MŚ siatkówka 2018. Sytuacja w "polskiej" grupie [TABELA]

Sytuacja reprezentacji Polski na MŚ 2018 bardzo skomplikowała się po porażce z Argentyną 2:3. Tak wygląda tabela naszej grupy po piątkowych spotkaniach.

Piątek rozpoczął się znakomicie dla Polaków. Serbia pokonała Francję 3:2, przez co straciła punkt.

MŚ siatkówka 2018. Polska - Argentyna. Czy FIVB poinformowała sędziego o nowym przepisie?

Plan Polaków był jasny: zwycięstwo za trzy punkty bardzo mocno przybliżyłoby ich do pierwszego miejsca w grupie i bezpośredniego awansu do trzeciej fazy grupowej.

Ekipa Vitala Heynena wygrała pierwszego seta z Argentyną, ale potem było już tylko gorzej. Po fatalnej grze Polacy przegrali 2:3 i zdobyli zaledwie jeden punkt. Teraz mają tylko punkt przewagi nad drugą Serbią. A Serbowie i Francuzi jeszcze zagrają z teoretycznie najsłabszą w tej grupie Argentyną.

Warto przypomnieć, że najpierw liczy się liczba zwycięstw - dopiero potem liczba punktów i bilans setów.

MŚ siatkówka 2018. Polska - Argentyna 3:2. Pięć rzeczy po pięciu setach: Komplikacje zamiast kolejnego dnia w biurze. A Kubiak przed telewizorem

Tabela "polskiej" grupy: (kolejno zwycięstwa, punkty i sety)

1. Polska 5 16 17:6

2. Serbia 5 14 17:9

3. Francja 3 12 15:10

4. Argentyna 3 8 13:13

Terminarz Polski

Polska zagra w sobotę z Francją, a w niedzielę z Serbią. Oba mecze o 19:40. W sobotę o 16:00 Serbia zagra z Argentyną, a w niedzielę o tej samej porze Francja z Argentyną.

Jeżeli podobał Ci się artykuł, to wypróbuj nasz nowy sportowy newsletter. Kliknij, się zapisać >>>

MŚ siatkówka. Polska - Francja. Gdzie obejrzeć mecz? Transmisja TV, stream online