Komentarze
Terminarz
Od?wie?
96
Siatkarze Zaksy nie mogą mieć do siebie pretensji. Przez trzy sety walczyli jak równy z równym ze świetnie dysponowaną tego dnia Skrą. W ostatnim secie bełchatowianie wypracowali sobie dużą przewagę w połowie seta, której nie udało się już odrobić.

Pierwsze dwa sety były do siebie bliźniaczo podobne. Wynik oscylował w okolicach remisu, lub Skra miała małą przewagę, którą traciła w końcówce seta. Wtedy podopieczni Jacka Nawrockiego wrzucali drugi bieg i wygrywali partie. Kapitalnie serwował Mariusz Wlazły, świetnie w ataku spisywał się Bartosz Kurek.

Gospodarze postawili się utytułowanemu rywalowi w trzecim secie. Na boisku pojawił się Urnaut, który brylował w ataku i kończył najtrudniejsze piłki. Tym razem to kędzierzynianie nie mylili się w końcówce seta, w którym Skra zdobyła 21 punktów.

Na więcej tego wieczora siatkarzy Krzysztofa Stelmacha nie było stać. Skra w czwartym secie szybko wypracowała 6-punktową przewagę, której nie oddała do końca partii.

Tym samym do czwartego meczu z nożem na gardle podejdzie Zaksa. Wielkie emocje już w czwartek o 21. Zapraszamy na relację na żywo do Sport.pl

Tak relacjonowaliśmy na żywo ten mecz:

22:25 Jarosz popełnia błąd na zagrywce i Skra wygrywa trzeci mecz o mistrzostwo Polski!

22:24 Winiarski nie trafia w boisko. Skra ma jeszcze dwa meczbole.

21:24 Jarosz trafia w boisko, ale akcję ma Skra..

20:24 Druga zagrywka ląduje w siatce. Piłki meczowe dla Skry.

20:23 Ostatnia nadzieja kędzierzynian - Gladyr na zagrywce. Pierwsza weszła, Kazimierczak zablokował Plińskiego.

18:23 Skra prosi o wideo-powtórkę i ma rację. Piłka wylądowała w boisku.

18:22 Gladyr dotyka siatki...

18:21 Kolejny punkt dla Zaksy, nie pomogła kapitalna obrona Antigi. Niedokładne rozegranie i piłkę na siatce łatwo skończył Jarosz.

17:21 Znowu skutecznie Jarosz. To już ostatni moment na odrabianie strat.

16:20 Zagumny rozgrywa na pojedynczy blok do Idiego, a ten nie ma problemów ze skończeniem ataku po przekątnej.

15:19 Jarosz potężnie z trzeciego metra.

14:18 Urnaut na zagrywce zmniejsza strat do czterech punktów.

11:17 Jarosz blokowany przez Plińskiego, a na zagrywkę wędruje Mariusz Wlazły.

11:16 Ostre słowa trenera Skry poskutkowały. Bełchatowianie na drugą przerwę techniczną schodzą z 5-punktowym prowadzeniem.

11:15 Gladyr potężnie huknął z zagrywki, a Michał Winiarski został zablokowany. Tym razem czas dla Nawrockiego.

9:15 Na boisku pojawił się Jakub Jarosz, który właśnie zdobył dziewiąty punkt dla Zaksy.

7:14: Zaksa ma wielkie problemy z wyprowadzeniem akcji. Wlazły nie ma litości. Drugi czas dla Stelmacha.

7:13 Dobra passa bełchatowian trwa. Antiga z drugiej linii i już 6 punktów przewagi.

7:11 Idi blokowany na prawym ataku i Skra ma już całkiem pokaźną zaliczkę. O czas prosi Krzysztof Stelmach.

7:9 Winiarski kiwa z trzeciego metra, Zagumny nie zdążył.

6:8 Skra wrzuca drugi bieg i na pierwszej przerwie technicznej prowadzi.

5:6 Falasca wystawia do Francuza na przełamanie, a ten nie zawodzi. Nieszczelny blok Zaksy.

5:5 Antiga myli się po prostej i znowu mamy remis.

3:5: Urnaut blokowany przez Plińskiego i rośnie prowadzenie Skry.

3:4 Skuteczny atak Winiarskiego, który tego seta zaczął w wyjściowej szóstce.

3:3 Tym razem Mariusz Wlazły myli się na zagrywce. Gospodarze odetchnęli.

2:2 Ze środka atakuje Gladyr.

1:2 Witczak przekracza linię trzeciego metra i Skra ma punkt.

Tak relacjonowaliśmy trzeci set:

25:21 Urnaut myli się na zagrywce, ale ostatecznie Zaksa wygrywa trzeciego seta i nadal jest w grze.

24:20 Kolejny raz Urnaut na lewym ataku. Kapitalna zmiana Stelmacha, Słoweniec powoli urasta do miana bohatera tego seta.

23:19 Antiga nie przyjmuje zagrywki. Gospodarze są coraz bliżej zwycięstwa w tym secie. Czas dla Nawrockiego.

22:19 Dwa bardzo ważne punkty Urnauta i Zaksa prowadzi 3 punktami.

20:19 Łatwy punkt Skry, a Świder upuszcza już parkiet. Wszedł tylko na zagrywkę, ale nie pomógł zespołowi.

20:18 Gladyr ze środka, a na boisku pojawia się Sebastian Świderski.

19:18Wlazły przywraca nadzieje Skry na zwycięstwo w tym secie!

19:16Kolejna kontra Zaksy i kolejne punkty Witczaka. Obija blok Skry i piłka wychodzi na aut.

17:14 Witczak i trzy punkty przewagi Zaksy.

16:14 Akcja pełna błędów. Nieskuteczna kiwka Zagumnego, ale Mariusz Wlazły jest blokowany. Druga przerwa techniczna.

15:13 Urnaut skuteczny na lewym ataku. Dobra zmiana Słoweńca.

13:12 Możdżonek ze środka z 3 piętra, nad blokiem kędzierzynian.

13:11 Jak Wlazły ma czystą siatkę to musi być punkt.

13:10 Zaksa prowadzi już 3 punktami! Witczak skutecznie atakuje.

10:8 Idi atakuje pod bloku, choć goście protestują. Sędzia nie ma jednak wątpliwości - punkt dla Zaksy.

8:7 Falasca wyczyścił Kurkowi siatkę, więc zdobyciu punku było już tylko formalnością.

8:6 Tym razem klasę na kontrze pokazał Idi i Zaksa schodzi na pierwszą przerwę techniczną prowadząc. Jacek Nawrocki prosi swoich zawodników o koncentrację.

6:6 Zabójczo skuteczni są dziś środkowi Skry. Możdżonek kolejny raz nie do zatrzymania. Falasca dokłada do tego as serwisowy i już mamy remis.

5:3 As serwisowy Gladyra.

3:3 Kurek zagrywa z prędkością 118 km/h, a Witczak nie potrafi skończyć ataku.

2:0 Podwójne odbicie Falasci.

1:0 Na boisku pojawił się Urnaut i od razu zdobył punkt. Efektowny atak z drugiej linii.

Tak relacjonowaliśmy na żywo drugiego seta:

21:25 Woicki pojawił się na boisku z zadaniową zagrywką i wykonał ją świetnie. Zaksa przebija piłkę na drugą stronę co bezlitośnie wykorzystuje Możdżonek.

21:24 Ruciak zablokowany i już trzy punkty przewagi! Bardzo podobny przebieg ma końcówka tego seta do pierwszej partii.

20:22 Kurek atakuje po prostej i bełchatowianie znowu mają przewagę. Tym razem o czas prosi Andrzej Stelmach.

20:20 No i mamy remis, czyli Jacek Nawrocki prosi o czas. Szykuje się zacięta końcówka.

19:20 Idi zablokowany przez Plińskiego. Po chwili mocny atakiem odpowiedział Witczak.

17:18 Zaksa nie wykorzystała kontry, za co skarcił ją Kurek, który z pipe'a jest dziś bardzo skuteczny.

16:17 Trzy punkty z rzędu Skry, Stelmach bierze czas.

16:16 Ależ kapitalny atak Kurka z drugiej linii. Na potrójnym bloku, z wielką łatwością zmieścił się w boisku.

16:15 Falasca kiwa z drugiej piłki na kontrze, co zaskakuje gospodarzy.

16:14 Błędy Skry i na drugą przerwę techniczną kędzierzynianie schodzą w lepszych nastrojach. Jacek Nawrocki nie jest już tak spokojny jak w pierwszym secie.

13:13 Kontra Zaksy i mocne uderzenie Witczaka.

11:13 Bartosz Kurek w ataku nie ma większych problemów, na zagrywce nie radzi sobie zupełnie.

10:12 Kurek z dzienną łatwością, na ogromnym zasięgu wbija gwoździa.

10:11 Idi skuteczny na prawym ataku.

9:10 Antiga serwuje w siatkę

7:8 Falasca do Możdżonka i mamy pierwszą przerwę techniczną.

7:7 Zaksa wyrównuje, główna w tym zasługa Dominika Witczaka, który najpierw mocno zaserwował, a na kontrze obił potrójny blok bełchatowian.

5:7 Czarnecki zablokowany na środku przez Możdżonka.

5:5 Świetny techniczny atak Antigi bokiem do siatki.

3:4 Druga zagrywka ląduje w siatce.

2:4 Kolejny raz kędzierzynianie nie są w stanie przyjąć atomowego ciosy Wlazłego.

2:3 Wlazły kolejny raz z prawego ataku, teraz zmierza na zagrywkę.

2:2 Krótka z tyłu kapitalna rozegrana przez Pawła Zagumnego. Gladyr zdobywa punkt.

0:1 Skra zaczyna seta od skutecznego ataku Wlazłego, który dziś na razie nie ma problemów z prawego skrzydła.

Tak relacjonowaliśmy pierwszy set:

22:25 Idi fatalnie wrzucił w siatkę Witczaka i Zaksa przegrywa pierwszego seta.

22:24 Kurek psuje zagrywkę.

21:23 Najważniejsze się udało - Wlazły już nie serwuje. Skuteczny atak Idiego.

20:23: Najpierw Kurek wbił gwoździa, potem Ruciak nie przyjął zagrywki Wlazłego, a Skra wyprowadziła kontrę. Stelmach bierze czas, wygrać ten set będzie już bardzo trudno.

20:21 Gladyr radzi sobie na środku z podwójnym blokiem. Zaksa musi zdobyć punkt przy własnej zagrywce.

17:19 Ruciak blokowany przez Możdżonka. Skra odbudowuje przewagę.

17:17 Kapitalna zagrywka Wilczaka, której nie przyjmuje Antiga. Na boisku pojawia się Michał Winiarski.

16:17 Zagumny blokuje Antigę.

13:16 Wlazły na pojedynczym bloku nie ma problemów. Druga przerwa techniczna.

13:15 Kurek ma wielkie problemy na lewym skrzydle, nie kończy dwóch ataków z rzędu. Kędzierzynianie wracają do gry, czas dla Jacka Nawrockiego.

9:15 Wlazły na zagrywce, czyli Zaksa ma problemy. 122 km/h, piłka wraca na stronę bełchatowian, którzy wyprowadzają skuteczny kontratak.

9:13 Pliński pewnie kończy atak ze środka. Skra utrzymuje prowadzenie.

7:10 Zaksa ma problemy z wprowadzeniem piłki do gry. Błąd Ruciaka na zagrywce.

6:8 Zagumny w swoim stylu przepuścił piłkę, która przechodziła przez siatkę. Antiga dał się nabrać.

8:5 Skra stawia na mocną zagrywkę, co przynosi efekty. Pierwsza przerwa techniczna.

4:4 Jak na razie łeb w łeb. To może być bardzo zacięte spotkanie.

18:00 Być może jest w końcu zespół, który zdetronizuje Skrę Bełchatów. - Oni wcale nie osłabli. Są tak samo silni jak przez siedem ostatnich sezonów. Może to my uwierzyliśmy, że można ich pokonać - mówi Sebastian Świderski. Za chwilę początek meczu.