Sport.pl

Liga Narodów. Pięć na pięć! Polska nadal nie straciła punktów

W sobotę Polacy pokonali Chiny 3:0 w spotkaniu w ramach Ligi Narodów. To już piąte zwycięstwo w piątym meczu! Podopieczni Vitala Heynena są jedyną drużyną, która jeszcze nie straciła punktów! Kroku Polakom dotrzymują jedynie Amerykanie.
Vital Heynen Vital Heynen JAKUB PORZYCKI

Świetna gra Artura Szalpuka, bardzo dobre wejście do drużyny Bartosza Kwolka, dojrzałość jego 20-letniego rówieśnika Jakuba Kochanowskiego - to wszystko dało Polsce kolejne, piąte już, zwycięstwo w Lidze Narodów.

Zwycięstwa naszej kadry cieszą i są ważne, ale najważniejsze jest to, że trener Heynen osiąga je, cały czas rotując składem, zgodnie z tym, co zapowiadał. Na Chiny wybrał następującą "szóstkę": Piotr Nowakowski, Dawid Konarski, Artur Szalpuk, Fabian Drzyzga, Jakub Kochanowski, Bartosz Kwolek i jako libero Paweł Zatorski.

Belg zmienia podstawową "szóstkę", zmienia też zawodników w trakcie meczów, u niego naprawdę grają wszyscy i wszyscy budują pewność siebie. To może zaprocentować już za chwilę, gdy na trudnych wyjazdach zabraknie tak doświadczonych zawodników jak Kubiak. Więcej o meczu z Chinami tutaj >>

Tak obecnie wygląda tabela Ligi Narodów. Tylko Polska ma komplet punktów. Komplet zwycięstw mają również Amerykanie, ale dwa razy tracili punkty (z Japonią i Argentyną po zwycięstwach 3:2).

Tabela LN
Flashcore.pl

Uczestnicy Ligi Narodów grają w systemie każdy z każdym. Wszystkie reprezentacje wezmą udział w czterech turniejach z udziałem czterech drużyn. Polacy dwukrotnie zorganizują turniej, tak jak Bułgaria, Chiny i Francja. Turniej finałowy odbędzie się we francuskim Lille.

Tauron Arena: mecz siatkarskiej Ligi Narodów Tauron Arena: mecz siatkarskiej Ligi Narodów JAKUB PORZYCKI

Do turnieju finałowego awansuje pięć najlepszych reprezentacji po rozegraniu wszystkich spotkań oraz gospodarz turnieju finałowego (Francja).

W tym turnieju drużyny zostaną podzielone na dwie grupy po trzy zespoły. Dwie najlepsze wyjdą z grupy i zagrają w półfinale.

Turniej w Łodzi jest drugim organizowanym przez Polskę. Podopieczni Vitala Heynena pokonali Francję i Chiny po 3:0, a w niedzielę zagrają z Niemcami. Początek o godzinie 16.00.

Następny turniej z udziałem Polaków odbędzie się w japońskiej Osace w dniach 8-10 czerwca. Polacy zagrają z Włochami (8:40), Japonią (9:10) oraz Bułgarią (4:10).

Komentarze (5)
Liga Narodów. Pięć na pięć! Polska nadal nie straciła punktów
Zaloguj się
 • 0

  Amerykanie dotrzymują nam kroku tylko w kwestii nie przegranych meczy ale punkty stracili, nie każde zwycięstwo u nich było za trzy punkty.

 • gabriel

  Oceniono 2 razy 0

  "Podopieczni Vitala Heynena są jedyną drużyną, która jeszcze nie straciła punktów! Kroku Polakom dotrzymują jedynie Amerykanie."

  Skoro Amerykanie dotrzymują nam kroku, to nie jesteśmy jedyną drużyną, która nie straciła punktu. Albo albo.

 • maks200

  Oceniono 1 raz -1

  Liczę na tego trenera po serii nieudaczników począwszy od Lozano ....Antigi Pierdziordzo.Ekipa jest mocna
  , potrzeba tylko dobrego prowadzącego i jesteśmy w pierwszej 5

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX