Polska - Rosja 3:2. Wlazły wciąż bije, Nowakowski znowu żyje! [OCENY]

Niezawodny Mariusz Wlazły, świetnie rozgrywający Fabian Drzyzga, wnoszący spokój kapitan Michał Winiarski i wreszcie przebudzony Piotr Nowakowski - oni wszyscy są bohaterami wygranego 3:2 (25:22, 25:22, 21:25, 22:25, 15:11) przez Polskę meczu z Rosją. Nasi świetni siatkarze wygrali grupę H mistrzostw świata i w sobotnim półfinale zagrają w Katowicach z Niemcami.

ROZGRYWAJĄCY:

Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6, gdzie 1 oznacza występ fatalny, a 6 - znakomity.

Fabian Drzyzga - 5+ Dwa asy już na samym początku meczu pozwoliły wyjść drużynie na prowadzenie 4:2! Kolejnego dołożył w drugim secie. W dwóch pierwszych partiach rewelacyjnie prowadził grę zespołu, później robił to dobrze i bardzo dobrze.

Paweł Zagumny - bez oceny Dawał Drzyzdze krótkie zmiany, grał zbyt krótko, by go ocenić, choć było widać, że nie rozumie się tak dobrze, jak młodszy z naszych "sypaczy" ani z Mariuszem Wlazłym, ani z drugą polską opcją w ataku, czyli Mateuszem Miką.

Mariusz Wlazły Mariusz Wlazły MAŁGORZATA KUJAWKA

ATAKUJĄCY:

Mariusz Wlazły - 5+ W dwóch pierwszych setach, kiedy graliśmy o awans miał kapitalną, 68-procentową skuteczność w ataku (17/25). Później trochę zepsuł sobie statystyki, ale kolejny raz zdobył w meczu ponad 20 punktów, znów skończył wiele trudnych piłek, znów był liderem drużyny. Zamarliśmy, kiedy zwijał się z bólu w końcówce trzeciego seta. Na szczęście błyskawicznie wrócił do gry po tym, jak lądując upadł na stopę Piotra Nowakowskiego. A w tie-breaku znowu fruwał nad rywalami.

Dawid Konarski - 4 Wchodził, żeby odciążyć Wlazłego, świetnie serwował, pomagał w bloku, gorzej radził sobie w ataku. Znów pokazał, że jest cennym zmiennikiem.

PRZYJMUJĄCY:

Michał Winiarski - 5 Zagrał tylko w dwóch pierwszych setach, później oszczędzał kontuzjowane w sobotę plecy. Wnosił do gry drużyny spokój, bardzo dobrze bronił, pewnie przyjmował, solidnie serwował. W ataku nie poszalał, ale rozgrywający rzadko z niego korzystał.

Mateusz Mika - 5- Zmieniony przy stanie 7:13 w czwartym secie na Rafała Buszka. Wtedy się zaciął, dwa razy z rzędu zaatakował w antenkę. Ale w dwóch pierwszych setach spisał się bardzo dobrze ? i kończył ataki, i blokował, w tym w pojedynkę Spirydonowa i Pawłowa. Wrócił na tie-breaka i grał w nim jak w dwóch pierwszych setach. Zdobył 14 punktów.

Michał Kubiak - 5+ Grał od początku trzeciego seta za Winiarskiego. 11/16 w ataku, w którym cały czas się rozkręcał się. Zagrał bardzo dobrze, choć kilka razy niedokładnie przyjmował. Znakomity blok na 8:3 w tie-breaku i wymowna "cieszynka" typu - nie macie szans- za to dodatkowy plus.

Rafał Buszek - bez oceny Wszedł przy 7:13 w czwartym secie, zapisał się chyba tylko autową zagrywką na 12:15. Na tie-breaka ustąpił miejsca Mice. W sumie grał za krótko, by go ocenić.

ŚRODKOWI:

Piotr Nowakowski - 5 Kiedy nie skończył dwóch pierwszych ataków wydawało się, że zanotuje kolejny słaby występ. Ale im dalej było w mecz, tym lepiej grał. Odnalazł się w bloku (3 punkty),w ataku radził sobie średnio (4/9 - 44 proc.), ale dużo lepiej od momentu, gdy przestał bić miękko, lekko. Dołożył kilka bardzo dobrych zagrywek, zaserwował dwa asy. W sumie zdobył 10 punktów.

Karol Kłos - 4+ Dużo mniej widoczny niż w meczu z Brazylią. Nie zdobył wielu punktów (tylko pięć), ale trzeba mu oddać, że bardzo pomagał wyblokiem. O jego wszechstronności i przydatności niech świadczy akcja na 9:6 w pierwszym secie. Wtedy zagrywkę Grankina przyjął na palce w taki sposób, że Drzyzga mógł wyczyścić siatkę Wlazłemu.

Marcin Możdżonek - bez oceny Nie zagrał.

Dawid Konarski i Paweł Zatorski Dawid Konarski i Paweł Zatorski TOMASZ STAŃCZAK

LIBERO:

Paweł Zatorski - 5 Trzymał przyjęcie, choć nie był w nim bezbłędny, w obronie jak zwykle w tym turnieju bardzo pracowity. Przez cały turniej gra równo, robi swoje.