M¦ Siatkówka 2018. Tabela polskiej grupy D. Jaka jest sytuacja reprezentacji Polski?

Michał Kubiak w meczu z Portoryko

Michał Kubiak w meczu z Portoryko (FOT. KUBA ATYS)

Polska pokonała we wtorek Portoryko 3:0 w swoim drugim meczu na siatkarskich mistrzostwach ¶wiata. Biało-czerwoni przesunęli się w tabeli grupy D z 3. na 1. pozycję.

Polacy zgodnie z planem rozgromili czwartkowego rywala, odnosz±c drugie zwycięstwo na turnieju w Bułgarii i Włoszech - w pierwszej serii gier podopieczni Vitala Heynena pokonali Kubańczyków 3:1.

Wygrana z Portoryko (25:14, 25:12, 25:15) jest najwyższ± reprezentacji Polski od czterech lat. Ostatnie podobnie wysokie zwycięstwo naszej kadry ogl±dali¶my 17 maja 2014 roku, kiedy biało-czerwoni zdemolowali Macedończyków 25:13, 25:15, 25:15.

M¦ siatkówka 2018. Portoryko - Polska 0:3. Trzy rzeczy po trzech setach: Heynen sprawdził całe wojsko, wygrali¶my najwyżej od kilkunastu lat

W drugim czwartkowym meczu grupy D Iran pokonał Bułgarię 3:1.

Kolejne grupowe spotkanie 1. rundy Polacy rozegraj± w sobotę. Ich rywalem będ± Finowie. Pocz±tek zawodów o godz. 19.30.

Tabela grupy D:

 1. Polska (2 mecze) 6 pkt, 6:1
 2. Iran (2 mecze) 6 pkt, 6:1
 3. Bułgaria (2 mecze) 3 pkt, 4:3
 4. Kuba (1 mecz) 0 pkt, 1:3
 5. Finlandia (1 mecz) 0 pkt, 0:3
 6. Portoryko (2 mecze) 0 pkt, 0:6

M¦ siatkówka 2018. Daniel Pliński dla Sport.pl #1: Trafili¶my z form±, w ruchach chłopaków widać to "co¶". Heynen wyci±ga jak najwięcej z każdego meczu i z każdej osoby

Zobacz także
Komentarze (12)
Tabela polskiej grupy D. Jaka jest sytuacja reprezentacji Polski?
Zaloguj się
 • matts06

  Oceniono 3 razy 3

  Spokojnie, poczekajmy na mecze z Iranem i Bułgari± i po nich możemy pogadać w jakim jeste¶my miejscu i o co możemy grać. Fakt jest taki, że wej¶cie do najlepszej 6turnieju według mnie będzie ¶wietnym wynikiem. Na pewno trzeba zwrócić uwagę, że trafili¶my do najłatwiejszej grupy i koniecznie trzeba wygrać wszystko i to za 3pkt. Natomiast je¶li idzie o nasze szanse na co¶ więcej, to wczoraj widziałem mecz Francja-Brazylia i poziom jednak wyższy niż to co nasi prezentuj±, na dzi¶ trudno mi sobie wyobrazić, że nasi mogliby na taki poziom wskoczyć, ale kto wie, turniej trwa i oby¶my się z meczu na mecz rozkręcali.

 • marek804

  Oceniono 3 razy 3

  Polska może jeszcze zaj±ć w tej grupie 3 miejsce, więc nie ma co z góry przydzielać im przeciwnika w następnej rundzie. Poczekajmy do meczu z Iranem - wtedy będziemy wiedzieli ile s± nasi warci.

 • piotrm74

  Oceniono 1 raz 1

  je¶li zajmiemy:
  A. 1 miejsce w grupie to pewnie dalej zagramy w drugiej rundzie z 2C- Rosj±, 3D-Bulgari± i 4B- Egiptem
  B. 2 miejsce w grupie to zagramy w drugiej rundzie z 1C-USA, 3B-Kanada, 4A- Argentyna.

  Jak s±dzicie wersja A czy lepiej wersja B?

 • bum bum bum brum

  Oceniono 15 razy -5

  Brawo dla Iranu naprawdę chłopi graj± z serduchem na sercu widać ze graj± dla kraju dla. Jako jedyni graj± taka determinacja. Walcz± do koncza za to wielkie brawa chciałbym żeby zdobyli medal bo to im się należy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczę¶ciej czytane