Liga Mistrzów. ZAKSA przegrała z Arkasem Izmir

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
79
Szansa na pokonanie Turków była duża, ale polska drużyna rozegrała bardzo przeciętny mecz. Seryjnie traciła punkty, popełniała błędy w przyjęciu, a jak już dochodziła rywala, znowu miała problemy z błędami. Szwankował także atak, szczególnie na kontrach, gdy kilka razy mieliśmy szansę dogonić Arkas.

W pierwszej partii kędzierzynianie dali sobie wyrwać zwycięstwo, mimo że prowadzili już 20:16. W drugiej losy się odwróciły i to Zaksie udało się skutecznie dogonić rywali, a co więcej po świetnej końcówce przeciągnąć losy seta na swoją stronę.

W trzeciej partii coś się zacięło, Zaksa łatwo oddawała punkty i w efekcie przegrała szybko i łatwo, zdobywając tylko 16 punktów. Niestety w kolejnej nie udało się doprowadzić do tiebreaka. W zaciętej końcówce kędzierzynianie popełnili więcej błędów. Mecz autowym serwisem zakończył Rouzier.

Rewanż w Izmirze już 8 lutego, a Zaksa, aby zachować szanse na udział w Final Four Ligi Mistrzów w Łodzi musi tak naprawdę wygrać tam dwa razy: najpierw w meczu (niezależnie w jakim stosunku), a później w tzw. złotym secie.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo:

23:25: Rouzier serwuje daleko w aut. Koniec meczu. Zaksa przegrywa pierwszy mecz, ale ma jeszcze szanse na awans, jeśli wygra w rewanżu.

23:24: Rouzier przełamuje blok. Nadal bronimy piłki meczowej...

22:24: Agamez atomowo atakuje z prawego skrzydła. Piłka meczowa.

22:23; Błąd w zagrywce turków. U nas na zagrywce Kazimierczak.

21:23: Bravo atakuje po bloku...

21:22: I już niestety przegrywamy. Czas dla Stelmacha.

21:19: Bravo atakuje w aut!

19:19 Ruciak obija blok Turków, a po chwili blok Zaksy zatrzymuje atak rywali. Remis!

17:19 Kaźmierczak czujny na siatce. Wyskoczył do przechodzącej piłki i piekielnie mocno uderzył w trzeci metr.

15:18 Ruciak trafiony w twarz. Ale po chwili rywal podszedł i przeprosił polskiego zawodnika. Punkt jednak dla Turków.

12:16 Turcy prowadzą czterema punktami na drugiej przerwie technicznej.

12:15 Bardzo dobry blok Zaksy! Dwa punkty odrobione.

7:12 Potężny atak Rouzier na prawym skrzydle, ale nie trafił w boisko. Arkas odskoczył już na pięć punktów.

4:8 Turcy utrzymują przewagę na pierwszej przerwie technicznej.

2:6 Rouzier próbował po prostej minąć potrójny blok Turków, ale nie trafił w boisko. Zaksa traci już cztery punkty, trener Stelmach bierze czas.

1:3 Słaby początek czwartej partii. Turcy szybko uzyskali dwupunktową przewagę, na razie obrona Zaksy nie funkcjonuje.

III set:

19:25: ... Fatalna końcówka seta w wykonaniu siatkarzy Zaksy. Zaksa przegrywa z Izmirem 1:2.

19:24: Ruciak zatrzymany z drugiej linii...

16:20: Coraz wyższe prowadzenie Turków.

15:18: Znowu nie wybroniliśmy łatwej kiwki. Stelmach bierze czas.

15:17: Rouzier kończy atak.

13:16: Druga przerwa techniczna przy prowadzeniu Arkasu.

12:14: Agamez skuteczny na prawym ataku.

11:13: Ruciak przedziera się przez blok.

9:10: Kolejne potężne zagrywki Rouziera! Wspaniała seria Francuza.

7:10: No i odrobiliśmy 3 punkty po dobrych zagrywkach. Czas dla trenera Turków.

4:10: Rouzier w aut. Duża przewaga gości.

4:9: Nie wiem jak teraz przedarł się Agamez. Duża dziura w bloku.

3:8: Fatalnie zaczęliśmy tę partię. Złe przyjęcie, Samica plasuje na drugą stronę, ale jest blokowany. Pierwsza przerwa techniczna.

3:5: Błędy od początku seta w drużynie Zaksy. Tym razem Ruciak w aut na zagrywce.

2:3: Rouzier tym razem zablokowany.

1:0: Dobry początek trzeciego seta, dobra zagrywka Witczaka.

II set:

25:23: Rouzier kończy seta atomowym atakiem. 1:1!

24:23: Bravo atakuje po bloku, ale teraz to polska drużyna ma szansę na punkt po serwisie rywala.

23:22: Szczęśliwy punkt - to był as Turków, ale sędzia dał punkt gospodarzom.

22:22: Zostawianie Bravo bez bloku to nie jest najlepszy pomysł...

22:20: Świetny blok kędzierzynian i znowu mamy przewagę.

20:20: Rouzier w aut, Ruciak zablokowany i z przewagi już nic nie zostało.

20:17: Ruciak - blok aut! Zaksa podniosła się po drugiej przerwie technicznej.

19:17: Kolejna świetna zagrywka!

18:17: As serwisowy Witczaka.

17:17: Skuteczny Rouzier.

16:16: Dwa szczęśliwe punkty kędzierzynian.

14:16: Bravo kończy atak i przegrywamy dwoma punktami na drugiej przerwie technicznej.

14:15: Rouzier skutecznie z drugiej linii.

13:14: Słaby okres gry gospodarzy - mogliśmy przegrywać trzema punktami, na szczęście Turcy popełnili błąd przy siatce.

12:10: Prowadzenie ZAKSY przez chwilę stopniało do dwóch puntków. Turcy psują jednak zagrywkę.

11:9: Kapitalny atak leworęcznego atakującego Izmiru.

10:6: Ruciak skutecznie na lewym ataku.

8:4: Świtna zagrywaka Rouziera i na pierwszej przerwie technicznej w drugim secie prowadzimy dość wyraźnie.

6:4: Przed chwilą łatwa piłka wpadła kędzierzynianom, ale i tak prowadzą dwoma punktami.

4:2: Pilarz do Ruciaka, a ten jest skuteczny z prawego ataku.

3:2: Początek pierwszego seta dla gospodarzy. Pilarz przed chwilą zepsuł zagrywkę.

I set:

27:25: Niestety - pierwszą partię wygrywają Turcy. Na własne życzenie - Zaksa przecież prowadziła już 20:16 i dała się dogonić.

25:26: Niestety nie przyjmujemy zagrywki. Pierwsza piłka setowa. Zanim to nastąpi przerwa dla Stelmacha.

25:25: Punkt za punkt. Agamez doprowadza do remisu.

24:23: Samica świetnie poradził sobie na potrójnym bloku. Piłka setowa.

22:21: Kazimierczak poprawia się na środku. Ładnie rozegrana akcja.

21:21: Świetny blok Kazimierczaka, ale... siatkarz Zaksy dotknął siatki. Znowu remis.

20:20: Świetna zagrywka i jeszcze lepsza kontra Turków i już jest remis.

20:18: Przewaga zmalała do dwóch punktów. Krzysztof Stelmach bierze czas.

20:16: Turcy gubią się w końcówce seta. Kolejny błąd.

19:15: Kolejna świetna zagrywka francuskiego przyjmującego!

16:14: Słabe przyjęcie, przewidywalne rozegranie na lewe skrzydło, ale Samica obija blok rywali. Druga przerwa techniczna.

15:14: Tym razem Turcy nie mieli problemów z naszą zagrywką i pewnie skończyli atak.

12:11: Gomez na dużym zasięgu i pojedynczym bloku nie miał problemu ze skończeniem ataku.

11:9: Dwie świetne zagrywki Dominika Witczaka. Raz goście przyjęli w trybuny, raz w ogóle nie zareagowali. Czas dla trenera Izmiru.

9:9 Ruciak świetnie na kontrze. Skuteczny atak z lewego skrzydła.

8:9: Seria błędów Turków i przez chwilę był remis. Samica jednak psuje zagrywkę.

5:8: Pierwsza przerwa techniczna, niestety trzema punktami prowadzą przeciwnicy.

3:6: Niezbyt dobry początek seta. Słabo serwujemy i nie możemy na razie złapać graczy Izmiru blokiem.

2:4: Ruciak próbował zaskoczyć przeciwników skrótem, ale Turcy na razie są bardzo skuteczni w ataku.

0:2: Pierwsze dwa punkty dla gości po świetnej zagrywce.

Przed meczem:

Dwa tygodnie temu, po losowaniu par pierwszej rundy play off Ligi Mistrzów w Luksemburgu, prezes ZAKSY był zadowolony, gdy dowiedział się, że jego drużyna zagra z Arkasem Izmir.

- To dla nas korzystne losowanie, bo to na pewno rywal w naszym zasięgu. Graliśmy już z nim w pucharach i wygraliśmy. Liczymy, że tym razem będzie podobnie - mówił Kazimierz Pietrzyk.

ZAKSA osłabiona Największym problemem Zaksy Kędzierzyn-Koźle przed środowym meczem Ligi Mistrzów siatkarzy z Arkasem Izmir są kontuzje, które dotknęły zwłaszcza środkowych. Zdrowy pozostał tylko jeden - Wojciech Kaźmierczak.

- Jest bardzo krucho. Mamy poważne kłopoty kadrowe i to akurat w decydującym momencie Ligi Mistrzów. Z urazami borykają się Patryk Czarnowski, Jurij Gładyr, Sebastian Warda i Sebastian Świderski. Pierwsi trzej są środkowymi, więc na tej pozycji jest szczególnie ciężko. Sytuacja zmusiła nas do przemianowania atakującego Dominika Witczaka. Zobaczymy, jak będzie czarować na siatce - relacjonuje Kazimierz Pietrzyk.

Arkas to dwukrotny mistrz Turcji oraz zdobywca pucharu kraju. Oprócz Zaksy, grał z nim również Jastrzębski Węgiel. W 2009 roku polski zespół przegrał w Pucharze Challenge 2:3. Rok później ekipa z Kędzierzyna-Koźla spotkała się z drużyną turecką w ćwierćfinale Pucharu CEV i wygrała dopiero po "złotym secie".