Liga 安iatowa. USA - Polska 3:2. Nowakowski i Zatorski najlepsi, Mika najgorszy [OCENY]

Piotr Nowakowski i Pawe Zatorski byli najlepszymi zawodnikami Polski w przegranym 2:3 (25:23, 23:25, 25:19, 22:25, 9:15) spotkaniu Ligi 安iatowej z USA. W Chicago nie幢e zagrali praktycznie wszyscy nasi zawodnicy, mo瞠 tylko poza Mateuszem Mik. Drugi mecz w nocy z soboty na niedziel polskiego czasu.
Hala Sportowa Cz瘰tochowa, mecz Polska - Iran 3:2 Hala Sportowa Cz瘰tochowa, mecz Polska - Iran 3:2 MACIEK SKOWRONEK

ROZGRYWAJ。Y:

Fabian Drzyzga: 4+

Przy dobrym przyj璚iu praktycznie bezb喚dny, ch皻nie korzysta ze wszystkich opcji w ataku. W trudnych sytuacjach zdarza這 mu si rozegra niedok豉dnie, ale jednak zdarza這 si rzadko. Jedyny punkt zdoby pi瘯n kiwk.

Grzegorz υmacz: bez oceny:

Nie zagra.

Hala Sportowa Cz瘰tochowa, mecz Polska - Iran Hala Sportowa Cz瘰tochowa, mecz Polska - Iran MACIEK SKOWRONEK

ATAKUJ。Y:

Bartosz Kurek: 4-

Zacz掖 鈍ietnie, w pierwszym secie sko鎍zy pi耩 z sze軼iu atak闚. P騧niej da這 o sobie zna i zm璚zenie, i brak ogrania na tej pozycji w takiej sytuacji, w kt鏎ej przyj璚ie jest s豉bsze, a przez to wystawy s niedok豉dne. W sumie sko鎍zy 21 z 45 atak闚. 47 proc. skuteczno軼i to wynik znacznie gorszy od tych, jakie wykr璚a przeciw Rosji i Iranowi. Ale przecie Mariusz Wlaz造 te nie gra regularnie na 60-procentowej skuteczno軼i, mimo 瞠 w ubieg造m roku by najlepszym atakuj帷ym na 鈍iecie. Bez punktu w bloku i zagrywce.

Jakub Jarosz: bez oceny

Nie zagra.

Mateusz Bieniek (numer 23) Mateusz Bieniek (numer 23) MACIEK SKOWRONEK

吐ODKOWI:

Piotr Nowakowski: 5:

W ataku efektowny i skuteczny - 8/11 (73 proc.), prawie zawsze pewniak. Do tego cztery bloki i jeden as serwisowy. Minus za to, 瞠 zepsu trzy zagrywki.

Mateusz Bieniek: 4:

By豉by wy窺za ocena, gdyby nie tie-break. W nim nie sko鎍zy 瘸dnego z czterech atak闚, przez co bilans 9/13 zepsu sobie na 9/17 (53 proc.). Czujny w bloku, zdoby w ten spos鏏 cztery punkty. Zn闚 dobra zagrywka ? obok dw鏂h b喚d闚 jeden as.

Marcin Mo盥穎nek: bez oceny

Wchodzi na podwy窺zenie bloku, ale nie zapunktowa. Gra zbyt kr鏒ko, by go oceni.

Andrzej Wrona: bez oceny

Nie zagra.

PRZYJMUJ。Y:

Mateusz Mika: 3

W ataku sko鎍zy tylko osiem z 27 pi貫k (30 proc.). Zepsu a pi耩 zagrywek i zanotowa jednego asa. Przyjmowa poprawnie, ale w jego przypadku to tylko poprawnie, bo sta go na du穎 wi璚ej. W ataku te. Wyst瘼 przeci皻ny, pewnie przyda這by si go kim zast徙i. Cho z drugiej strony, mo瞠 Antiga widzi, 瞠 odkrycie kadry z ubieg貫go roku wr鏂i na sw鎩 poziom dzi瘯i grze?

Micha Kubiak: 4-

Dobry mecz kapitana (pe軟i t funkcj pod nieobecno嗆 kontuzjowanego Karola K這sa) w ataku 9/16 (56 proc.), gorszy, je郵i chodzi o postaw w odbiorze. Tu wed逝g danych od statystyka kadry Oskara Kaczmarczyka by najgorszy w zespole ? mia tylko 23 proc. pozytywnego i zaledwie pi耩 proc. perfekcyjnego przyj璚ia.

Rafa Buszek: bez oceny

Wchodzi za Mik, ale gra zbyt kr鏒ko, by go oceni.

Bartosz Bednorz: bez oceny:

Nie zagra.

LIBERO:

Pawe Zatorski: 5

Dwa razy da si Amerykanom ustrzeli zagrywk, ale generalnie przyjmowa dobrze, z 71-procentow skuteczno軼i. W obronie co jaki czas dokonywa cud闚, podbija nawet te pi趾i, kt鏎e zdawa造 si lecie po to, by zrobi dziury po naszej stronie boiska.

Piotr Gacek: bez oceny: