MŚ Siatkówka 2018. Kuba - Iran. Główny rywal Polaków z trzema punktami

W sobotnim meczu grupy D siatkarskich mistrzostw świata Iran pokonał Kubę 3:1 (25:17, 18:25, 22:25, 19:25) i zmienił Polskę na pozycji lidera. Biało-czerwoni szansę na odpowiedź będą mieli w starciu z Finlandią.

Choć Irańczycy byli faworytem tego starcia, pokonanie Kubańczyków kosztowało ich wiele sił. W pierwszym secie niespodziewanie górą byli siatkarze z Karaibów, którzy wygrali do 17, imponując w polu zagrywki.

W drugiej odsłonie Iran poprawił przyjęcie i blok, którym w całym meczu zdobył 12 punktów (przy 5 Kubańczyków), a w ataku świetnie spisywał się też Amir Ghafour.

Kluczowy okazał się trzeci set, w którym długo byliśmy świadkami zażartej walki. Iran uciekł rywalom dopiero w końcówce seta, głównie za sprawą dobrej gry bloku.

Kubańczycy mogli pokusić się w sobotę o sprawienie niespodzianki, ale zdecydowanie zabrakło im ogrania i cierpliwości. Iran zdobył aż 32 punkty po błędach własnych przeciwnika.

Iran po trzech spotkaniach ma na koncie komplet zwycięstw i 9 punktów. Polska, która zmierzy się o godz. 19.30 z Finlandią, musi pokonać Suomi co najmniej 3:1, by nie dać uciec jednemu z najgroźniejszych rywali w walce o wygraną w grupie.