Wielki powrót Bartosza Kurka! Niesamowita czwarta partia w meczu z Japonią [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

3 : 1
Terminarz

• środa, 02 października 2019
  • IV SET

25:17 KONIEC! Kwolek dobrym atakiem przypieczętował drugie zwycięstwo Polaków w tegorocznej edycji Pucharu Świata.

• IV SET

24:17 Japończycy bronią pierwszą piłkę meczową Polaków. Nishida przebija się przez podwójny blok.

• IV SET

24:16 Dobra akcja Szalpuka! Polacy będą mieli piłkę meczową.

• IV SET

23:15 Japończycy wciąż walczą. Kurek zatrzymany przez podwójny blok.

• IV SET

23:14 Błąd serwisowy Japończyków! Polakom brakuje już tylko dwóch punktów do zwycięstwa.

• IV SET

22:13 Lee zatrzymany przez pojedynczy blok Polaków!

• IV SET

21:13 Polacy mają wciąż osiem punktów przewagi, ale Heynen decyduje się wziąć przerwę.

• IV SET

20:12 Huber kończy bardzo długą akcję! Trwała dokładnie 31,3 s!

• IV SET

18:10 Świetny blok Kwolka! Polacy prowadzą już ośmioma punktami.

• IV SET

16:9 Szalpuk z lewego skrzydła! Polacy złapali swój rytm i na drugą przerwę techniczną schodzą z siedmiopunktowym prowadzeniem.

• IV SET

15:9 Teraz Kurek serwuje już w siatkę, ale i tak wykonał dobrą pracę.

• IV SET

15:8 Kapitalny blok Polaków! Przewaga biało-czerwonych wynosi już siedem punktów.

• IV SET

14:8 Ależ bomba Kurka! As serwisowy kapitana Polaków.

• IV SET

13:8 Najpierw świetna zagrywka Kurka, a potem świetny podwójny blok Polaków! Trener Japończyków bierze czas.

• IV SET

12:8 Łomacz wystawił piłkę jedną ręką, a Kochanowski świetnie to wykorzystał! Cztery punkty przewagi Polaków.

• IV SET

10:7 Bardzo niebezpieczna, ale na szczęście dla Polaków niecelna zagrywka Japończyków.

• IV SET

9:7 Dobry atak Lee ze środka. Japończycy nie pozwalają odskoczyć Polakom na więcej niż 2-3 punkty.

• IV SET

8:5 Kolejny blok Polaków! Tym razem świetne zachowanie Kwolka. Biało-czerwoni na pierwszą przerwę techniczną schodzą z trzypunktowym prowadzeniem.

• IV SET

7:5 Udany blok biało-czerwonych!

• IV SET

6:5 Japończycy ryzykują przy zagrywkach. Teraz posłali piłkę w siatkę.

• IV SET

5:5 Japończycy dobrym rozegraniem zgubili teraz polski blok, kolejny raz doprowadzając do wyrównania.

• IV SET

5:4 Japończycy świetnie poradzili sobie z atakiem Kurka, ale przy próbie Kochanowskiego nie mieli już szans na odbiór.

• IV SET

4:4 Bardzo dobry serwis Sekity, z którym nie poradził sobie Szalpuk.

• IV SET

4:3 Skuteczny atak Ishikawy. Vital Heynen skrytykował po nim Popiwczaka, do którego miał pretensje o złe ustawienie.

• IV SET

4:2 Świetny atak Kwolka, który posłał splasowaną piłkę z lewego skrzydła, nie dając szans Japończykom.

• IV SET

3:2 Japończycy psują zagrywkę. Lee serwuje w siatkę.

• IV SET

2:1 Dobry atak Szalpuka. Polacy wychodzą na prowadzenie na początku czwartego seta.

• III SET

19:25 Niestety, Japończycy w trzecim secie grali jak w transie i fantastycznie bronili ataki Polaków, co pozwoliło im wygrać seta.

• III SET

19:24 Polacy jeszcze walczą. Kaczmarek zdobywa punkt atakiem z prawego skrzydła.

• III SET

18:24 Japończycy grają świetnie blokiem. Piłka setowa dla naszych rywali.

• III SET

18:23 Japończycy wygrywają bardzo długą akcję. Sprytny atak Fukuzawy. Rywale coraz bliżej wygrania seta.

• III SET

18:21 Szymura radzi sobie z trudną piłką i odrabia do Japończyków jeden punkt.

• III SET

17:21 Kurek nie zdołał przebić się przez blok.

• III SET

17:20 Heroiczna obrona Japończyków, którzy utrzymują przewagę.

• III SET

17:19 Dobry atak Kochanowskiego!

• III SET

16:19 Japończycy sprytnie obijają blok Polaków, utrzymując trzypunktową przewagę.

• III SET

15:18 Nishida w pojedynkę ciągnie teraz grę Japończyków, którzy znowu powiększają prowadzenie. Heynen wykorzystuje kolejny czas w tym secie.

• III SET

14:16 Ależ blisko był teraz Kurek! Kapitan biało-czerwonych zablokował Japończyka, ale skierował piłkę poza boisko. Rywale mistrzów świata prowadzą na drugiej przerwie technicznej w trzecim secie.

• III SET

14:15 Świetna kiwka Szalpuka!

• III SET

13:15 Nieudana zagrywka Polaków. Japończycy znowu z dwoma punktami prowadzenia.

• III SET

12:13 Dwie bardzo dobre zagrywki Szymury! Japończycy biorą czas, bo ich przewaga stopniała do zaledwie jednego punktu.

• III SET

9:13 Udana kiwka jednego z Japończyków. Zaskoczeni Polacy nie zdołali odebrać piłki. Znów cztery punkty straty.

• III SET

8:11 As serwisowy Hubera! Polacy zmniejszają stratę do trzech punktów.

• III SET

6:10 Dobre rozegranie Łomacza i mocny atak Hubera. Przerwa dobrze podziałała na Polaków.

• III SET

5:10 Pogubili się teraz Polacy. Coraz więcej błędów po naszej stronie. Vital Heynen prosi o czas.

• III SET

5:9 Nieudany podwójny blok Polaków. Japończycy wciąż mają cztery punkty przewagi.

• III SET

4:8 Cztery punkty przewagi Japończyków, którzy na pierwszą przerwę techniczną w trzecim secie schodzą z czterema punktami przewagi.

• III SET

4:7 Trudno się gra Polakom na początku trzeciego seta. Japończycy dość łatwo omijają blok biało-czerwonych.

• III SET

3:6 Japończycy grają blokiem i zwiększają przewagę do trzech punktów.

• III SET

3:5 Mocny atak Ishikawy ze środka! Japończycy utrzymują dwupunktowe prowadzenie.

• III SET

3:4 Dobry atak Lemańskiego z krótkiej.

• III SET

2:4 Kolejny dobry atak Nishidy z prawego skrzydła. Japończycy utrzymują dwupunktowe prowadzenie.

• III SET

1:3 Autowy atak Polaków. Japończycy wychodzą na dwupunktowe prowadzenie.

• III SET

0:2 Autowy atak Polaków.

• III SET

0:1 Japończycy rozpoczynają od bardzo dobrego ataku Nishidy.

• III SET

Rozpoczynamy trzeciego seta!

• II SET

25:17 Koniec drugiego seta. Huber kończy go spokojnym atakiem. Polacy prowadzą już 2:0.

• II SET

23:16 Punkt Polaków, punkt Japończyków. Koniec seta coraz bliżej.

• II SET

22:15 Japończycy kolejny raz grają dobrze blokiem. Przewaga Polaków topnieje, ale wciąż jest duża.

• II SET

20:13 Japończycy bardzo dobrze grają blokiem i zmniejszają stratę.

• II SET

20:11 Wielkie brawa dla Szymury! Kolejny punkt w dzisiejszym meczu.

• II SET

19:10 Nishida zdobywa dwa punkty z rzędu. Japończycy przełamują serię Polaków, ale wciąż mają dużą stratę. Vital Heynen reaguje błyskawicznie i prosi o czas.

• II SET

19:8 Znakomicie grają teraz Polacy! Bardzo mocny atak Lemańskiego. Przewaga wynosi już 11 punktów.

• II SET

16:8 Kolejny blok Polaków! Świetne zachowanie Szymury. Na drugą przerwę techniczną schodzimy z bardzo dużym prowadzeniem.

• II SET

15:8 As serwisowy Polaków! Siatkarze Vitala Heynena mają coraz większą przewagę.

• II SET

13:8 Polacy zatrzymują Japończyków blokiem! Przewaga biało-czerwonych wynosi już pięć punktów.

• II SET

11:7 Świetna seria Polaków! Mistrzowie świata odskakują rywalom na cztery punkty.

• II SET

8:6 Groźna, ale niecelna zagrywka Japończyków, którzy posyłają piłkę w aut. Polacy prowadzą na pierwszej przerwie technicznej w drugim secie.

• II SET

6:5 Japończycy wykorzystują dużą przestrzeń pozostawioną na siatce przez Lemańskiego, zdobywając kolejny punkt.

• II SET

5:4 Niestety trzeciego asa na razie nie będzie. Kurek zagrywa w siatkę.

• II SET

5:3 Drugi as Kurka z rzędu! Polak wrzuca wyższy bieg.

• II SET

4:3 As serwisowy Kurka! Dwie dobre zagrywki kapitana Polaków z rzędu.

• II SET

1:3 Dobry atak Japończyków z prawego skrzydła. Polacy próbowali blokować, ale nie zdążyli dobrze się ustawić.

• II SET

0:2 Bardzo dobry początek Japończyków. Rozkręcają się nasi rywale.

• II SET

Rozpoczynamy drugiego seta!

• I SET

25:22 Kwolek mocnym atakiem po skosie kończy seta. Polacy wygrywają trzema punktami.

• I SET

24:22 Japończyk zagrywa w aut! Piłka setowa dla Polaków.

• I SET

23:21 Polacy wychodzą na dwupunktowe prowadzenie! Dwa punkty potrzebne do wygrania seta. Trener Japończyków wykorzystuje drugi czas.

• I SET

21:21 Kurek niestety zablokowany. Japończycy doprowadzają do remisu.

• I SET

21:19 Kurek wraca na boisku po kilku minutach odpoczynku i od razu punktuje.

• I SET

20:18 Dobry atak Szymury, który poradził sobie z podwójnym blokiem.

• I SET

19:17 Dwa udane bloki Polaków. Po każdym Japończycy przyjmowali jednak piłkę. Za trzecim razem zdołali zdobyć punkt. Czas bierze teraz Vital Heynen.

• I SET

19:16 Kolejny udany blok Polaków! Mamy już trzy punkty przewagi. Trener Japończyków prosi o czas.

• I SET

18:16 Pechowa akcja Japończyków. Jeden z nich poślizgnął się tuż przed odbiciem piłki, dzięki czemu Polacy wyszli na dwupunktowe prowadzenie.

• I SET

17:16 Świetny blok Polaków! Nishida zatrzymany w bardzo ważnym momencie.

• I SET

15:15 Łukasik odbija się od pojedynczego bloku. Ciężko przebić się przez ręce Japończyków.

• I SET

14:14 Trwa wymiana ciosów. Akcje punkt za punkt. Żadna z reprezentacji nie jest na razie w stanie zbudować większej przewagi.

• I SET

13:13 Nishida złapał piłkę na bardzo dużym zasięgu. Japończycy nie dają odskoczyć Polakom.

• I SET

13:12 Nie trafił teraz jeden z Japończyków. Aut.

• I SET

12:12 Najpierw błąd w przyjęciu, później atak w aut Kwolka. Mamy remis.

• I SET

12:11 Zagrywkę psują także Japończycy.

• I SET

11:10 Kolejna zepsuta zagrywka Kurka.

• I SET

10:9 Ależ błyskawiczna akcja Japończyków! Yamauchi zaatakował mocno ze środka po szybkiej wystawie rozgrywającego. Lemański nawet nie zdążył unieść rąk do bloku.

• I SET

10:8 Punkt za punkt. Błędy po obydwu stronach. Polacy wciąż z dwoma punktami przewagi.

• I SET

9:7 Kolejny mocny atak Kurka, który umiejętnie obił pojedynczy blok Japończyków.

• I SET

8:6 Najpierw dobry atak Ishikawy, a potem Kurka. Polacy prowadzą na pierwszej przerwie technicznej.

• I SET

7:5 Autowa zagrywka Japończyków.

• I SET

6:5 Łukasik zdobył kolejny punkt z lewego skrzydła. Po chwili zepsuł jednak zagrywkę.

• I SET

5:4 Mocna, ale minimalnie niecelna zagrywka Kurka. Aut i punkt dla Japończyków.

• I SET

5:3 Świetna akcja Polaków zakończona punktem zdobytym przez Łukasika, który atakował z lewego skrzydła.

• I SET

4:3 Potężna zagrywka Japończyków! Nishida zaserwował z prędkością 117 km/h.

• I SET

4:2 Japończycy zdobywają drugi punkt przez błąd Polaków. Lemański dotknął siatki przy próbie bloku.

• I SET

4:1 Mocny atak Lemańskiego, Japończycy bez szans na odbiór.

• I SET

3:1 Japończycy zdobyli pierwszy punkt, ale kilkanaście sekund później zepsuli zagrywkę, serwując w siatkę.

• I SET

2:0 Potężny atak Kurka! Kapitan kadry zdobywa pierwszy punkt po powrocie do kadry. Przypomnijmy, że jeden z liderów biało-czerwonych pauzował kilka miesięcy przez kontuzję.

• I SET

1:0 Dobrze zaczynają Polacy! Huber mocnym atakiem mija blok i nie daje szans Japończykom.

• Hymny za nami, zaraz zaczynamy!

• Zawodnicy obydwu zespołów znajdują się już na boisku. Przed nami hymny, a potem początek meczu!

• Początek spotkania o godz. 12:20.

• Biało-czerwoni w pierwszym spotkaniu łatwo ograli Tunezję (3:0), ale dziś czeka ich zdecydowanie trudniejsze zadanie. Siatkarze Vitala Heynena zmierzą się bowiem z gospodarzami PŚ, Japończykami, którzy w pierwszym meczu niespodziewanie pokonali 3:0 Włochów.

• Dzień dobry! Witamy w relacji z drugiego meczu siatkarskiej reprezentacji Polski w tegorocznym Pucharze Świata!