M w siatk闚ce 2018. Serbia wygrywa w tie-breaku. Francja z ma造mi szansami na awans!

Pierwszym meczem "polskiej" grupy H drugiej rundy mistrzostw 鈍iata by這 spotkanie Serbia - Francja. Zako鎍zy這 si wynikiem 3:2 (22:25, 26:24, 25:20, 18:25, 18:16) i niemal瞠 zamkni璚iem szans Francji na awans.

Zmagania „polskiej” grupy H rozpocz窸y si meczem Serbia – Francja. Od tego starcia wiele zale瘸這. Je郵i zesp馧 prowadzony przez Nikol Grbicia pokona豚y Tr鎩kolorowych, to wtedy zamkn掖by im drog do awansu do trzeciej rundy mistrzostw 鈍iata.

St康 w豉郾ie bardzo du瘸 mobilizacja dru篡ny Laurenta Tillie przed spotkaniem i jej mocne wej軼ie w mecz. Pierwszy set zosta wygrany przez Francj 25:22, a Stephen Boyer przy 85 procentowej skuteczno軼i odnotowa 11 punkt闚 dla swojej dru篡ny. Tr鎩kolorowi wygrali mimo s豉bej postawy libero Jenii Grebennikova (38 procent w przyj璚iu) i 73 procent efektywno軼i ataku Aleksandara Atanasijevica (w sumie 8 punkt闚). Serbia wygl康a豉 bardzo s豉bo w przyj璚iu (29 procent), a lider jej lewej strony, Marko Ivovi, odnotowa tylko 17 procent skuteczno軼i przyj璚ia, w ataku ko鎍z帷 1 na 5 pi貫k.

W kolejnej partii triumfowali Serbowie, kt鏎zy na przestrzeni seta przegrywali ju 13:17 i 22:24. Nie wygraliby jednak bez pomocy rywali. Cho sami pope軟ili 8 b喚d闚 w豉snych, a Francuzi tylko o jeden wi璚ej, to w豉郾ie dwie ostatnie pomy趾i kosztowa造 Tr鎩kolorowych najwi璚ej. Zablokowanie i atak w aut Earvina Ngapetha zamkn窸y parti wynikiem 26:24 dla Serb闚. Ta pora磬a zostawi豉 w nich spory 郵ad. Przez ca陰 kolejn ods這n meczu gonili wynik. Dopiero w po這wie seta zbli篡li si do rywali (17:16), jednak kilka blok闚 Sre熥o Lisinaca w kr鏒kim odst瘼ie czasu zapisa造 set na korzy嗆 Serbii (25:20).

7:12 – tyle Francuzi prowadzili na pocz徠ku czwartej partii. Spora zaliczka punktowa wynika豉 z niemal瞠 wzorowego przyj璚ia, kt鏎ym dysponowa zesp馧 (71 procent dok豉dno軼i) i utrzymywania 57 procentowej efektywno軼i ataku. Poza tym Tr鎩kolorowi pope軟ili zaskakuj帷o ma這 b喚d闚 w豉snych – tylko dwa – przy dziesi璚iu Serb闚. Wygrali 25:18, doprowadzaj帷 do tie-breaka. W nim z kolei gr punkt za punkt przerwa widowiskowy atak Ngapetha (10:8), na kt鏎y chwil p騧niej w podobnie efektowny spos鏏 odpowiedzia Lisinac (10:9). As Atanasijevica, d逝ga akcja ze skutecznym atakiem Petrica, ryzykowne zagranie Ngapetha w dziewi徠y metr oraz dwa b喚dy francuz闚 w polu serwisowym da造 wynik 15:15. Kolejny 鈍ietny atak Atanasijevica i as Urosa Kovacevia da造 Serbom zwyci瘰two i niemal瞠 pozbawi造 Francj szans na najlepsz sz鏀tk turnieju (18:16).