3 : 0
Komentarze
Od?wie?
66
Polacy w Lidze Światowej z Finami grali w tym roku po raz trzeci. W pierwszym meczu przegrali 2:3, w drugim nie dali szans przeciwnikom, wygrywając 3:0. Tak było też tym razem.

Świetnie zagrał polski blok co rusz Marcin Możdżonek i Bartosz Kurek lub Michał Winiarski "wbijał w ziemię" atakujących Finów.

Skandynawowie nawiązali walkę tylko w drugim secie. Przy stanie 24:20 wygrali 4 piłki i doprowadzili do remisu. Jednak, gdy mogli objąć prowadzenie, atakujący i wystawiający nie zrozumieli się, dając Polakom zwycięstwo w secie.

Kolejny mecz podopieczni Andrei Anastasiego zagrają w sobotę o 17:00. Zmierzą się z Kanadą. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo na Sport.pl.

III set:

25:20 Potężny serw Kurka, Finowie z kłopotami w odbiorze, udaje im się co prawda zaatakować, ale Polacy odbierają i po ataku środkiem wygrywają set i mecz.

24:19 Blok!!! Ależ dzisiaj działa nasza obrona. Winiarski i Możdżonek zatrzymują atak Finów.

23:19 As serwisowy Bartosza Kurka.

21:18 Bartman kiwa blok, zamiast ścinać, muska piłkę, a ona przelatuje nad rękami Finów i wpada w boisko.

20:18 Ruciak serwuje. Nieporozumienie Finów w ataku. Piłka przechodzi na naszą stronę i tracimy ją.

18:16 Znowu Polski blok! Tuominen wbity w ziemię!

17:15 Świetny pojedynczy blok Możdżonka. Czas dla Finów.

16:15 Na drugiej przerwie technicznej prowadzą Polacy.

15:15 Możdżonek serwuje. A Tuominen potężnie uderza w pole karne.

15:14 Finowie serwują w aut.

13:13 Próbuje kiwać Kurek, ale czujnie grają blokujący. Finowie wyrównują

13:11 Nasz blok działa doskonale. Po raz kolejny Kurek i Możdżonek zdobywają punkt. Czas dla Finów.

11:11 Kurek obija blok. Piłka w aut.

10:10 Remis! Finowie w aut.

9:10 Serwuje Kosok. Atakują Finowie wprost w ręce blokujących Kurka i Możdżonka.

7:9 Tym razem myli się Nowakowski, piłka przelatuje nad blokiem.

6:9 Finowie już prowadzą trzema punktami. Polacy w aut. Anastasi wściekły.

6:8 Finowie schodzą na pierwszą przerwę techniczną prowadząc.

5:7 As serwisowy Finów.

5:5 Kurek z drugiej linii. Uderzenie tak mocne, że Finowie nie mieli szans na odbiór.

5:3 Winiarski wysoko nad blokiem, chociaż reklamuj,e że piłka otarła się o palce Finów.

3:2 Ależ uderzenie Bartmana. Polak po przekątnej obok bloku.

2:0 Ależ uderzenie Kurka. Przez mija blok Finów.

1:0 Świetnie zagrał polski blok.

II set

26:24 Mimo świetnej gry w końcówce seta Finowie przegrali. Ostatnią piłkę oddali w naprawdę brzydki sposób. Nieporozumienie wystawiającego i atakującego i ten drug wyrzucony za boisko zagrywa w siatkę.

24:24 Finowie doprowadzają do remisu.

24:22 Pierwszą piłkę setową Finowie bronią. Serwuje Esko. Technicznie. Winiarski zatrzymany blokiem. Czas dla Anastasiego.

24:20 Finowie w aut.

21:18 Wystawia Żygadło, a egzekutorem Możdżonek.

20:18 Ależ atak Finów! Hietanen nie daje szans naszym odbierającym.

19:17 Serwuje Ruciak ale myli się. Piłka ląduje za boiskiem.

19:16 Kolejna przerwa dla Finów.

18:16 Finowie serwują w aut.

17:14 Przerwa dla trenera Finów.

16:14 Przerwa techniczna.

15:14 Szybko jednak prowadzenie zdobywają Polacy. Kurek trafia w sam koniec boiska.

14:14 Remis!

14:13 Moment dobrej gry Finów, wygrywają cztery piłki z rzędu.

13:9 Świetna przesunięta krótka zagrana na Kurka. Polski atakujący myli się rzadko. Tym razem też bezbłędnie.

11:8 Finowie obijają nasz blok, piłkę próbują odebrać Polacy, ale mimo starań nie udaje się.

10:7 Finowie zakończyli serię 5 wygranych piłek Polaków.

8:6 Pierwsza przerwa techniczna. Prowadzą Polacy.

5:6 Po ukosie gra Winiarski. Piłka trafia w klatkę piersiową Siltali.

3:4 Serwuje Możdżonek. Odbierają Finowie, ale świetny pojedynczy blok w działa w polskiej drużynie.

1:3 Kurek zbyt szybko wyskakuje do piłki i nie sięga jej. Punkt dla Finów.

1:2 Mylą się Polacy. Piłka ląduje za boiskiem

I set:

25:16 Po raz kolejny świetnie zagrał blok! Tym razem Kurek i Możdżonek zdobywają punkt na miarę wygranego seta.

23:13 Ruciak może mówić o ogromnym szczęściu. Serwuje, piłka ociera się o taśmę i wpada w pole po stronie Finów. As!

22:12 Ruciak serwuje. Finowie wyprowadzają tak, ale w aut.

18:10 Żygadło zagrywa na prawą stronę do Barmana, a ten potężnym uderzeniem w 4 metr boiska zdobywa punkt.

17:10 Możdżonek zagrywa w siatkę.

16:7 Bartman z kłopotami, ale Finowie i tak nie odbierają. Druga przerwa techniczna.

15:6 Piękny atak z drugiej linii Winiarskiego. Finowie bez szans.

13:6 Serwuje Oivanen. Jego zagrywka nie sprawia kłopotu Polakom. Żygadło wystawia jedną ręką Możdżonkowi, a ten "wbija gwoździa" w boisko.

12:5 Świetny atak Żygadły na pełnym zasięgu. Piłka ląduje w prawym rogu. Chwilę później Żygadło kiwa Finów i przy drugim odbiciu przebija przez siatkę.

8:3 Serwuje Bartman. Bardzo mocna zagrywka, Finowie mają problem z odbiorem. W końcu udaje im się zaatakować, ale po raz kolejny nadziewają się na blok! Pierwsza przerwa techniczna.

6:2 Po raz kolejny świetny blok Polaków! Kolejny raz zatrzymują atak Finów.

5:2 Serwuje Sitala. Bardzo mocno, ale w siatkę.

4:1 Ignaczak świetnie w odbiorze. Żygadło wystawia krótką, a Możdżonek zdobywa punkt, ścinając nad blokiem Finów.

3:1 As serwisowy! Piłka otarła się o siatkę i zmyliła odbierających. Chwilę potem świetnie zagrał polski blok!

1:1 Silny atak Polaków, Finowie przebijają dołem. Atak Kurka i jest remis. Bartosz Kurek serwuje

0:0Zaczęli! Serwuje Żygadło.