Komentarze
Terminarz
Od?wie?
55
Mistrzowie Europy w Pucharze Świata wygrali zaledwie jedno spotkanie. W walce o awans już się nie liczyli, dlatego trener Serbów postanowił wystawić rezerwowy skład. Reprezentacja Polski miała nadzieję, że Serbowie poderwą się do walki z Włochami i nie pozwolą zdobyć im kompletu puntów. Rezerwowi Serbów jedynie nawiązali walkę, bo nawet jeden wygrany set był sporym zaskoczeniem.

Powietrze z Włochów zeszło dopiero w trzecim secie, w którym nie mogli się przełamać, a rywale grali jak z nut. Młodzi Serbowie pokazali jednak, że daleko im do starszych kolegów z reprezentacji i sześciopunktowe prowadzenie roztrwonili w końcówce seta. Włosi doprowadzili do remisu po 21, ale meczu zakończyć się nie udało. W czwartym secie Serbowie byli o wiele bardziej zgrani, ale ich zapału starczyło tylko na 2/3 partii. Decydujące momenty należały do Michała Łasko i jego kolegów z reprezentacji. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Włochów 3:1.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

Koniec meczu

20:25 Włosi mieli do dyspozycji aż cztery piłki meczowe, a wykorzystali na raty już pierwszą z nich. Włosi wygrywają spotkanie 3:1.

18:23 Udało się nieco zbliżyć do Włochów, ale Kovacevic przekroczył linię trzeciej metra i punkt znowu dla Włochów.

15:19 Łasko atakuje sytuacyjna piłkę po wyskoku z jednej nogi. sytuacja wydaje się być opanowana.

14:17 Na trzy punkty odskoczyli Włosi. Ostatni atak zepsuł Kovacevic atakując w taśmę.

13:14 Zniknęła swoboda z pierwszych dwóch setów w poczynaniach Italii. Każdy punkt to efekt włożonego wysiłku. Zbyt dużo popełniają też własnych błędów.

9:10 Włosi znowu wracają na prowadzenie. Atanasević nie doleciał do piłki i zaatakował w siatkę.

6:7 Spóźniony blok Włochów. Rasić atakuje ze środka niemal na czystej siatce.

5:5 Łasko nie trafia po skosie w boisko i jest remis.

3:4 Savani zablokowany przez Rasicia, to już jego czwarty blok w meczu.

1:4 Mocne wejście Włochów. Frei ze środka, a po chwili as Łasko.

IV set

25:22 Michał Łasko zostaje zablokowany, a Serbowie wygrywają seta. Dosyć niespodziewany zwrto akcji po pierwszych dwóch gładko przegranych partiach.

23:22 Kovacević po rękach Frei'a atakuje w aut.

21:21 I jest remis! Czas dla Serbii.

21:20 Savani znowu po bloku!

21:19 Savani już opadając zaatakował piłkę, która po palcach rywali trafiła w aut. W następnej akcji Savani na pojedynczym bloku zatrzymuje Atanasijevicia. Trwonią przewagę Serbowie.

18:15 Mihajlo Mitić niesamowicie czytelnie rozgrywa piłkę i niemal zawsze powoduje, że na atakującego czeka potrójny blok. Szczęście sprzyja jednak Serbom, bo skutecznie ten blok obijają.

16:11 Kovacevic plasuje i omija blok rywali. Druga przerwa techniczna przy przewadze Serbów.

14:10 Z drugiej linii dobry atak Parodiego. Włosi gonią.

13:8 Im częściej Serbowie grają środkiem, tym lepiej sobie radzą. do tego skuteczny blok i można walczyć o zwycięstwo w secie.

12:6 Michał Łasko i Emanuele Birarelli zablokowani w kolejnych akcjach. Największe prowadzenie Serbów w tym meczu.

8:5 Savani serwuje w siatkę. Serbowie po raz pierwszy schodzą na przerwę techniczną prowadząc.

7:4 Mastrangelo i Zajcew już nie grają. Szansę szkoleniowiec Włochów postanowił dać rezerwowym. Skład Serbów nadal bez liderów. Serbowie po raz pierwszy na tak wysokim prowadzeniu.

1:1 Długie wymiany na początku trzeciego i być może ostatniego seta. Łasko zablokowany i bardzo sfrustrowany.

III set

18:25 Dwa asy serwisowe Travicy kończą drugiego seta.

18:22 Obity potrójny blok Włochów. Ale to jest chyba zaledwie nawiązanie walki ze strony Serbów niż próba dogonienia rywala.

15:20 Swobodnie na pojedynczym bloku atakuje Iwan Zajcew.

12:19 As serwisowy Savaniego. 4:1 w asach dla Włochów.

12:17 Atanasijević tradycyjnie zablokowany. Ale poprawia się w następnej akcji i po prostej piłka trafia w pole.

11:14 Dwa z rzędu bloki Serbów. Zatrzymani Zajcew i Łasko.

9:14 Już także Terzic ma problemy z przebiciem się na drugą stronę...

8:13 Atanasijević już od kilku minut nie zdobył punkty, choć nadal dostaje niemal każdą piłkę. Blokowany niemiłosiernie.

7:11 Zajcew z drugiej linii nieskutecznie, ale Łasko poprawia ze skrzydła.

5:8 Włosi prowadzą trzema punktami, ale mamy do czynienia chyba z różnicą klas obu zespołów. Serbowie grają rezerwowym składem i drastycznie rzuca się to w oczy.

4:6 Mimo prowadzenia Włosi sprawiają wrażenie, jakby nie wykorzystywali swoich możliwości. Dobry atak Fei'a.

2:5 Większość piłek Serbów wędruje do Anatasijevicia, który wykorzystuje bodajże tylko połowe z nich. Włosi zaliczają na nim dwa bloki w dwóch ostatnich akcjach.

II set

20:25I koniec pierwszego seta. Serbowie zagrywką w siatkę pomagają rywalom. Michał Łasko z siedmioma punktami najskuteczniejszym graczem I seta.

19:23 Atak w daleki aut Serbów. Zbyt dużo błędów po stronie mistrzów Europy.

19:21 Skuteczny atak Vemicia na pojedynczym bloku. Set nie jeszcze stracony.

18:20 As serwisowy Atanasijevicia!

16:19 Zajcew przełożył rękę nad siatką po fatalnym dograniu piłki przez Łasko. Serbowie dorobili nieco straty.

14:18 Włosi skończyli dopiero czwarty atak. Akcję skończył Łasko.

12:16 druga przerwa techniczna przy prowadzeniu Włochów. Serbowie raczej nie są zbyt konsekwentni w swoich atakach i to się na nich mści.

11:14 Wreszcie trafia Łasko. Trzeci punkt Włocha z polskim paszportem.

10:12 Atanasijevic po raz kolejny. Tym razem po przekątnej, skutecznie.

8:10 Serbowie mieli okazję na wyrównanie, ale Atanasijević zablokowany.

7:8 Kiwka rozgrywającego Miticia skuteczna. Serbowie nie dają odskoczyć Włochom.

5:6 pierwsza poważniejsza przewaga Włochów. Terzić skraca jednak dystans do jednego punktu.

3:3 Na tym etapie trudno jeszcze o zarysowanie się faworyta. Ale oba zespoły atakują pewnie i punkty zdobywają po własnych atakach.

I set

Włosi do wicemistrzowie Europy z tego roku, a Serbowie są mistrzami. W Pucharze Świata jednak zespół z Bałkanów nie prezentuje formy, jakiej się po nim spodziewano. Włosi należą z kolei do czterech najmocniejszych reprezentacji turnieju. Biorąc pod uwagę to, że awansują trzy zespoły, to Włosi obok Rosji i Brazylii są najniebezpieczniejszymi rywalami podopiecznych Anastasiego. Z żadnym z tych rywali Polacy jeszcze nie grali.