w starciu o medal, albo w trzeciej rundzie"

Reprezentacja Polski w niedzielę wygrała 3:0 z Serbią, dzięki czemu awansowała do trzeciej fazy siatkarskich mistrzostw świata. Trener Serbów, Nikola Grbić, liczy jednak na rewanż z biało-czerwonymi, bo wie, że w weekend jego zespół nie wykorzystał pełni swoich możliwości.

Fatalne zagrywki, spóźniony blok i dziecinne błędy w przyjęciu - tak w skrócie wyglądała gra Serbów w niedzielnym spotkaniu z reprezentacją Polski. Biało-czerwoni wygrali 3:0, dzięki czemu awansowali do trzeciej fazy turnieju. Serbii na walce o zwycięstwo specjalnie nie zależało, bo dalszą grę miała już zapewnioną. Zależało jej natomiast na oszczędzaniu sił. - Mieliśmy już awans w kieszeni i ciężko było zmotytować zawodników. Poza tym chcieliśmy zaoszczędzić energię - przyznał szczerze trener reprezentacji Serbii, Nikola Grbić, cytowany przez portal "sport.onet.pl".

>> Francuskie media grzmią po meczu. "Udawanie i drwiny"

Trener Serbów, zdający sobie sprawę z możliwości swojego zespołu dodał jednak, że bardzo liczy na jeszcze jeden mecz z Polską na mistrzostwach świata. - Mam nadzieję, że spotkamy się z Polską w kolejnej rundzie i się zrewanżujemy. Bardzo chcę tego meczu. W trzeciej rundzie, albo w starciu o medal. Wszystko jedno. Pragnę spotkania z waszą drużyną - powiedział.

>> Serbowie zgodni: Nie mieliśmy sił, w innych okolicznościach wygralibyśmy z Polakami

Grbić prawdopodobnie jest przekonany o tym, że w innej sytuacji Serbia bez problemu ograłaby Polskę. Podobnie uważa bowiem jeden z jego zawodników, Uros Kovacević, który mówił o tym otwarcie po niedzielnym spotkaniu. - Nie pokazaliśmy dziś [w niedzielę - red.] naszej gry. Byliśmy wykończeni i zabrakło nam energii. Jestem jednak pewien, że w innych okolicznościach wygralibyśmy z Polakami - powiedział 25-latek po zakończeniu meczu z biało-czerwonymi.

Więcej o:
Komentarze (2)
Trener Serbów chce rewanżu. "Pragnę tego spotkania, albo w starciu o medal, albo w trzeciej rundzie"
Zaloguj się
 • vicenteolivio

  0

  Będziecie mieli szansę do rewanżu, bo właśnie znaleźliśmy się z wami w jednej grupie III rundy...

 • dar61

  Oceniono 1 raz -1

  Drugi mecz z Serbią da nam oznakę, na jakim poziomie polscy siatkarze wczoraj udawali, a na jakim sami Serbowie.
  Wart będzie więc podwójnie. Oby Francuzi nas za swe podejrzenia przeprosili.

  Uroszu! To turniejowe zawody, nie jednorazówka. Więc albo się posypała Wasza mentalność, alboście udawali.
  To, żeście zapałali słowiańską miłością do braci nikt nie uwierzy po wojnach bałkańskich, wszystkich, też tych ostatnich.

  ****
  Cóż, sport.pl:
  '...Trener Serbów, zdający sobie sprawę z możliwości swojego zespołu dodał...' [BRAK DOKOŃCZENIA ZDANIA WTRĄCONEGO]
  >>> zespołu dodał..., [PRZECINEK]

  Albo ortografia, albo antyortografia, Redakcjo:
  '...W trzeciej rundzie, albo w...' [PRZECINKOZA]
  >>> rundzie albo... [BEZ PRZECINKA]

  Typowa tu Redakcyjna skaza - bojaźń słowiańskich transkrypcji i ukochanie każdego umlautu:
  '...Uros...'
  >>> Uroš / Urosz

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX