Mistrzostwa ¶wiata 2018. Polska - Kuba. Vital Heynen: Nie wiem, czy Bartosz Kurek jest w ¶wietnej formie

Polska wygrała pierwszy mecz na mistrzostwach ¶wiata. Pokonała Kubę 3:1. - Nie wiem, czy Bartosz Kurek jest w ¶wietnej formie. Patrzę na cał± drużynę, a je¶li chodzi o zespół, to atakował on dobrze - mówi po spotkaniu trener polskiej kadry, Vital Heynen.

53 procent efektywno¶ci przyjęcia i 54 procent w ataku, 14 bloków, 5 punktów z zagrywki – tak prezentował się bilans polskiej kadry w pierwszym meczu mistrzostw ¶wiata z Kub±. Siatkarze znad Wisły wygrali 3:1. Wiod±cymi postaciami po stronie biało-czerwonych byli Artur Szalpuk (19 punktów), Bartosz Kurek (17 punktów) oraz Michał Kubiak (15 punktów).

Kubańczycy zaskoczyli Polaków przede wszystkim zagrywk±, któr± wygrali trzeci set i sprawili sporo kłopotów w kolejnej partii. - Zaprzeczam, że nie mieli¶my wielu informacji na temat Kubańczyków. Mówiłem wcze¶niej, że to dobry zespół z bardzo interesuj±cymi graczami, w których widać potencjał. W trzecim secie byli w stanie zabić nas zagrywk±, zdobywaj±c bezpo¶rednio z niej kilka punktów. Dwie pierwsze partie zagrali¶my bardzo dobrze, a w trzeci± weszli¶my nieco gorzej – mówi po spotkaniu z Kub± trener Polaków, Vital Heynen. - Tuż przed starciem powiedziałem moim zawodnikom, że czeka na nich trudne spotkanie i na pewno zdarz± się wymagaj±ce sety. To się sprawdziło – dodaje selekcjoner.

Szczególnie mogła zaskoczyć postawa Bartosza Kurka. Był drugim najczę¶ciej punktuj±cym zawodnikiem po polskiej stronie. - Nie wiem, czy Bartosz Kurek jest w ¶wietnej formie. Patrzę na cał± drużynę, a je¶li chodzi o zespół, to atakował on dobrze. Nie powiem, czy to był drugi najlepszy mecz Kurka w tym sezonie, ale w mojej ocenie było to starcie na jego normalnym poziomie – ocenia Heynen.

Przed spotkaniem z Kub± doszło do zaskakuj±cej roszady. Damian Wojtaszek, libero, został przesunięty na przyjęcie. Pawłowi Zatorskiemu na pozycji partnerował natomiast Bartosz Kwolek. - Wojtaszek dostawał tylko okre¶lone piłki, lecz nie był w nich bardzo skuteczny – zaznacza trener biało-czerwonych. - Je¶li podejmuje się podobn± decyzję odno¶nie do roszady w składzie, to wiadomym jest, że każdy będzie zwracał uwagę wył±cznie na złe zagrania. Niepotrzebnie – kończy Belg.

 W czwartek czeka Polaków spotkanie z Portoryko. Start meczu o 16.00 czasu polskiego.

Jak wygl±da sytuacja w polskiej grupie?

Będziesz kibicować siatkarzom? SprawdĽ, czy rozpoznasz ich na zdjęciach
1/15Na tym zdjęciu widzimy wielokrotnego reprezentanta Polski, czyli:
Zobacz także
Komentarze (11)
Mistrzostwa ¶wiata 2018. Polska - Kuba. Vital Heynen: Nie wiem, czy Bartosz Kurek jest w ¶wietnej formie
Zaloguj się
 • 2fat

  Oceniono 1 raz 1

  Forma Kurka zmienia się z zagrania na zagranie. Miewa zagrania na poziomie najwyższym ¶wiatowym i nic go wtedy nie zatrzyma albo ma knoty. Bilans jest jednak pozytywny dla drużyny bo zawsze można dać mu chwilę przecież na ostygnięcie.

 • blackwidow75

  Oceniono 3 razy 1

  grejmanowemu i 2xDrzyzdze dziękuję. Magneto, Janusz i Mazur powinni ich zast±pić. Niestety jest musztarda po obiedzie.

 • boliver

  0

  Vital co ty kumasz,,?

 • czarnooki-kot

  0

  Ale ja wiem: nie jest. Przynajmniej na razie.

 • rocznik59

  Oceniono 2 razy 0

  Kurek jest w bardzo słabej formie. W trzecim secie kolejno nie skończył 8 ataków i dalej już nie liczyłem... Jak dla mnie, nie powinno go być w kadrze na mistrzostwa ¶wiata...

 • Emi Grant

  Oceniono 5 razy -3

  "Nie wiem, czy Bartosz Kurek jest w ¶wietnej formie"
  A kiedy był?

 • stanislaw.sk

  Oceniono 4 razy -4

  cyt.: "po zwycięstwie z Kub±".
  Ale z którym Kub±? Błaszczykowskim czy z Rappaportem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczę¶ciej czytane