Siatkówka. Polska - Belgia. Ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata wygrany [ZAPIS RELACJI]

3 : 1

• środa, 05 września 2018
  • Polscy siatkarze wygrali ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata. W Szczecinie pokonali Belgów 3:1, dominując absolutnie w dwóch ostatnich setach. Biało-czerwoni pokazali momentami bezbłędną grę, dobrze pracowali w obronie, w ataku też było dobrze. Przyzwoicie też spisał się Bartosz Kurek.

• 25:18 - set i mecz dla Polaków.

• 23:16 Świetne wrażenie robią Polacy w ostatnim sprawdzianie przed MŚ.

• 20:14 Nowakowski to dziś solidna firma.

• 19:13 Belgowie w siatkę, Polacy odskakują.

• 17:13 Świetny blok Polaków.

• 16:13 Trzy punkty przewagi Polaków na drugiej przerwie technicznej w czwartym secie.

• 14:11 Skuteczny atak Kubiaka i prowadzenie wraca do normy. Anastasi prosi o czas.

• 11:10 Polacy nie kończą czwartego ataku, Belgowie wracają do gry.

• 11:7 Polacy zbudowali przewagę i kontrolują przebieg wydarzeń w czwartym secie.

• 8:5 Trzypunktowe prowadzenie Polaków na pierwszej przerwie technicznej w trzecim secie.

• 5:3 Świetny blok Polaków, brak asekuracji po belgijskiej stronie i jest kolejny punkt.

• 3:2 Skuteczny atak Bartosza Kurka.

• Gramy czwartego seta!

• 25:14 - efektowne zwycięstwo Polaków w tym secie. W meczu biało-czerwoni prowadzą 2:1

• 24:14 Nic Belgom nie wychodzi. Ale to nie nasz problem

• 21:14 Polacy pilnują przewagi, Belgowie pomagają zagrywając w siatkę.

• 19:12 Techniczny atak Kubiaka. I skuteczny.

• 18:12 Śliwka w miejsce Szalpuka. Ciekawa zmiana Heynena.

• 17:11 Belgowie grali nieco lepiej po przerwie technicznej, ale Szalpuk jest niezawodny.

• 16:9 Belgowie wciąż nabierają się na kiwki Szalpuka. I dobrze!

• 14:7 Siedem punktów przewagi Polaków, a trener Belgów bierze kolejny czas.

• 13:6 Szalpuk wybronił atak rywali, a Kurek, na raty, zdobył punkt.

• 12:6 Szalpuk obija blok i jest kolejny punkt.

• 10:4 Kurek nie trafia, ale potem van den Dries też nie. Przewaga utrzymana.

• 8:2 Sześć punktów przewagi Polaków na pierwszej przerwie technicznej w trzecim secie.

• 7:2 Belgowie przerywają serię Polaków. Ale przewaga jest znacząca.

• 6:1 Nowakowski blokuje!

• 5:1 Fantastyczny początek trzeciego seta w wykonaniu Polaków. Anastasi musi wziąć czas.

• Trzeci set! Gramy!

• 25:27 - set dla Belgów i mamy remis w meczu. Za dużo błędów Polaków w końcówce seta. Szkoda straconej szansy.

• 24:24 Będzie set na przewagi.

• 23:24 Szalpuk nad blokiem i w aut. Belgowie mają piłkę setową.

• 23:21 Znakomita kiwka Szalpuka.

• 22:21 Ważny punkt dla Polaków.

• 21:21 Niestety remis. Heynen bierze czas.

• 20:19 Van den Dries trafia z zagrywki.

• 20:17 Kurek najpierw zepsuł atak, a w kolejnej akcji zmieścił się obok bloku w niesamowity sposób. Duże wahania w jego grze.

• 18:15 Szalpuk radzi sobie z trudnymi piłkami. I jest kolejny punkt.

• 16:13 Trzy punkty przewagi Polaków na drugiej przerwie technicznej w drugim secie.

• 14:12 Dobra gra blokiem przynosi kolejny punkt biało-czerwonym.

• 13:11 Dużo szarpanej gry z obu stron, ale po ataku Kubiaka punkt dla Polski.

• 12:9 Kubiak z drugiej linii też świetnie. Polacy na razie kontrolują przebieg drugiej partii.

• 11:8 Nowakowski dziś świetnie dysponowany.

• 10:6 Andrea Anastasi prosi o czas. Polacy mają cztery punkty przewagi.

• 9:6 Ależ kiwka Drzyzgi!

• 8:5 Trzy punkty przewagi Polaków na pierwszej przerwie technicznej w drugim secie.

• 6:3 Belgowie w siatkę. Trzy punkty przewagi Polaków.

• 5:3 Nowakowski w znakomitej formie zarówno w ataku jak i bloku.

• 4:2 Spokój i doświadczenie Kubiaka procentuje.

• 3:2 Nowakowski świetnie atakuje. Złapał piłkę chyba na siódmym piętrze.

• Drugi set - zaczynamy!

• 25:21 - set dla Polaków. Kończymy tego seta asem serwisowym. Tak jak we wtorek - znów był świetny finisz biało-czerwonych w pierwszej partii.

• 24:21 Ostatni, ostatni, ostatni - skandują kibice w szczecińskiej arenie. Piłka setowa dla biało-czerwonych.

• 23:21 Punktowy blok Polaków. Znów dwa punkty przewagi biało-czerwonych. Anastasi, trener Belgów, bierze czas.

• 22:21 Dobry atak Kubiaka i ważne punkty.

• 21:19 Wreszcie wyższe prowadzenie Polaków.

• 20:19 Takie akcje budują drużynę! Szalpuk ofiarnie w obronie, Kurek wystawia i punkt Konarskiego!

• 18:18 Szalpuk obija belgijski blok i mamy remis.

• 17:18 Świetne rozegranie i doskonały atak Szalpuka.

• 15:17 Polacy dobrze atakują, ale Belgowie jeszcze lepiej bronią i świetnie kontrują.

• 15:16 Druga przerwa techniczna. Belgowie mają punkt przewagi.

• 15:15 Konarski przedziera się przez blok.

• 14:15 Długa akcja, wiele sprytnych wymian, górą Belgowie. Ale taka siatkówka mogła się podobać kibicom.

• 13:14 Kurek pocelował rywala zagrywką i jest punkt!

• 11:14 Heynen bierze czas, bo Belgowie odskakują na trzy punkty.

• 11:13 Błąd w rozegraniu po polskiej stronie, Bieniek źle zaatakował, a Belgowie wyprowadzili skuteczną kontrę.

• 11:11 Deroo serwuje w aut.

• 10:11 Zabrakło asekuracji przy bloku. A była szansa na kontrę.

• 9:9 Znów Drzyzga. Dzięki niemu zdobywamy dwa punkty. I jest remis!

• 8:9 Dobra, mocna zagrywka Fabiana Drzyzgi i to już tylko punkt straty.

• 6:9 Belgowie zdobywają punkt po czasie, odskakują na trzy "oczka".

• 6:8 Dwa punkty przewagi Belgów na pierwszej przerwie technicznej w pierwszym secie.

• 4:6 Fatalny początek meczu w wykonaniu Bartosza Kurka. Pięć błędów Polaka, trzy razy zablokowany, dwa razy atakował w aut.

• 3:3 Remis po ataku Kubiaka.

• 2:3 Polacy wybraniają pierwszy atak, ale kontry nie są w stanie wyprowadzić. Belgowie drugiej szansy nie marnują.

• 1:2 Skuteczny blok Nowakowskiego.

• 0:2 Dobry początek Belgów. Przyzwoite przyjęcie i solidny blok dają im dwa punkty.

• Gramy!

• Arena w Szczecinie wypełniona, hymn pięknie odśpiewany. Czekamy na mecz!

• Czego dowiedzieliśmy się po pierwszym meczu z Belgią?

Polska - Belgia 3:1. Cztery rzeczy po czterech setach: Znajdujemy dobrą grę, ale gubimy koncentrację. Eksperyment trwa

Polska pokonała Belgię 3:1 (25:23, 25:16, 20:25, 25:22) w towarzyskim meczu rozegranym w Szczecinie. Trener Vital Heynen nie przestał eksperymentować ze składem naszej drużyny, choć pierwszy mecz mistrzostw świata zagramy już za tydzień. Przedostatni sparing przed wyjazdem do Bułgarii pokazał, że momentami gramy dobrze niemal we wszystkich elementach, ale też, że na długie momenty gubimy koncentrację. W środę drugi mecz z Belgią. Relacja na żywo w Sport.pl od godz. 19.45.

• Dwumecz z Belgami kończy przygotowania do mistrzostw świata w siatkówce.