Sport.pl

MŚ Siatkówka 2018. Tabela polskiej grupy D. Jaka jest sytuacja reprezentacji Polski?

Polska pokonała we wtorek Portoryko 3:0 w swoim drugim meczu na siatkarskich mistrzostwach świata. Biało-czerwoni przesunęli się w tabeli grupy D z 3. na 1. pozycję.

Polacy zgodnie z planem rozgromili czwartkowego rywala, odnosząc drugie zwycięstwo na turnieju w Bułgarii i Włoszech - w pierwszej serii gier podopieczni Vitala Heynena pokonali Kubańczyków 3:1.

Wygrana z Portoryko (25:14, 25:12, 25:15) jest najwyższą reprezentacji Polski od czterech lat. Ostatnie podobnie wysokie zwycięstwo naszej kadry oglądaliśmy 17 maja 2014 roku, kiedy biało-czerwoni zdemolowali Macedończyków 25:13, 25:15, 25:15.

MŚ siatkówka 2018. Portoryko - Polska 0:3. Trzy rzeczy po trzech setach: Heynen sprawdził całe wojsko, wygraliśmy najwyżej od kilkunastu lat

W drugim czwartkowym meczu grupy D Iran pokonał Bułgarię 3:1.

Kolejne grupowe spotkanie 1. rundy Polacy rozegrają w sobotę. Ich rywalem będą Finowie. Początek zawodów o godz. 19.30.

Tabela grupy D:

 1. Polska (2 mecze) 6 pkt, 6:1
 2. Iran (2 mecze) 6 pkt, 6:1
 3. Bułgaria (2 mecze) 3 pkt, 4:3
 4. Kuba (1 mecz) 0 pkt, 1:3
 5. Finlandia (1 mecz) 0 pkt, 0:3
 6. Portoryko (2 mecze) 0 pkt, 0:6

MŚ siatkówka 2018. Daniel Pliński dla Sport.pl #1: Trafiliśmy z formą, w ruchach chłopaków widać to "coś". Heynen wyciąga jak najwięcej z każdego meczu i z każdej osoby

Więcej o:
Komentarze (12)
Tabela polskiej grupy D. Jaka jest sytuacja reprezentacji Polski?
Zaloguj się
 • matts06

  Oceniono 3 razy 3

  Spokojnie, poczekajmy na mecze z Iranem i Bułgarią i po nich możemy pogadać w jakim jesteśmy miejscu i o co możemy grać. Fakt jest taki, że wejście do najlepszej 6turnieju według mnie będzie świetnym wynikiem. Na pewno trzeba zwrócić uwagę, że trafiliśmy do najłatwiejszej grupy i koniecznie trzeba wygrać wszystko i to za 3pkt. Natomiast jeśli idzie o nasze szanse na coś więcej, to wczoraj widziałem mecz Francja-Brazylia i poziom jednak wyższy niż to co nasi prezentują, na dziś trudno mi sobie wyobrazić, że nasi mogliby na taki poziom wskoczyć, ale kto wie, turniej trwa i obyśmy się z meczu na mecz rozkręcali.

 • marek804

  Oceniono 3 razy 3

  Polska może jeszcze zająć w tej grupie 3 miejsce, więc nie ma co z góry przydzielać im przeciwnika w następnej rundzie. Poczekajmy do meczu z Iranem - wtedy będziemy wiedzieli ile są nasi warci.

 • piotrm74

  Oceniono 1 raz 1

  jeśli zajmiemy:
  A. 1 miejsce w grupie to pewnie dalej zagramy w drugiej rundzie z 2C- Rosją, 3D-Bulgarią i 4B- Egiptem
  B. 2 miejsce w grupie to zagramy w drugiej rundzie z 1C-USA, 3B-Kanada, 4A- Argentyna.

  Jak sądzicie wersja A czy lepiej wersja B?

 • bum bum bum brum

  Oceniono 15 razy -5

  Brawo dla Iranu naprawdę chłopi grają z serduchem na sercu widać ze grają dla kraju dla. Jako jedyni grają taka determinacja. Walczą do koncza za to wielkie brawa chciałbym żeby zdobyli medal bo to im się należy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX