Liga Mistrzów siatkarzy. Skra gra o pierwsze miejsce w grupie [NA ŻYWO]

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
50
Tours od początku meczu grało lepiej, skuteczniej i efektowniej. Siatkarze Skry mieli ogromne problemy z przyjęciem zagrywki rywali, nie mieli też pomysłu na to, jak zatrzymać Davida Konecnego, który zarówno na prawym jak i na lewym skrzydle punktował raz za razem.

W przyjęciu trener Jacek Nawrocki próbował różnych wariantów, ale żaden nie był skuteczny. W miarę pewnym punktem Skry był Bartosz Kurek, solidnie grał Mariusz Wlazły, ale oni rzadko dostawali dobre piłki od Miguela Falaski, który przez słabe przyjęcie nie mógł dobrze rozegrać piłki.

Skra dość łatwo przegrała z Tours 3:0 i przed ostatnią kolejką nie może być pewna pierwszego miejsca w grupie . Awans do kolejnej rundy zapewniła sobie już wcześniej.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

26:24 Konecny kończy asem serwisowym mecz. Tours wygrywa 3:0.

24:24 Świetnie funkcjonuje blok Skry, bełchatowianie bohatersko w obronie i doprowadzają do remisu.

24:21 Konecny skuteczny na prawym skrzydle.

23:21 Wlazły po rękach blokujących i jeszcze dwa punkty do odrobienia.

22:19 Kurek z sytuacyjnej piłki obija blok i zdobywa 19. punkt dla Skry. Trener Tours bierze czas.

21:17 Kurek wreszcie skutecznie, ale do odrobienia są jeszcze cztery punkty.

20:16 Tours złapało właściwy rytm, gra kombinacyjnie - nie tylko skrzydłami, ale też środkiem i z drugiej linii. Trudno będzie Skrze odmienić losy meczu.

18:15 Wlazły w aut, a Tours tak jak w pierwszym i drugim secie zaczyna budować przewagę w najważniejszym momencie.

16:15 Bąkiewicz atakuje nad blokiem, ale w aut. Tours odzyskuje prowadzenie na drugiej przerwie technicznej w secie trzecim.

13:13 Konecny skuteczniej zagrywa, Tours blokuje Kurka i Francuzi szybko odrobili trzy punkty straty.

10:13 Krótka ze środka do Możdżonka zakończona skutecznym atakiem.

9:11 Kurek obija blok, a po chwili błąd Cali i Skra odskakuje na dwa punkty.

7:8 Skra ma spore problemy z przyjęciem zagrywki rywali i dlatego nie może dobrze zorganizować ataku. Rywale przegrywają jednym punktem głównie dlatego, że sami popełniają w trzeciej partii wiele błędów.

6:6 Remis. Skra wyszła na prowadzenie po dwóch błędach siatkarzy Tours, ale Możdżonek pomylił się na zagrywce.

4:3 Konecny nie do zatrzymania dziś - atakuje skutecznie z obu skrzydeł. Kurek zatrzymany, Tours obejmuje prowadzenie w secie.

II set:

25:21 Konecny nie do zatrzymania na prawym skrzydle. Tours wygrywa drugą partię. Skra po zamieszaniu w związku z żółtymi kartkami nie potrafiła opanować nerwów i końcówkę seta rywalom zupełnie oddała.

24:20 Tours serwuje na zwycięstwo w secie po serwisie Plińskiego w pół siatki.

21:17 Wlazły zatrzymany blokiem, piłka wraca na stronę Skry i spada na piąty metr, gdzie nie ma żadnego siatkarza z Bełchatowa. Tours odskakuje na cztery punkty, trener Nawrocki bierze czas.

18:16 Skra nie może znaleźć swojego rytmu. Na szczęście Wlazły obija blok i Skra jeszcze jest w grze.

16:14 Bełchatowianie zatrzymują atak ze środka Cali.

16:13 Bełchatowianie zatrzymują blokiem atak z drugiej linii, ale piłka ląduje na aucie. Siatkarze Skry nie zgadzają się z decyzją sędziny, ostro protestują, co kończy się dwiema żółtymi kartkami.

11:10 Konecny zatrzymany na prawym skrzydle przez potrójny blok bełchatowian.

11:8 Tours zaczyna łapać wiatr w żagle, Konecny potężnie ze skrzydła, po chwili skutecznie Cala.

7:8 Skra z minimalną zaliczką na pierwszej przerwie technicznej.

6:6 Winiarski bez bloku w aut.

5:6 Potrójny blok nie zatrzymał ataku Tours, obrońcy nie zdołali podbić piłki.

2:3 Zacięty początek drugiej partii. Skra prowadzi po tym, jak Cala zaserwował w siatkę.

I set:

25:22 Zatorski przekroczył linię trzeciego metra, Skra traci punkt i przegrywa pierwszego seta do 22.

24:22 Tours serwuje na zwycięstwo w secie.

23:22 Trudna piłka do Kurka, ale ten radzi sobie na potrójnym bloku.

22:20 Woicki z konieczności musiał atakować piłkę sytuacyjną, ale zagrał w siatkę. Tours odskakuje.

21:20 Cala tym razem obił blok, piłka wyszła w aut. Tours na prowadzeniu.

17:19 Cala zatrzymany na prawym skrzydle, świetnie zaczął działać blok bełchatowian. Skra zdobyła pięć punktów z rzędu.

17:17 Remis! Cala myli się próbując minąć blok Skry.

17:16 Przełamanie Skry? Konecny zatrzymany, a po chwili Wlazły skutecznie z prawego skrzydła.

17:14 Winiarski zablokowany przez Terzicia.

16:14 Bełchatowianie stracili całe prowadzenie. Tours prowadzi dwoma punktami na drugiej przerwie technicznej, głównie dzięki serii błędów Skry. Francuzi skwapliwie je wykorzystali, wzmocnili grę w obronie i przejęli kontrolę nad meczem. Zdobyli cztery ostatnie punkty.

7:10 Wlazły niemal wrzucony na siatkę przez Falascę, ale udaje mu się skutecznie zaatakować. Skra nie zwalnia tempa.

5:9 Cala na czystej siatce atakuje w aut, a po przerwie technicznej Możdżonek zaskakuje szybującą zagrywką. Cztery punkty zaliczki to najwyższe prowadzenie Skry.

4:6 Francuzi wybronili atak Skry, ale w kontrze Konecny po skosie zaatakował w aut.

2:4 Pliński zaskakuje lekką, ale kąśliwą zagrywką.

1:2 Wlazły obija potężnym atakiem blok. Skra na prowadzeniu.

Gramy!

Na papierze PGE Skra jest zdecydowanie silniejsza od Tours VB. Ale wicemistrz Francji w dwóch ostatnich edycjach przegrał tylko raz w swojej hali, choć rywali miał bardzo silnych.

Stawką spotkania jest pierwsze miejsce w grupie F, bo drużyna z Bełchatowa już zapewniła sobie awans do fazy play-off, a Francuzi nie powinni mieć z tym problemów. PGE Skra może pozwolić sobie nawet na porażkę, ale tylko 2:3. Wtedy zachowa jednopunktową przewagę nad Tours, a w ostatniej kolejce nie powinna mieć problemów z najsłabszą w grupie Budvanską Rivijerą Budva.