M¦ siatkówka 2018. Portoryko - Polska 0:3. Aleksander ¦liwka: Cieszyłem się. Można było sobie pozwolić na elementy fantazji

- Czułem się bardzo dobrze, cieszyłem się gr±. Nie ma nic lepszego niż zadebiutować w mistrzostwach ¶wiata i wygrać 3:0 - mówi Aleksander ¦liwka po zwycięstwie Polski nad Portoryko 3:0 (25:14, 25:12, 25:15) w drugiej kolejce mistrzostw ¶wiata. 23-letni przyjmuj±cy był najlepszym zawodnikiem spotkania

¦liwka nie zagrał w ¶rodowym meczu z Kub± (3:1 dla Polski). Swój debiut na wielkiej imprezie zaliczył więc w czwartek, w spotkaniu z Portoryko. Przyjmuj±cy skończył aż dziewięć z 11 ataków, zaliczył trzy punktowe bloki i zaserwował asa, a w odbiorze zagrywki nie popełnił błędu. Oceniaj±c Polaków za to spotkanie, uznali¶my, że ¦liwka był najlepszy.

- Czułem się bardzo dobrze, cieszyłem się gr±. Nie ma nic lepszego niż zadebiutować w mistrzostwach ¶wiata i wygrać 3:0. Bardzo się cieszyłem, że mogłem zagrać, bo siatkówka to jest moja pasja – cieszy się ¦liwka. Ale też słusznie zauważa, że trzeba zachować spokój.

M¦ siatkówka 2018. Portoryko - Polska 0:3. Trzy rzeczy po trzech setach: Heynen sprawdził całe wojsko, wygrali¶my najwyżej od kilkunastu lat

- Wszystko się dobrze układało, więc mogli¶my sobie pozwolić na elementy fantazji, rado¶ci. Jednak najważniejsze, że jest zwycięstwo 3:0. Nie ma znaczenia czy wygrywamy sety do 14, 12 i 15, czy by¶my wygrali trzy razy do 23 – twierdzi.

- Kluczem do zwycięstwa była nasza zagrywka [mieli¶my 11 asów, a Portoryko ani jednego]. Odrzucili¶my rywali od siatki, to pozwoliło nam ustawiać szczelny blok [10:3 dla Polski], a wtedy fajnie się gra. Kto zagrywa, ten wygrywa; to powiedzenie się potwierdziło – analizuje ¦liwka.

M¦ siatkówka 2018. Daniel Pliński dla Sport.pl #1: Trafili¶my z form±, w ruchach chłopaków widać to "co¶". Heynen wyci±ga jak najwięcej z każdego meczu i z każdej osoby

Bohater meczu z Portoryko przyznaje, że poważne granie dla naszej reprezentacji dopiero się zacznie. – Ważne, że s± dwa zwycięstwa za trzy punkty, czyli mamy komplet i idziemy dalej. Cel na mecz z Finlandi± też będzie taki, żeby zdobyć trzy punkty. Mamy z tyłu głowy, że turniej tak naprawdę zacznie się dopiero póĽniej, od meczów z Iranem i Bułgari±. Ale trener powtarza nam, że musimy i¶ć krok po kroku, że każdy mecz jest bardzo ważny. Oczywi¶cie koncentrujemy się jak trzeba, dlatego na razie najważniejsza jest Finlandia – podkre¶la ¦liwka.

Trzy słowa, jedna kategoria: miejsce. Odgadniesz wszystkie?
1/16uniwersytet, zabytki, Orlęta
Zobacz także
Komentarze (3)
¦liwka: Cieszyłem się. Można było sobie pozwolić na elementy fantazji
Zaloguj się
  • pawelekok

    Oceniono 2 razy -2

    Co to za kurne debiutant? Od kilkunastu meczów obserwuję go jak się męczy rzadko wznosz±c się na poziom. Ale akurat w tym przeciwko największemu słabeuszowi zagrał dobrze. To on był zawodnikiem meczu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje