MŚ siatkówka 2018. Portoryko - Polska 0:3. Aleksander Śliwka: Cieszyłem się. Można było sobie pozwolić na elementy fantazji

- Czułem się bardzo dobrze, cieszyłem się grą. Nie ma nic lepszego niż zadebiutować w mistrzostwach świata i wygrać 3:0 - mówi Aleksander Śliwka po zwycięstwie Polski nad Portoryko 3:0 (25:14, 25:12, 25:15) w drugiej kolejce mistrzostw świata. 23-letni przyjmujący był najlepszym zawodnikiem spotkania

Śliwka nie zagrał w środowym meczu z Kubą (3:1 dla Polski). Swój debiut na wielkiej imprezie zaliczył więc w czwartek, w spotkaniu z Portoryko. Przyjmujący skończył aż dziewięć z 11 ataków, zaliczył trzy punktowe bloki i zaserwował asa, a w odbiorze zagrywki nie popełnił błędu. Oceniając Polaków za to spotkanie, uznaliśmy, że Śliwka był najlepszy.

- Czułem się bardzo dobrze, cieszyłem się grą. Nie ma nic lepszego niż zadebiutować w mistrzostwach świata i wygrać 3:0. Bardzo się cieszyłem, że mogłem zagrać, bo siatkówka to jest moja pasja – cieszy się Śliwka. Ale też słusznie zauważa, że trzeba zachować spokój.

MŚ siatkówka 2018. Portoryko - Polska 0:3. Trzy rzeczy po trzech setach: Heynen sprawdził całe wojsko, wygraliśmy najwyżej od kilkunastu lat

- Wszystko się dobrze układało, więc mogliśmy sobie pozwolić na elementy fantazji, radości. Jednak najważniejsze, że jest zwycięstwo 3:0. Nie ma znaczenia czy wygrywamy sety do 14, 12 i 15, czy byśmy wygrali trzy razy do 23 – twierdzi.

- Kluczem do zwycięstwa była nasza zagrywka [mieliśmy 11 asów, a Portoryko ani jednego]. Odrzuciliśmy rywali od siatki, to pozwoliło nam ustawiać szczelny blok [10:3 dla Polski], a wtedy fajnie się gra. Kto zagrywa, ten wygrywa; to powiedzenie się potwierdziło – analizuje Śliwka.

MŚ siatkówka 2018. Daniel Pliński dla Sport.pl #1: Trafiliśmy z formą, w ruchach chłopaków widać to "coś". Heynen wyciąga jak najwięcej z każdego meczu i z każdej osoby

Bohater meczu z Portoryko przyznaje, że poważne granie dla naszej reprezentacji dopiero się zacznie. – Ważne, że są dwa zwycięstwa za trzy punkty, czyli mamy komplet i idziemy dalej. Cel na mecz z Finlandią też będzie taki, żeby zdobyć trzy punkty. Mamy z tyłu głowy, że turniej tak naprawdę zacznie się dopiero później, od meczów z Iranem i Bułgarią. Ale trener powtarza nam, że musimy iść krok po kroku, że każdy mecz jest bardzo ważny. Oczywiście koncentrujemy się jak trzeba, dlatego na razie najważniejsza jest Finlandia – podkreśla Śliwka.

Zobacz także
  • Trener Vital Heynen po meczu finałowym Mistrzostw Świata w siatkówce: Polska  - Brazylia. Siatkówka. MŚ 2022 w Rosji!
  • Wilfredo Leon jest "zbawieniem" polskiej kadry?
  • Siatkówka. Turniej kwalifikacyjny do IO w Tokio może odbyć się w Polsce
Komentarze (3)
Śliwka: Cieszyłem się. Można było sobie pozwolić na elementy fantazji
Zaloguj się
  • pawelekok

    Oceniono 2 razy -2

    Co to za kurne debiutant? Od kilkunastu meczów obserwuję go jak się męczy rzadko wznosząc się na poziom. Ale akurat w tym przeciwko największemu słabeuszowi zagrał dobrze. To on był zawodnikiem meczu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje