Liga Mistrzów Siatkarzy. Skra przegrała z Trentino

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
51
Był to już trzeci w tym sezonie mecz PGE Skry z Trentino. W listopadzie w pierwszym spotkaniu w Lidze Mistrzów bełchatowianie wygrali w Łodzi 3:0. Włoska ekipa zrewanżowała się pod koniec grudnia, gdy w katarskiej Dausze pokonała mistrzów Polski 3:1 w finale klubowych mistrzostw świata. Takim samym rezultatem zakończył się środowy mecz.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla siatkarzy Trentino - w pierwszym secie objęli prowadzenie 3:0. Osmany Juantorena zagrywką "zagotował" Bartosza Kurka, który szybko został zastąpiony przez Stephane'a Antigę.

Przy prowadzeniu gospodarzy 4:2 błąd popełnili sędziowie, którzy nie zauważyli, że po ataku gości piłka przed uderzeniem w antenkę trafiła w blok Trentino. Być może tego punktu zabrakło bełchatowianom w końcówce seta, gdy byli o krok od sukcesu. Po dwóch atakach bardzo dobrze grającego Mariusza Wlazłego i bloku Daniela Plińskiego goście zmniejszyli straty z czterech (17:21) do jednego (20:21) punktu. Po zaciętej walce ulegli jednak rywalom 23:25. Był to pierwszy set przegrany przez Skrę w tej edycji LM.

W połowie drugiej partii goście po zdobyciu trzech punktów z rzędu po raz pierwszy w meczu wyszli na prowadzenie (13:12). Nie potrafili go jednak utrzymać i kilka minut później przegrywali 14:17. Końcówka seta była kopią tej z pierwszej partii. Bełchatowianie zmniejszyli stratę do jednego punktu (20:21). Szansę na doprowadzenie do remisu miał Michał Winiarski, jednak jego atak z lewego skrzydła zakończył się na pojedynczym bloku. Gospodarze utrzymali niewielką przewagę i ponownie wygrali seta 25:23.

Skuteczną receptę na rywali bełchatowianie znaleźli w trzeciej partii. Objęli prowadzenie 3:0 i do połowy seta kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Problemy zaczęły się przy stanie 15:11. Gospodarze zdobyli cztery punkty z rzędu i wrócili do gry. Na krótko. Podopieczni Jacka Nawrockiego szybko odbudowali trzypunktową przewagę (20:17), którą powiększyli później do pięciu (24:19). Po punktowym serwisie Mateja Kazijskiego szkoleniowiec PGE Skry po raz pierwszy w tym meczu wprowadził do gry Radosława Wnuka, który kilkanaście sekund później, atakiem ze środka, zakończył seta wygranego przez bełchatowian 25:21.

Do pierwszej przerwy technicznej w czwartej partii walka nadal była wyrównana. Później bełchatowianie dali się wytrącić z równowagi po dwóch kontrowersyjnych decyzjach sędziowskich. Nerwowość w zespole pogłębiły trzy nieudane ataki ze środka. Do końca seta goście już się nie pozbierali. Po autowej zagrywce Winiarskiego przegrali czwartą partię 16:25 i cały mecz 1:3.

W ostatnim spotkaniu grupowym mistrzowie Polski zagrają 12 stycznia w Łodzi z rumuńskim Rematem Zalau.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

25:16 - Koniec meczu, po czwartym secie w którym przewaga Włochów nie podlegała żadnej dyskusji

24:15 - Winiarski zablokowany na skrzydle, po chwili 24. punkt dla Włochów. Pierwsza piłka meczowa obroniona, bo Winiarski ładnie zbija ze skrzydła

22:14 - Rywale w końcu psują zagrywkę i seria sześciu punktów z rzędu przerwana. Po chwili bardzo ładne rozegranie Włochów, ale Rafael z krótkiej w aut. W kolejnej akcji kolejny as Trentino

20:12 - Trentino seryjnie zdobywa punkty, także z zagrywki. Przewaga rośnie do ogromnych rozmiarów

16:12 - Trentino ładnie atakuje ze skrzydła, a w kolejnej akcji Kazijski przerzuca piłkę nad blokiem i spora przewaga Włochów na drugiej przerwie

14:12 - Skra walczy, ale rywale są naprawdę mocni i znów odskakują

11:9 - Zdenerwowani bełchatowianie odrabiają dwa punkty, w tym fantastyczny atak Wlazłego. Jednak Trentino znów wychodzi na prowadzenie. W kolejnej akcji błąd popełnia Kłos i rywale odskakują

9:7 - Trentino znów skuteczne i prowadzi dwoma na przerwie technicznej. Winiarski po niej dobrze atakuje i pomniejsza przewagę. W kolejnej akcji sędzia przyznaje punkt Włochom w spornej sytuacji i wszyscy siatkarze Skry doskakują do sędziego

6:6 - Dwa asy serwisowe Wlazłego z rzędu!! Skra wychodzi na prowadzenie, jednak Trentino blokuje rywali i znów remis

5:3 - Trentino odzyskało kontrolę nad meczem i prowadzi w czwartym secie

IV set

21:25 - Wnuk, który dopiero co wszedł na boisko kończy udanego dla Skry seta i mistrz Polski przegrywa już tylko 1:2

21:24 - Błąd popełniają siatkarze Trentino, ale atakiem ze środka Włosi odraczają egzekucję. Po chwili jednak as serwisowy Kazijskiego i powraca nadzieja dla Trentino

19:23 - Winiarski zdobywa kolejny punkt po wybloku, jednak atak z głębi pola nie wybroniony przez Antigę.Skra jednak utrzymuje dystans

18:21 - Skra utrzymuje przewagę, coraz bliżej wygranego seta

17:18 - Winiarski ponownie wyprowadza Skrę na prowadzenie, a po chwili powiększa przewagę blokiem. W kolejnej akcji punktuje Trentino po wybloku

15:16 - Włosi odrabiają cztery punkty, ale Skrze w końcu udaje się zdobyć szesnasty punkt

11:15 - Skra utrzymuje przewagę, ale bardzo efektownym blokiem popisują się rywale. Na szczęście ładnym zbiciem popisuje się Winiarski.

7:12 - Mistrz Polski powiększa przewagę, dzięki efektownym zagraniom Antigi

4:8 - Skra utrzymuje przewagę, fantastyczne ataki ze skrzydła kontynuuje Wlazły

2:6 - Skra kontynuuje dobrą passę i trzyma rywali na dystans. Dobrze gra Wlazły, który ładnie atakuje ze skyrzdła

1:3 - Skra rozpoczyna od mocnego uderzenia zdobywając 3 punkty z rzędu, ale w kolejnej akcji blok Polaków w aut

III set

25:23 - Niestety Skrze nie udało się wybronić kolejnego ataku i drugi set wygrany przez Włochów

24:23 - Wlazły zablokowany, a po chwili Skra także odpowiada blokiem, dzięki czemu broni 1. piłkę meczową

23:22 - Niestety Winiarski zatrzymany na pojedynczym bloku Rafaela i znów dwa punkty straty. Na szczęście w kolejnej akcji się rekompensuje i punktuje po skosie

22:21 - Trentino niestety seryjnie zdobywa punkty, ale na szczęście Winiarski trafia w sam róg boiska

20:19 - Skra trzyma wynik, Wlazły ładnie atakuje ze skrzydła. Niestety Włosi atakują bardzo mocno w nasz blok, ale piłka na aucie

18:17 - Skra cudem broni, ale rywale skutecznie dobijają. Czas dla trenera Nawrockiego, ale po nim Wlazły w aut. Po chwili zepsuty serwis Skry

16:14 - Wlazły zablokowany przez Storra, a w kolejnej akcji fatalne przyjęcie serwisu i Włosi znów prowadzą dwoma punktami

14:14 - Wlazły atakuje po rękach blokującego rywala i piłka na aucie. Po chwili Winiarski zbija ze skrzydła po skosie i kra wyrównuje. Wlazły tymczasem notuje asa serwisowego. Rywale odpowiadają jednak zbiciem ze skrzydła. W kolejnych akcjach błędy w zagrywce z obu stron

10:9 - Falasca dobrze atakuje ze skrzydła i obija blok w aut. Po chwili jednak Kazijski przebija się przez blok bełchatowian. Ładnie odpowiada Kłos, który atakuje ze środka

8:6 - Trentino odskakuje, ale znów dobrze atakuje Wlazły. Błąd w rozegraniu popełnia po chwili Rafael i punkt dla Skry. Po chwili jednak dwa punkty dla Trentino i dwa punkty przewagi na pierwszej przerwie

3:3 - Wyrównany początek drugiego seta, ale Winiarski radzi sobie na pojedynczym bloku

II set

25:23 - Pierwsza piłka setowa niewykorzystana, gdyż ładnie ze środka punktuje Kłos. Zwycięstwo w pierwszym secie daje rywalom Falasca, który serwuje w aut

24:22 - Niestety Trentino się obudziło i znów odskoczyło od Skry dzięki potężnym zbiciom. Wynik znów trzyma Wlazły, który mija blok ze skrzydła. Kolejny atak Włochów, a Antiga nie zdołał wybronić

22:20 - Tym razem Skra cudem broni piłkę, a wykorzystuje to znów Wlazły, który zdobywa punkt. Po chwili blok Plińskiego i Antigi zatrzymuje rywali. Po chwili Wlazły niestety serwuje w siatkę

21:18 - Antiga zablokowany przez rywali i Trentino odskakuje. W kolejnej akcji Trentino broni niesamowicie kolejne ataki, ale w końcu udaje się skutecznie zaatakować Wlazłemu ze skrzydła

19:17 - Skra nie nadąża z blokiem, a w kolejnej akcji zagranie rywali ze skrzydła ląduje tuż przy linii. Wlazły z kolei zbija piłkę już po stronie rywali i ci odskakują. Na szczęście punktuje Kłos

17:15 - Gospodarze mylą się z zagrywki, jednak w kolejnej akcji Birarelli ładnie zbija ze środka. Po chwili Trentino myli się w rozegraniu i punkt dla Skry

16:13 - Skra nie zdołała wybronić kolejnego ataku, a po chwili znów punktuje Trentino

14:13 - Kazijski ze skrzydła w aut, a skuteczna gra Skry pozwala jej dojść rywali. Niestety uderzenie lobem rywali i piłka ląduje na naszej stronie boiska. Po chwili Kazijski psuje zagrywkę

10:7 - Wynik dla Skry trzyma Wlazły, jednak gospodarze popisują się fantastycznym atakiem z 2. linii. Po chwili blok Skry, ale nieskuteczny

8:6 - Kurek psuje zagrywkę, ale w kolejnej akcji Wlazły punktuje ze skrzydła. Ósmy punkt dla gospodarzy zdobywa Czech Stokr

6:5 - Skra zdobywa dwa punkty z rzędu - znów dzięki dobrej dyspozycji Wlazłego. Odpowiada jednak Kazijski skutecznym atakiem. Na szczęście znów Wlazły skutecznie po przekątnej

5:2 - Gospodarze zdobywają kolejne dwa punkty, ale Skra odpowiada dobrym zbiciem ze środka w wykonaniu Kłosa. Rywale jednak nie odpuszczają i zdobywają kolejne punkty. Na szczęście Wlazły obija blok w aut

1:0 - Pierwsza akcja dla rywali - serwuje Skra, ale Kazijski zbija znad siatki

Przed meczem:

Mistrzowie Polski awans do kolejnej rundy mają już zapewniony. W tegorocznych rozgrywkach LM nie ponieśli jeszcze porażki, ale na Półwysep Apeniński wybierają się po maratonie na polskich parkietach. W ciągu pięciu dni rozegrali trzy mecze i wszystkie wygrali.

Zmęczenie jednak daje o sobie znać, bo w ostatnim spotkaniu z Zaksą Kędzierzyn-Koźle przegrywali już 1:2 i dopiero po kontuzji rozgrywającego rywali Pawła Zagumnego potrafili odbić się i wygrać 3:2.