Sport.pl

Polska - Brazylia 3:1. Polska mistrzem świata, Profesor Zagumny, wzorowy uczeń Mika [OCENY]

Wspaniała gra najstarszego w zespole Pawła Zagumnego i nieprawdopodobna postawa najmłodszego w ekipie Mateusza Mika sprawiły, że za wygrany 3:1 (18:25, 25:22, 25:23, 25:22) finał mistrzostw świata z Brazylią wystawiamy im noty marzeń. Ale wspaniale oceniamy również naszych pozostałych bohaterów. I dziękujemy za wspaniały turniej.
Finał Mistrzostw Świata w siatkówce w Spodku Finał Mistrzostw Świata w siatkówce w Spodku GRZEGORZ CELEJEWSKI

ROZGRYWAJĄCY:

>>> Przeczytaj biografię wielkiej postaci polskiej siatkówki Huberta Wagnera <<<

Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6, gdzie 1 oznacza występ fatalny, a 6 - znakomity.

Fabian Drzyzga - 4 Pierwsza akcja bardzo pewna - krótka z Nowakowskim. Szybko uruchomił też drugiego ze środkowych, Karola Kłosa. Nie grał źle aż do momentu, kiedy w drugiej partii przy naszym prowadzeniu 17:11 Brazylijczycy zaczęli odrabiać straty. Wtedy się pogubił, przy stanie 18:18 Stephane Antiga zdjął go z boiska i do końca meczu już go na nie nie wprowadził.

Paweł Zagumny - 6 Dał krótką zmianę Drzyzdze w pierwszym secie, na dobre zmienił go w końcówce drugiej partii. Odmienił grę naszej drużyny. Wniósł spokój, z Mateusza Miki zrobił killera, z czasem rozkręcił też mającego gorszy dzień Mariusza Wlazłego. Pomagał i w bloku, i w obronie, rozegrał kapitalne spotkanie. Po takim meczu i złotym medalu mistrzostw świata może pożegnać się z reprezentacją Polski w wielkim stylu.

Finał Mistrzostw Świata w siatkówce w Spodku Finał Mistrzostw Świata w siatkówce w Spodku GRZEGORZ CELEJEWSKI AGENCJA GAZETA

ATAKUJĄCY:

Mariusz Wlazły - 4+ Po pierwszym secie tylko 3/10 w ataku, po trzech - 9/26. W czwartym trochę skuteczniejszy, ale generalnie zagrał znacznie poniżej swojej średniej z całego turnieju. Za to w polu serwisowym bardzo dobry, niesamowity w obronie i znów nieoceniony jeśli chodzi o wpływ na zespół, o mobilizowanie kolegów do walki.

Dawid Konarski - bez oceny Grał zbyt krótko, by go ocenić.

PRZYJMUJĄCY:

Michał Winiarski - 5 Bardzo dobre bloki i świetna gra w kontrach, kiedy trzeba było przedzierać się przez brazylijski blok. Jak zwykle stabilny w przyjęciu - kapitan w najlepszym wydaniu.

Mateusz Mika - 6 Genialny mecz najmłodszego zawodnika w naszej złotej drużynie. Odciążył Mariusza Wlazłego, kończąc najtrudniejsze ataki. Rywali mijał, sprytnie obijał ich ręce, kapitalnie wybierał kierunki, soczyście zbijał. Pokazał niesamowity repertuar zagrań i stalowe nerwy. Do tego świetny na zagrywce, bardzo dobry w przyjęciu. Rewelacja!

Michał Kubiak - bez oceny Grał zbyt krótko, by go ocenić

Rafał Buszek - bez oceny Nie zagrał.

ŚRODKOWI:

Piotr Nowakowski - 5+ Bardzo dobra zagrywka, czujny w bloku, skuteczny w ataku. I fantastyczny w obronie, z której przecież nie słynie.

Karol Kłos - 5 Zaserwował asa, rozegrał przez plecy do Winiarskiego w jednej z kontr, kilka piłek fantastycznie podbił w obronie i jak zwykle był bardzo przydatny w bloku.

Marcin Możdżonek - bez oceny Nie zagrał.

LIBERO:

>>> Przeczytaj biografię wielkiej postaci polskiej siatkówki Huberta Wagnera <<<

Paweł Zatorski - 5 Kilka razy kapitalnie spisał się w obronie, jak zwykle żył meczem, podpowiadał kolegom, jak powinni serwować. Bardzo udany turniej 24-latka.

Więcej o:
Komentarze (36)
Polska - Brazylia 3:1. Polska mistrzem świata, Profesor Zagumny, wzorowy uczeń Mika [OCENY]
Zaloguj się
 • boul81

  Oceniono 172 razy 168

  Trenerzy Antiga i Blain zasługują na ozłocenie-potrafili podjąć trudne decyzje, jak zostawienie w domu gwiazdorow z przerostem ego, nauczyli kadrę grać w obronie. W czasie turnieju konsekwentnie stawiali na poszczególnych zawodników,dając im się przełamać(Mika, Nowakowski),do tego potrafili dokonywać umiejętnych roszad-zamiennie grali Drzyzga z Zagumnym, Możdżonek z Nowakowskim. Grała cała kadra -brawo.

 • marekpl

  Oceniono 122 razy 122

  Gratuluję wszystkim chłopakom, ale szczególnie Gumie - tak Pawełku rok temu w Mikołajkach mówiłeś że juz jesteś emerytem a Ci powiedziałęm - nieprawda - masz jeszcze coś do zrobienia w w naszej siatkówce, życzyłem Ci byś zawiesił na piersiach złoto MŚ :)

 • Karolina Gas

  Oceniono 67 razy 67

  czyli podsumowując mistrzoostwa-wszyscy na 6! dziekujemy!

 • pogromcalewakow

  Oceniono 61 razy 61

  Zagumny 6+ Za przeproszeniem, myślałem że to już przestarzały zawodnik, który na nic nam się po Drzyzdze nie przyda. Dzisiaj wniósł w bardzo potrzebnym momencie niezbędne doświadczenie i siłę spokoju. Brawo !!!

 • aria_pura

  Oceniono 49 razy 45

  I widziałam narodziny gwiazdy, a imię jej Mika. Od dawna czułam, że ten chłopak ma coś w sobie, tylko nie trafia do właściwej drużyny i właściwego trenera, który by to z niego wyciągnął. No i proszę - rok we Francji i mamy postrach blokujących.

 • czagrz

  Oceniono 43 razy 31

  @roztoka
  Typowy pierdzielony (żeby nie powiedzieć gorzej) "Polaczek"... Turniej był cudowny, a gra naszych porywająca! Żal, że nie wszystkie mecze były dostępne dla ogółu, ale finał wiele zrekompensował. Ale zawsze musi znaleźć się jakiś zawistny cebulak, który zrobi wszystko, żeby umniejszyć wyczyn rodakowi, czy w jakiś sposób go obrzydzić. Do diabła z takimi - my mamy złoto i nic nam go nie odbierze!
  Pan Prezydent Komorowski podziękował nawet "Panu Piotrowi Solorzowi" - MISTRZ! :DDD

 • nagabywacz-kur

  Oceniono 34 razy 18

  Zagumnemu należy się za te wszystkie lata gry jak nikomu innemu. A co do brazylii to wcale nie dziwi mnie to, że przegrywają nawet z iranem. Giba nie pozwoliłby na tak słaby finał.

 • redmitch

  Oceniono 10 razy 8

  Mateusz Mik ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX