M¦ siatkówka 2018. Sytuacja w "polskiej" grupie [TABELA]

Polska znajduje się w znakomitej sytuacji w II fazie grupowej M¦ 2018. Serbia pokonała Francję, ale zaledwie 3:2, przez co dostała za zwycięstwo tylko dwa punkty.

M¦ siatkówka 2018. Sytuacja w "polskiej" grupie po porażce z Argentyn± [TABELA]

Pięciosetowe spotkanie było idealnym rozwi±zaniem dla reprezentacji Polski i tak rzeczywi¶cie się stało. Polacy byli w dobrej sytuacji już po pierwszej fazie grupowej, a teraz rywale jeszcze bardziej im pomogli.

M¦ w siatkówce 2018. Serbia wygrywa w tie-breaku. Francja z małymi szansami na awans!

Polska przed meczem z najsłabsz± w tej grupie Argentyn± ma 15 pkt. Drugie miejsce Serbowie (14 pkt), a trzecie Francuzi (12 pkt). To oznacza, że Polska zajmie co najmniej drugie miejsce w grupie, je¶li pokona Argentynę.

- Mam nadzieję, że może już po pierwszym zwycięstwie będziemy mieli zapewniony awans - mówił Michał Kubiak w rozmowie ze Sport.pl. Tak się jeszcze nie stanie, ale Polacy i tak nie mog± narzekać.

M¦ siatkówka 2018. Polska - Argentyna. Michał Kubiak jednak nie zagra

Do III fazy grupowej awansuj± zwycięzcy czterech grup i dwie drużyny z drugich miejsc z najlepszym bilansem.

Tabela "polskiej" grupy:

1. Polska 15 pkt sety 15:3

2. Serbia 14 17:9

3. Francja 12 15:10

4. Argentyna 6 10:11

M¦ siatkarzy 2018. Wojciech Drzyzga: Polacy lubi± czarować. Vital Heynen kupił ten zespół

M¦ siatkówka. Terminarz Polaków

Polska zagra w pi±tek z Argentyn±, w sobotę z Francj± i w niedzielę z Serbi±. Wszystkie spotkania o 19:40. Relacje na żywo w Sport.pl.