Mistrzostwa świata 2018. Polska - Kuba. Vital Heynen: Nie wiem, czy Bartosz Kurek jest w świetnej formie

Polska wygrała pierwszy mecz na mistrzostwach świata. Pokonała Kubę 3:1. - Nie wiem, czy Bartosz Kurek jest w świetnej formie. Patrzę na całą drużynę, a jeśli chodzi o zespół, to atakował on dobrze - mówi po spotkaniu trener polskiej kadry, Vital Heynen.

53 procent efektywności przyjęcia i 54 procent w ataku, 14 bloków, 5 punktów z zagrywki – tak prezentował się bilans polskiej kadry w pierwszym meczu mistrzostw świata z Kubą. Siatkarze znad Wisły wygrali 3:1. Wiodącymi postaciami po stronie biało-czerwonych byli Artur Szalpuk (19 punktów), Bartosz Kurek (17 punktów) oraz Michał Kubiak (15 punktów).

Kubańczycy zaskoczyli Polaków przede wszystkim zagrywką, którą wygrali trzeci set i sprawili sporo kłopotów w kolejnej partii. - Zaprzeczam, że nie mieliśmy wielu informacji na temat Kubańczyków. Mówiłem wcześniej, że to dobry zespół z bardzo interesującymi graczami, w których widać potencjał. W trzecim secie byli w stanie zabić nas zagrywką, zdobywając bezpośrednio z niej kilka punktów. Dwie pierwsze partie zagraliśmy bardzo dobrze, a w trzecią weszliśmy nieco gorzej – mówi po spotkaniu z Kubą trener Polaków, Vital Heynen. - Tuż przed starciem powiedziałem moim zawodnikom, że czeka na nich trudne spotkanie i na pewno zdarzą się wymagające sety. To się sprawdziło – dodaje selekcjoner.

Szczególnie mogła zaskoczyć postawa Bartosza Kurka. Był drugim najczęściej punktującym zawodnikiem po polskiej stronie. - Nie wiem, czy Bartosz Kurek jest w świetnej formie. Patrzę na całą drużynę, a jeśli chodzi o zespół, to atakował on dobrze. Nie powiem, czy to był drugi najlepszy mecz Kurka w tym sezonie, ale w mojej ocenie było to starcie na jego normalnym poziomie – ocenia Heynen.

Przed spotkaniem z Kubą doszło do zaskakującej roszady. Damian Wojtaszek, libero, został przesunięty na przyjęcie. Pawłowi Zatorskiemu na pozycji partnerował natomiast Bartosz Kwolek. - Wojtaszek dostawał tylko określone piłki, lecz nie był w nich bardzo skuteczny – zaznacza trener biało-czerwonych. - Jeśli podejmuje się podobną decyzję odnośnie do roszady w składzie, to wiadomym jest, że każdy będzie zwracał uwagę wyłącznie na złe zagrania. Niepotrzebnie – kończy Belg.

 W czwartek czeka Polaków spotkanie z Portoryko. Start meczu o 16.00 czasu polskiego.

Jak wygląda sytuacja w polskiej grupie?

Kibicujesz siatkarzom? Sprawdź, czy rozpoznasz ich na zdjęciach
1/15Na tym zdjęciu widzimy wielokrotnego reprezentanta Polski, czyli:
Zobacz także
Komentarze (11)
Mistrzostwa świata 2018. Polska - Kuba. Vital Heynen: Nie wiem, czy Bartosz Kurek jest w świetnej formie
Zaloguj się
 • 2fat

  Oceniono 1 raz 1

  Forma Kurka zmienia się z zagrania na zagranie. Miewa zagrania na poziomie najwyższym światowym i nic go wtedy nie zatrzyma albo ma knoty. Bilans jest jednak pozytywny dla drużyny bo zawsze można dać mu chwilę przecież na ostygnięcie.

 • blackwidow75

  Oceniono 3 razy 1

  grejmanowemu i 2xDrzyzdze dziękuję. Magneto, Janusz i Mazur powinni ich zastąpić. Niestety jest musztarda po obiedzie.

 • boliver

  0

  Vital co ty kumasz,,?

 • czarnooki-kot

  0

  Ale ja wiem: nie jest. Przynajmniej na razie.

 • rocznik59

  Oceniono 2 razy 0

  Kurek jest w bardzo słabej formie. W trzecim secie kolejno nie skończył 8 ataków i dalej już nie liczyłem... Jak dla mnie, nie powinno go być w kadrze na mistrzostwa świata...

 • Emi Grant

  Oceniono 5 razy -3

  "Nie wiem, czy Bartosz Kurek jest w świetnej formie"
  A kiedy był?

 • stanislaw.sk

  Oceniono 4 razy -4

  cyt.: "po zwycięstwie z Kubą".
  Ale z którym Kubą? Błaszczykowskim czy z Rappaportem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje