Sport.pl

Mistrzostwa świata siatkarzy 2018. Kuba - Polska 1:3. Artur Szalpuk: Byłoby mi bardzo wstyd, gdybyśmy dostali bęcki

- Byłoby mi bardzo wstyd, gdybyśmy przegrali albo chociaż stracili punkt z Kubańczykami. Niedawno nasi juniorzy pokonali ich w finale mistrzostw świata, a seniorzy mieliby dostać od nich bęcki? - stwierdził po meczu z Kubą najlepszy zawodnik tego spotkania, Artur Szalpuk. W pierwszej kolejce mistrzostw świata Polska wygrała 3:1 (25:18, 25:19, 21:25, 25:14). W czwartek w Warnie zagramy z Portoryko. Relacja na żywo w Sport.pl od godziny 16.

Z siedmiu podstawowych („szóstka” plus libero) siatkarzy Kuby na środowy mecz z Polską aż pięciu grało na ubiegłorocznym mundialu juniorów. W finale tamtej imprezy polska młodzież pokonała kubańską 3:0, w jednym z setów bijąc rywali 25:10.

Najmłodszy zespół trwających MŚ seniorów ma duży potencjał, ale nie miał prawa realnie zagrozić obrońcom tytułu, nawet jeśli teraz Polska nie jest typowana do złota czy w ogóle do podium.

Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Szalpuk. 23-letni przyjmujący był w środę naszym najlepszym zawodnikiem. Zdobył najwięcej punktów – 19, miał wysoką, 59-procentową skuteczność ataku (16/27), zaserwował dwa asy i raz zablokował rywali. Oczywiście i jego na kilkanaście minut dopadła niemoc. Stało się to w trzecim secie. – Rywale nie mieli nic do stracenia, więc strzelali zagrywką i w końcu im wpadło. My mieliśmy niedokładnie przyjęcie, graliśmy niespokojnie. Przez 15 minut robiliśmy straszne głupoty – analizował Szalpuk. – Ale myślę, że poza tym zagraliśmy całkiem dobry mecz – dodawał.

Podobnie spotkanie oceniali wszyscy nasi zawodnicy. – Powinniśmy ich dobić, wygrać 3:0, ale ktoś, kto gra z nami i dobrze walczy, ma prawo wygrać seta czy dwa – tłumaczył w rozmowie ze Sport.pl kapitan Michał Kubiak.

W końcu Szalpuk zdobył się na największą szczerość. - Byłoby mi bardzo wstyd, gdybyśmy przegrali albo chociaż stracili punkt [czyli wygrali, ale tylko 3:2] z Kubańczykami. Niedawno nasi juniorzy pokonali ich w finale mistrzostw świata, a seniorzy mieliby dostać od nich bęcki? – stwierdził jeden z liderów kadry Vitala Heynena.

Więcej o mistrzostwach świata w siatkówce:

>> Kurek lepszy niż ostatnio, Szalpuk najlepszy, Kubiak się obronił [OCENY]

>> Vital Heynen: Nie wiem, czy Bartosz Kurek jest w świetnej formie

>> Polska wygrywa na otwarcie mundialu. Bułgaria i Iran również [SYTUACJA W GRUPIE]

>> Portoryko - Polska. Następny mecz Polaków. Kiedy i gdzie obejrzeć?

Więcej o:
Komentarze (15)
Artur Szalpuk: Byłoby mi bardzo wstyd, gdybyśmy dostali bęcki
Zaloguj się
 • 2fat

  Oceniono 2 razy 2

  Te czarne chłopaki szybko dojrzewaja i dzisiaj Kubańczycy pogoniliby pewnie nasz zespół z zeszłego roku. Tym nie mniej mamy co i raz nowych fajnych siatkarzy do dyspozycji a to grunt!

 • abacel13

  Oceniono 2 razy 2

  Gratulacje !

 • lech2011

  0

  Szalpuk po Kubie: Byłoby mi bardzo wstyd, gdybyśmy dostali bęcki Szalpuk po Kubie.

  a dlaczego mielibyście je dostać ?

 • kuku666

  0

  Kopacze za to po bęckach, tfu, wpie®dolu zebranym w Rosji nie czuli żadnego wstydu, ot po prostu rzetelnie wykonali swoją pracę bo wygrali w meczu o pietruszkę.

 • mariak94

  0

  ....z taka gra jak wczoraj zKuba.....to zakoncza jak pilkarze

 • rocznik59

  Oceniono 9 razy -3

  Macie szczęście, że graliście z Kubą, a nie z Francją, Rosją czy USA, bo wtedy byłyby bęcki i to jakie...

 • xzyzzy

  Oceniono 7 razy -7

  co to k... są, te jego bęcki i co to wogóle za gostek, że gada do poważnej gazety ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX