World Grand Prix. Na żywo: Polki rozgromiły Tajwan

0 : 3
Komentarze
Od?wie?
51
Już przed meczem wiadomo było, że Polki w finałowym turnieju World Grand Prix zagrają. Swoje mecze przegrały reprezentacje Holandii i Niemiec, przez co Skowrońska i spółka mogły sobie nawet pozwolić na stratę punktów z Tajwanem.

Nic takiego jednak się nie stało. Tajwan to najprostszy rywal polskich siatkarek w tegorocznym cyklu World Grand Prix. Tydzień temu pokonaliśmy Azjatki łatwo, szybko i przyjemnie. Nie inaczej było tym razem, choć momentami Polki traciły koncentrację i pozwalały Tajwankom na łatwe punkty.

Trener Matlak wypróbował na boisku wszystkie zawodniczki, które wpisał do meczowej kadry. Pewnie atakowały Katarzyna Skowrońska-Dolata, Anna Barańska i Joanna Kaczor.

Kolejnym przeciwnikiem polskiej kadry będzie reprezentacja Portoryko, z którą zagramy w sobotę o 8.30 polskiego czasu.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Trzeci set:

25:9: Tajwanki atakują w aut. Wygrywamy 3:0, gromiąc w trzecim secie przeciwniczki.

24:8 Szczurek z całej siły z lewego ataku. Pierwsza piłka meczowa!

21:7: Kolejny atomowy atak Kaczor. Tymczasem nasze przeciwniczki zdobywają ósmy punkt i śmiało zbliżają się do granicy 10 punktów.

19:6: Szósty punkt dla Tajwanek

5:18: Joanna Kaczor jest dziś skuteczna. Kolejny raz pewnie kończy atak po prostej.

4:16: Teraz Polki nie dają sobie pograć przeciwniczkom. 12-punktowe prowadzenie na drugiej przerwie technicznej to prawdziwy pogrom.

4:10: Znakomity atak Joanny Kaczor. Z boiska po raz pierwszy dziś schodzi Anna Barańska, której trener wyraźnie daje odpocząć przy wysokim prowadzeniu.

8:3: Skuteczny serwis Barańskiej, błąd Tajwanek i mamy pierwszą przerwę techniczną. Chyba nikt już nie ma wątpliwości, że w Tajpej może być inny wynik niż 0:3.

3:6: Barańska z dużą łatwością atakuje nad blokiem Tajwanek.

2:5: As serwisowy Kaczor.

0:3: Rozpoczynamy od pewnego prowadzenia.

0:1: Kaczor atakuje po skosie. Piłka wpada 20 cm przed linią i mamy pierwszy punkt.

Drugi set:

17:25: Drugi set dla Polek. Klaudia Kaczorowska atakuje daleko po bloku. Prowadzimy w Tajpej z Tajwanem już 2:0!

16:24: Polki dosłownie w dwie minuty uzyskały już bardzo pewną pewną przewagę. Tajwanki się gubią

15:21: Barańska z szóstej pozycji pewnie wbija piłkę w parkiet.

15:19: Trener Matlak próbuje różne ustawienia. Na boisku meldowały się już wszystkie reprezentantki z meczowej kadry.

12:17 Dobra zagrywka Bednarek. 5 punktów przewagi. Czas dla trenera Tajwanu.

12:16: Druga przerwa techniczna. Dalej podkreślamy, że Polki od Tajwanek dzieli przepaść, ale nie widać jej na boisku. Nasze siatkarki wydają się być lekko rozkojarzone. Ale w końcu - awans mają już w kieszeni.

11:15: Tym razem to Tajwanki się mylą

10:11: Coraz więcej błędów podopiecznych Matlaka. Polki chyba nie są zbyt dobrze skoncentrowane.

7:10: Pojedynczy blok Barańskiej na prawym skrzydle.

7:8: Okres błędów Polek, trzy punkty pod rząd Azjatek. Ostatni punkt przed przerwą techniczną zdobywa Skowrońska atakiem po prostej.

4:7: Polki odskakują na trzy punkty. Pierwsza przerwa na żądanie trenera naszych przeciwniczek.

4:5: Skowrońska technicznie atakuje po prostej.

2:4: Trzy dobre zagrywki Karoliny Kosek i już wygrywamy.

2:0: Pierwszy punkty w drugim secie zdobywają Tajwanki.

Pierwszy set:

19:25: Skuteczny blok na sam koniec seta! Wygrywamy do 19, choć nie możemy napisać, że łatwo. Wracamy po przerwie.

19:23: Na boisku w Tajpej coraz więcej walki. Polkom ciężko idzie zdobywanie punktów.

18:20: Tym razem nieudany atak z krótkiej Bednarek. Niebezpieczne 2 punkty przewagi.

19:15: Katarzyna Gajgał mocno ze środka

14:17: Polki grają luźno, ale Tajwanki się starają. Zmniejszyły przewagę do 3 punktów

10:16: Pierwsza przerwa techniczna, wysokie prowadzenie Polek.

10:15: Dwa z rzędu ataki w aut naszych rywalek i znowu zrobiło się 5 punktów przewagi. Drugi czas wykorzystuje tajwański trener.

9:12: Bednarek odpowiada z krótkiej.

9:11 Tajwanki, jak to Azjatki, kapitalnie bronią. Co gorsza zaczynają wygrywać kontry.

Polki miały walczyć o awans do finału w meczu z Tajwankami, okazuje się jednak, że swoje mecze przegrały Holenderki i Niemki. Przez co awans reprezentacja ma już w kieszeni.

6:10: Anna Barańska nie trafiła czysto w piłkę i 6 punkt dla Tajwanek.

4:9: Gajgał z bajeczną łatwością atakuje z jednej nogi z obejścia.

3:8: Na pierwszą przerwę techniczną Polki schodzą z 5-punktowym prowadzeniem. Już po pierwszych 5 minutach meczu jak wielka różnica poziomów dzieli oba zespoły.

2:6: Na zagrywce stanęła Bednarek i 3 punkty z rzędu dla Polek. I czas dla przeciwniczek

1:3: Pierwszy as serwisowy w meczu. Kąśliwą zagrywką popisała się Szczurek.

1:2: Bednarek skutecznie z krótkiej

0:1: Pierwszy punkt dla Polek zdobywa Anna Barańska

Polkom do pewnego awansu potrzebne są dwa zwycięstwa. Z Tajwankami i reprezentacją Portoryko nie powinny mieć problemów. Ostatnim meczem będzie spotkanie z Brazylijkami, zaplanowane na niedzielę (8.30 polskiego czasu)

Selekcjoner nie ukrywa, że w ostatnim turnieju na Tajwanie będzie starał się umiejętnie gospodarować siłami drużyny. "Zakładam, że nic złego nam już się nie przytrafi i od środy zaczynamy turniej finałowy w Chinach. Czeka nas wówczas pięć trudnych spotkań, dzień po dniu bez przerwy. Dlatego muszę oszczędzać siły dziewczyn i będzie grał cały zespół - podkreślił.

Przed meczem: Polki znakomicie spisują się w tegorocznej edycji cyklu World Grand Prix, w którym wygrały pięć spotkań i doznały jednej porażki - z Japonią (1:3). Polski zespół jest już niemal pewny awansu do turnieju finałowego, w którym wystąpi pięć najlepszych zespołów z eliminacji oraz gospodarz "Final Six" - Chiny. Przysłowiową kropkę nad "i" będą mogły postawić już w pierwszym spotkaniu w Tajpej, gdzie zagrają z gospodyniami turnieju - Tajwanem. Rywalki nie wygrały jeszcze seta.