Liga Mistrzów. Jastrzębski Węgiel w ćwierćfinale

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
63
Droga do Final Four przed Jastrzębskim Węglem otwarta. Gospodarze mieli problemy tylko w trzeciej partii, gdy słabo grali w przyjęciu i nie funkcjonował ich blok. To właśnie ten ostatni element był decydujący w starciu z Niemcami. W czwartym secie w końcówce aż trzy punkty zdobyli blokiem i wygrali mecz 3:1.

'Złoty set' wyrównany był tylko do stanu 3:3. JW zaczął bronić, postawił piekielnie szczelny blok i zaczął odskakiwać rywalom. Najpierw na dwa punkty, chwilę później już na cztery. Gdy Polański zbił przechodzącą piłkę i na tablicy pojawił się wynik 14:7 było już jasne, że nic nie zabierze JW awansu ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

W środę o ćwierćfinał powalczy Skra, która tak jak JW musi najpierw wygrać mecz, a potem pokonać rywali w 'złotym secie'.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

15:9 - Jastrzębski Węgiel w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

14:7. Yudin serwuje, piłka wraca na stronę JW, Polański przytomnie na siatce.

12:7. Yudin obija blok. Trzy punkty dzielą JW od ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Trener gości prosi o czas.

11:7. Presja zaczyna działać na graczy Generali. Gunther psuje zagrywkę.

10:6. JW gra spokojnie, punkt za punkt.

9:5. Skiric serwuje w siatkę, JW po zmianie stron utrzymuje prowadzenie.

8:4. Gawryszewski blokuje! Ten element to w tym meczu największy atut JW.

7:4. JW powiększa przewagę. Hardy z lewego skrzydła, potężnie, nie do obrony. Trener Generali bierze czas.

5:3. Dwa punkty z rzędu JW. Carroll w aut!

3:3. "Złoty set', jak wcześniej - punkt za punkt, ostra walka.

2:2. Carroll atakuje w aut, ale zdaniem sędziów piłka dotknęła bloku.

1:1. Podwójny blok na dos Santosie, ale piłka wychodzi na aut.

Rozpoczął się 'złoty set'

25:19 JW wygrywa mecz i czeka na 'złoty set', który zadecyduje, kto zagra w ćwierćfinale. 'Złoty set' rozgrywany jest do 15.

22:17 JW dzielą trzy punkty od złotego seta.

20:15 Generali zablokowane! Dosłownie. Trzy ostatnie punkty gracze JW zdobyli tym elementem.

17:14. JW znów gra blokiem! Hupka zatrzymany przez potrójny blok.

16:14. JW prowadzi dwoma punktami na drugiej przerwie technicznej. Gospodarze muszą wygrać ten mecz by zachować szanse na ćwierćfinał Ligi Mistrzów.

14:14. Carroll z zagrywki, nie do obrony i znów remis.

12:10/ Dobry, rozsądny atak Yudina mimo potrójnego bloku, ale rywale odpowiadają przesuniętą krótką.

9:7. Generali się nie poddaje, JW 'złapało zadyszkę" i momentalnie przewaga stopniała do dwóch punktów.

8:4. Wysoka zaliczka JW na pierwszej przerwie technicznej.

6:3 Ależ blok Divisa. Niemcy protestują, że piłka wyszła na aut, ale sędziowie nie mają wątpliwości. Trener Generali bierze czas.

3:3. Znów początek 'punkt za punkt'. Yudin piekielnie mocno serwuje, ale goście odpowiadają równie mocnym atakiem.

Rozpoczął się czwarty set.

22:25. Hardy zablokowany i Generali wygrywa pierwszego seta w tym meczu.

22:24 Ważne punkty zdobywa Carroll, a po chwili as Kaliberdy. Generali mają piłkę setową.

22:22. Remis! Znów Yudin, znów skutecznie.

20:22. Bernardi przed najważniejszą częścią seta bierze czas i mobilizuje swoich siatkarzy.

18:20. JW gra naprawdę solidnie w obronie, ale nie potrafi wyprowadzić skutecznej kontry.

17:19. Kilka błędów rozgrywającego JW nie pozwoliło gospodarzom doprowadzić do remisu. Dzięki takim 'prezentom' Generali cały czas utrzymuje przewagę.

14:16. Znów obrona kluczem - JW zaczęło grać blokiem i przewaga rywali topnieje. Carroll atakiem z prawego skrzydła daje Generali dwupunktową zaliczkę na drugiej przerwie technicznej.

11:15. Trudna, techniczna zagrywka Kmeta. Kaliberda przytomnie na siatce i JW traci coraz więcej. Gospodarze wpadli w, miejmy nadzieję, chwilowy dołek.

9:12. Zagrywka Carrolla zawija się na siatce i spada na pierwszy metr pola JW. Rywale mają już trzy punkty zaliczki.

8:10. JW ma problem z przyjęciem w tym ustawieniu. Generali zdobyło już trzy punkty z rzędu, trener Lorenzo Bernardi prosi o czas.

8:7. Kilka razy siatkarze JW fantastycznie wyciągali piłki "nie do wyciągnięcia" w obronie, ale pozwolili sobie na zbyt dużo strat, stąd tylko jeden punkt zaliczki na pierwszej przerwie technicznej.

3:1. Dobre otwarcie trzeciej partii w wykonaniu JW. Divis punktuje.

Rozpoczął się trzeci set.

25:22. Kaliberda w siatkę i JW prowadzą w meczu już 2:0. Są jeden set od zwycięstwa w meczu, które przedłuży ich szanse na ćwierćfinał Ligi Mistrzów. By zagrać w kolejnej rundzie muszą jeszcze zwyciężyć w tzw. złotym secie.

23:22 Generali odrabia straty. Świetnie funkcjonuje blok rywali i nie oddają polskiej drużynie punktów za darmo.

23:20. JW blisko zwycięstwa w drugim secie. Na zagrywce Divis.

22:18 As serwisowy Pawlińskiego! Ależ końcówka tego seta w wykonaniu siatkarzy JW. Trener Generali bierze czas.

20:18 JW obroną odrabia straty i wychodzi na prowadzenie! Gabryszewski zatrzymuje dos Santosa.

15:16. Generali obejmuje prowadzenie na drugiej przerwie technicznej. Niemcy znaleźli sposób na ataki Yudina, lepiej bronią, dobrze grają także blokiem i stąd tak zacięty drugi set.

10:9. Dos Santos jest dziś najlepszym zawodnikiem Generalil, z nim JW ma największe problemy.

8:7. JW prowadzi na pierwszej przerwie technicznej, ale w drugi secie rywale grają już lepiej, gospodarzom zdobywanie kolejnych punktów przychodzi ze sporym trudem.

6:5 Dvis w siatkę, wcześniej JW szczęśliwie zdobyło punkt - piłka 'zatańczyła' na siatce i zmyliła dos Santosa.

3:3. Zacięty początek trzeciego seta. Obie drużyny idą punkt za punkt. JW słabiej gra w przyjęciu, ale nadrabia atakiem.

Rozpoczął się drugi set

25:21 JW wykorzystuje drugą piłkę setową. Gospodarze są o dwa sety od zwycięstwa w meczu. By awansować dalej, będą musieli jeszcze wygrać tzw. złotego seta.

22:19 Generali doszło już na dwa punkty, ale po raz kolejny w trudnym momencie zafunkcjonował blok JW. Atak rywali zatrzymał Divis.

20:15 Yudin 'trafia' zagrywką w libero Generali. JW coraz bliżej zwycięstwa w pierwszym secie.

16:13. Na drugiej przerwie technicznej JW ma tylko trzy punkty przewagi, choć miał już nawet sześciopunktową zaliczkę. Gospodarze mieli problemy z kończeniem ataków, ale 'jak trwoga, to do Yudina'. Lider JW dziś nie zawodzi. Przed chwilą zdobył kolejny punkt po niezwykle precyzyjnym ataku tuż przy linii.

14:11. Generali odrabia straty. Niemcy zaczęli lepiej grać w obronie, dobrze w bloku gra Brazylijczyk dos Santos.

11:6. Przewaga JW rośnie. Fenomenalna zagrywka Hardy'ego, który asem serwisowym zaskoczył rywali, a po chwili kolejny atak nie do obrony w wykonaniu Yudina.

8:5. Jastrzębianie schodzą na pierwszą przerwę techniczną z trzypunktową zaliczką. Fenomenalnie znów zagrał Yudin, który zdobył ósmy punkt potężnym atakiem z lewego skrzydła.

6:3. Yudin ma bardzo dobry początek meczu. Silna zagrywka, seria dobrych ataków, a jego partnerzy stawiają szczelny blok i JW odskakuje już w pierwszych minutach. Trener Generali bierze czas.

3:1. Dobry początek seta. Piekielnie mocny serw Igora Yudina, Generali nie jest w stanie przyjąć.

Gramy!

17:56 Jeśli JW wygra dziś (bez względu na to jakim stosunkiem setów), wtedy zostanie rozegrany tzw. złoty set, który przesądzi o awansie do kolejnej rundy. W przypadku porażki, JW żegna się z Ligą Mistrzów.

17:54 Mecz rozpocznie się o godz. 18.