Memoriał Huberta Wagnera. Polacy przegrali 1:3 z Bułgarią

1 : 3
Komentarze
Od?wie?
61
Polscy siatkarze przegrali swój pierwszy mecz w rozgrywanym w Bydgoszczy Memoriale Wagnera. W piątek ulegli brązowym medalistom mistrzostw świata sprzed czterech lat Bułgarom 1:3 (23:25, 23:25, 25:15, 22:25).

W pierwszym piątkowym spotkaniu Brazylijczycy pokonali Czechów 3:1.

W sobotę biało-czerwoni zmierzą się z Czechami, a w niedzielę z mistrzami świata Brazylijczykami (oba mecze zaplanowano w Hali Łuczniczka na godz. 14.45).

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

22:25Atak Wlazłego, wydawało się, że był blok, ale sędzia pokazał inaczej. Koniec meczu, Polacy przegrali na inaugurację Memoriału Huberta Wagnera.

22:24 Ruciak zaatakował po rękach rywali.

21:24 Polacy bronią piłki meczowej.

20:21Brawo dla Nowakowskiego, już tylko punkt straty.

18:20 Wlazły trafił zagrywką! O czas poprosił trener rywali.

15:19Mikołow zatrzymany blokiem, ale Polacy znów mają trzy punkty straty.

15:17 Polacy gonią! Wlazły przebił się przez blok.

12:16 Druga przerwa techniczna przy 4-punktowym prowadzeniu Bułgarów. Sytuacja Polaków jest trudna.

12:15 Bułgarzy zdobyli dwa punkty z rzędu i Daniel Castellani bierze czas.

12:13 Dalej toczy się wymiana punkt za punkt.

8:7 Bardzo zacięty czwarty set. Widać, że Bułgarzy opanowali już problemy z trzeciej partii, lepiej grają w obronie. Polacy mają problem z przyjęciem zagrywki, ale nadal dobrze funkcjonuje atak.

Rozpoczyna się czwarty set

25:15 Polacy wygrywają trzeci set, ale w meczu przegrywają 1:2. Wreszcie zaczął funkcjonować Polski blok, dobrze wreszcie zaczął grać Mariusz Wlazły.

19:10 Polacy kontrolują ten set. Kurek blokuje lidera Bułgarów - Kazinskiego.

16:8 Wlazły w trzecim secie złapał rytm. Obija blok bułgarski i zdobywa kolejny punkt dla Polski. As serwisowy Ruciaka i duża przewaga biało-czerwonych na drugiej przerwie technicznej.

12:4 Znów fenomenalny blok, tym razem Grzegorz Łomacz dwa razy zatrzymał ataki rywali. Bułgarzy na razie nie za bardzo wiedzą co się dzieje na boisku.

8:2 Fantastycznie Wlazły na zagrywce. Polacy schodzą na pierwszą przerwę techniczną z sześciopunktową zaliczką. Rywal na razie nie może wyjść z niekorzystnego ustawienia.

6:2 Trener Bułgarii prosi o czas. Piekielnie mocne zagrywki Wlazłego kompletnie dezorganizują grę rywali w ataku.

5:2 Wreszcie zadziałał blok - Kurek z Nowakowski dwa razy z rzędu zatrzymują ataki rywali.

3:2 Chytra zagrywka Możdżonka, ale Bułgarzy wyprowadzają atak ze środka i zdobywają punkt.

Castellani dokonuje zmian. Na rozegraniu w miejsce Zagumnego, Łomacz. Jest też Michał Ruciak, który ostatnio miał problemy zdrowotne.

Rozpoczyna się trzeci set

Polacy w dwóch pierwszych setach popełnili zbyt dużo niewymuszonych błędów, słabo funkcjonuje nasz blok. W drugim secie tylko raz zablokowaliśmy atak rywali. Niezbyt dobre jest też przyjęcie. Dwa pierwsze sety Polacy przegrali do 23.

23:25 Drugi set dla Bułgarii. Błędy w obronie znów zadecydowały o przegranej partii. Dobre ataki Wlazłego i Możdżonka to za mało na ofiarnie grających w defensywie rywali.

22:24 Bułgarzy bardzo blisko zwycięstwa w drugim secie.

19:21 Wlazły zatrzymany przez podwójny blok Bułgarów.

17:17 Możdżonek rządzi na siatce! Bez wyskakiwania przepchnął piłkę na stronę Bułgarii i remis.

14:16 Bułgarzy schodzą na drugą przerwę techniczną z dwoma punktami przewagi.

13:15 Fantastyczna wymiana, heroiczne obrony, ale w kluczowym momencie na czystej siatce Bąkiewicz uderza w aut. Bułgarzy odskakują na dwa punkty.

11:11 Polacy mają problem ze skończeniem ataku. Bułgarzy doprowadzają do remisu. Castellani bierze czas.

9:7 Bułagarzy zaczynają odrabiać straty, dobry atak Sokołowa na prawym skrzydle.

8:4 Sokołow w aut i Polacy schodzą z solidną zaliczką na pierwszą przerwę techniczną w drugim secie.

5:1 Zagumny przytomnie na siatce wygrywa walkę o piłkę, a po chwili as serwisowy Mariusza Wlazłego. Piłka leciała aż 113 km/h.

2:0 Dobry początek Polaków, skutecznie na zagrywce Możdżonek.

Rozpoczyna się drugi set

23:25 Set dla Bułgarów. Kilka błędów w przyjęciu, przede wszystkim Michała Winiarskiego, zaważyło o porażce Polaków w pierwszej partii. Dobrze grali Kurek, Wlazły i Możdżonek, ale spustoszenie w polskiej obronie siał Kazinski. Polacy nie mają pomysłu jak zatrzymać potężne ataki bułgarskiej gwiazdy.

23:24 Błąd sędziego. Bąkiewicz uderzył wysoko nad blokiem i w aut, ale zdaniem arbitra jeden z Bułgarów dotknął piłki i nadal jesteśmy w grze.

22:24 Kazinski obija polski blok, a po chwili as serwisowy i Bułagrzy o krok od zwycięstwa w secie.

21:22 Castellani musi wziąć czas. Polacy zaczęli popełniać proste błędy i momentalnie stracili prowadzenie.

21:19 Dobra obrona Polaków, jeszcze lepszy atak. Wlazły przełamuje blok rywali.

20:18 Zagumny mądrze zagrywa krótką z Możdżonkiem, który atakuje nad bułgarskim blokiem.

19:17 Seria błędów Bułgarów. Polacy odzyskują prowadzenie. Na zagrywce Paweł Zagumny.

16:17 Dwa punkty Bułgarów z rzędu. Tracimy prowadzenie. Castellani bierze czas.

16:15 Winiarski obija potrójny blok Bułgarów i schodzimy na drugą przerwę techniczną z minimalnym prowadzeniem.

14:11 As serwisowy Mariusza Wlzałego. Trener Bułgarii prosi o czas.

13:11 Dobrze rozgrywa Zagumny. Raz gra na prawe, raz na lewe skrzydło, wykorzystuje też środkowych. Dwa dobre ataki Bartosza Kurka z prawego skrzydła.

8:9 Kazinski potężnie atakuje po prostej z prawego skrzydła. Seria trzech punktów z rzędu rywali.

8:6 Polacy schodzą na pierwszą przerwę techniczną z dwupunktową zaliczką. Dobrze funkcjonuje nasz blok, lepiej grają nasi atakujący. Polacy zdobyli trzy punkty z rzędu.

3:4 Polacy dobrze grają blokiem, ale Mariusz Wlazły znów popełnia błąd. W kontrze został zatrzymany na siatce.

2:1 Świetny blok Kurka i Nowakowskiego. Polacy wychodzą na prowadzenie.

0:1 Pierwsza piłka i Mariusz Wlazły atakuje w aut.

Rozpoczynamy I set

20:32 Początek meczu o 20.35. Za chwilę poznamy szóstki jakimi obie drużyny rozpoczną spotkanie.

20:29 Mecz rozpocznie się już za chwilę. Czas na hymny obu państw.

20:20 Trwa jeszcze rozgrzewka przed meczem z Bułgarią. Jutro Polacy o 14.45 zagrają z Czechami, a w niedzielę też o 14.45 zmierzą się z Brazylią. Relacje z meczów w Sport.pl.

20:15 Wygrana z Brazylią to sukces, niepokoją przestoje. We Włoszech muszą zdobyć Mistrzostwo Świata - mówią Marian Kmita (szef Polsatu Sport) i Bogusław Adamski (sekretarz generalny PZPS), goście Przemysława Iwańczyka w kolejnym odcinku magazynu siatkarskiego

20:12 Polacy w środę grali towarzysko w nowej hali na granicy Gdańska i Sopotu z Brazylią. Podopieczni Daniela Castellaniego wygrali po zaciętym meczu 3:2.

20:11 Bułgaria przyjechała na Memoriał Wagnera z największą gwiazdą - Matejem Kazijńskim.

20:08 W pierwszym meczu Brazylia pokonała Czechów 3:1. Początek meczu Polaków zaplanowano na 20.15.