M¦ Siatkówka 2018. Brazylia - Francja 3:2. Mecz, który mógłby być finałem

Fantastyczne widowisko stworzyli siatkarze reprezentacji Brazylii i Francji w czwartkowym meczu 1. rundy siatkarskich mistrzostw ¶wiata. Trójkolorowi przegrywali już 0:2 w setach, ale zdołali doprowadzić do tie-breaka, w którym lepsza okazała się drużyna z Kraju Kawy.

Choć to początkowy etap turnieju, żaden z zespołów nie potraktował czwartkowego starcia ulgowo. W końcu rezultat tego meczu może okazać się decydujący w kwestii wyłonienia zwycięzcy grupy B, w której z Brazylią i Francją rywalizują Kanadyjczycy, Holendrzy, Chińczycy oraz Egipcjanie.

MŚ siatkówka 2018. Portoryko - Polska 0:3. Trzy rzeczy po trzech setach: Heynen sprawdził całe wojsko, wygraliśmy najwyżej od kilkunastu lat

Po dwóch setach wydawało się, że Brazylijczycy odniosą szybkie zwycięstwo. Ekipa z Ameryki Południowej prezentowała świetną siatkówkę, a szczególne wrażenie robił niemal bezbłędnie funkcjonujący blok, w którym wyróżniali się Lucas Saatkamp i Felipe Fontele.

Francuzi obudzili się dopiero w trzecim secie, kiedy na parkiecie pojawili się zmiennicy. Zaczął bardzo dobrze działać serwis (10:4 w całym meczu), a w ataku nie do zatrzymania był Earvin N’Gapeth, który spotkanie zakończył z 22 punktami na koncie.

W tie-breaku, mimo prowadzenia 10:7 Francuzów, wygrali ostatecznie Brazylijczycy.

W grupie B na 1. miejscu są Kanadyjczycy (6 pkt, 6:0 w setach), a tuż za nimi plasują się Brazylia (5 pkt, 6:2) i Francja (4 pkt, 5:3). Holendrzy, Chińczycy i Egipcjanie wciąż nie zdobyli jeszcze punktów.

Mecz Brazylia - Włochy, pomeczowe statystykiMecz Brazylia - Włochy, pomeczowe statystyki italy-bulgaria2018.fivb.com

MŚ siatkówka 2018. Daniel Pliński dla Sport.pl #1: Trafiliśmy z formą, w ruchach chłopaków widać to "coś". Heynen wyciąga jak najwięcej z każdego meczu i z każdej osoby