Puchar 安iata siatkarzy 2015. Polska - Iran, czyli prze篡jmy to jeszcze raz [ZDJ犴IA]

Polscy siatkarze wygrali z Iranem 3:2 (18:25, 23:25, 25:15, 25:20, 15:11) w swoim czwartym meczu w Pucharze 安iata w japo雟kim Hamamatsu. Bia這-czerwoni maj komplet zwyci瘰tw i zajmuj drugie - za USA - miejsce w tabeli. W niedziel zmierz si z Wenezuel.
Polska - Iran 3:2 Polska - Iran 3:2 FIVB

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

To by這 sz鏀te starcie bia這-czerwonych z Iranem w tym sezonie i pi徠e zwyci瘰two. 畝den z mecz闚 nie zako鎍zy si w trzech setach. W trzech do wy這nienia zwyci瞛cy konieczny by tie-break.

Antiga: Po zwyci瘰twie nad Iranem wielka satysfakcja

To by kolejny bardzo trudny mecz, ale satysfakcja po zwyci瘰twie jest wielka. To prawda, 瞠 w ostatnim okresie wygrywali鄉y regularnie z tym rywalem, jednak to jest zawsze ciekawe do鈍iadczenie, gdy po drugiej stronie siatki jest rozgrywaj帷y Marouf. To jest siatkarz, kt鏎y potrafi niemal z pi趾i na pi趾 zmieni taktyk

Droga do Rio

W Pucharze 安iata w ci庵u 16 dni systemem ka盥y z ka盥ym 12 dru篡n walczy o dwie przepustki na przysz這roczne igrzyska w Rio de Janeiro. To pierwszy turniej, w kt鏎ym mo積a wywalczy olimpijsk kwalifikacj.

Skuteczny Kurek

Najskuteczniejszym zawodnikiem w polskim zespole by Bartosz Kurek - 19 punkt闚.

Cz窷 artystyczna

Organizatorzy w Hamamatsu zapewnili kibicom rozrywk.

Mateusz Mika najlepszy na boisku meczu ze S這weni Mateusz Mika najlepszy na boisku meczu ze S這weni FIVB

Mika mashes the Mikasa

Wszed na kilka akcji w pierwszym secie, wr鏂i za Buszka od pocz徠ku trzeciego i da koncert. Znakomity w ataku, gdzie zagra na kosmicznej, 76-procentowej skuteczno軼i (13/17), i bij帷 przez r璚e, i nad blokiem z drugiej linii, i w swoim bezczelnym stylu, kiwaj帷.

Dyrygent Antiga

Zawodnicy Stephane'a Antigi to prawdziwi mistrzowie. W wielkim stylu wygrali, mimo 瞠 po dw鏂h setach by這 0:2 dla Iranu.

Tie-break dla bia這-czerwonych

O losie spotkania mia zadecydowa pierwszy w tym turnieju w wykonaniu bia這-czerwonych tie-break. W nim nie by這 ju 瘸dnych w徠pliwo軼i, kt鏎a z dru篡n jest lepsza. Zacz窸o si od punktu "za darmo" wskutek z貫go ustawienia rywali. P騧niej Polacy mozolnie budowali przewag, a na pochwa造 zas逝篡 zw豉szcza Mika, cho i on zosta zablokowany przez Ira鎍zyk闚. Zesp馧 Antigi ostatecznie zwyci篹y 15:11 i zachowa, obok USA, miano niepokonanego w turnieju.