Liga Mistrzów siatkarzy. ZAKSA wygrała po raz drugi

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
60
Siatkarze Zaksy na własne życzenie zafundowali sobie czterosetowy mecz. Zdecydowanie zwyciężyli w pierwszej i drugiej partii, w trzeciej mieli trzy punkty przewagi na drugiej przerwie technicznej, ale po serii błędów i nerwowej końcówce przegrali do 26. W czwartej partii znów było gorąco do samego końca - Przy pierwszej piłce meczowej błąd na siatce popełnił Zagumnym, ale dzięki dobrej grze Samiki Zaksa zwyciężyła 26:24 i w całym meczu 3:1.

To drugie zwycięstwo Zaksy w tym sezonie Ligi Mistrzów. Kędzierzynianie zajmują drugie miejsce w grupie za Trentino, które także jeszcze nie przegrało meczu.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

Zaksa wygrywa mecz z CAI 3:1. To drugie zwycięstwo kędzierzynian w tej edycji Ligi Mistrzów.

24:26 Wspaniała kontra Zaksy, którą zakończył atakiem w ósmy metr Samica.

24:25 Samika obija blok.

24:24 Błąd Zagumnego na siatce. Remis w czwartym secie i kolejna dramatyczna zagrywa.

22:23 Hermely obija blok Zaksy. Kędzierzynianie mają problemy z wykończeniem swoich akcji, ale utrzymują prowadzenie.

21:22 CAI zdobyło trzy punkty z rzędu. Ostatni po błędzie Zagumnego, który źle wystawił Witczakowi. Będzie horror w końcówce.

18:22 Witczak mija blok CAI. Zwycięstwo Zaksy coraz bliżej.

17:19 CAI nie pozwala skrze uciec na więcej niż dwa punkty. Dobre ataki z prawego i lewego skrzydła są niemal nie do obronienia.

15:17 Samika atakuje wpół siatki. CAI odrobiło dwa z czterech punktów straty.

12:16 Czteropunktowa zaliczka Zaksy na drugiej przerwie technicznej.

11:14 Sevillano wykorzystał spóźniony blok Zaksy i przerwał serię pięciu punktów z rzędu zdobytych przez zespół z Kędzierzyna.

10:13 Cztery punkty z rzędu zdobyte przez Zaksę, ostatni blokiem.

10:9 Webber obija potrójny blok. Hiszpanie nadal w grze.

6:8 Pięć kolejnych punktów Zaksy i dwupunktowe prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej w czwartej partii.

6:7 Wreszcie seria punktowa siatkarzy Zaksy zakończona asem Samiki.

5:2 Fatalny początek czwartego seta Zaksy. Trener Stelmach szybko bierze czas.

III set:

28:26 Witczak zatrzymany przez potrójny blok. Piłka spadła na ósmy mecz, tuż za ostatnim obrońcą. CAI wygrywa w trzecim secie, ale to Zaksa prowadzi w meczu 2:1.

27:26 Błąd Samiki w przyjęciu. CAI zdobyło dwa punkty z rzędu i ma szansę urwać seta.

25:26 Witczak piekielnie mocno z prawego skrzydła i kolejny meczbol dla Zaksy.

25:24 Zaksa dwa razy zablokowana na lewym skrzydle.

23:24 Kazimierczak blokuje Webberem i Zaksa ma piłkę meczową.

23:23 Remis, po fantastycznej wymianie. Heroiczna obrona Zaksy. Decydującą akcję dla kędzierzynian wykończył Kazimierczak.

23:22 Zagumny kiwa, Zaksa jeszcze jest w grze. Ten set jest ciągle do wygrania.

22:20 Webber przebija się przez potrójny blok.

21:20 Witczak wreszcie przełamał niemoc Zaksy.

20:19 Trzy punkty stracone przez Zaksę z rzędu. Trener Stelmach bierze czas.

15:17 Webber utrzymuje CAI w grze. Tym razem minął kędzierzyński blok i trafił po skosie tuż przy linii bocznej.

12:15 As serwisowy Czarnowskiego. Siatkarze CAI kompletnie zaskoczeni.

8:10 Siatkarze CAI doprowadzili do remisu, ale Zaksa nie dała się wytrącić z rytmu. Dobry atak Witczaka, który obił potrójny blok.

6:8 Polska drużyna prowadzi dwoma punktami na pierwszej przerwie technicznej.

6:7 Zacięty trzeci set, ale pod kontrolą Zaksy.

1:3 Samika z Czarnowskim w bloku są nie do przejścia. Dobry początek Zaksy.

II set:

16:25 Bardzo łatwe zwycięstwo Zaksy w drugim secie.

13:21 Spokojna końcówka seta. Trener Stelmach daje szansę rezerwowym.

12:19 Absolutna dominacja Zaksy głównie dzięki świetnej grze Czarnowskiego. Jego blok jest nie do przejścia, w ataku też jest skuteczny. Kędzierzynianie coraz bliżej zwycięstwa w drugim secie.

11:16 Wysokie prowadzenie Zaksy na drugiej przerwie technicznej. Kolejny blok Patryka Czarnowskiego.

11:15 Coraz lepsza gra Zaksy. Potrójny blok na prawym skrzydle nie do przejścia dla Hiszpanów.

10:12 Ruciak zaryzykował zagrywką, ale tym razem nie trafił. W miarę bezpieczne prowadzenie Zaksy.

6:8 Hiszpanie pogubieni. Zagumny świetnie rozgrywa, gubi blok rywali i goście prowadzą na pierwszej przerwie technicznej.

4:6 Coraz lepiej funkcjonuje blok Zaksy. Tym razem polski zespół zatrzymał atak z drugiej linii. Przewaga rośnie.

3:3 Zacięty początek seta. Atakując CAI Truel obija kędzierzyński blok i doprowadza do remisu.

I set

22:25 Po ataku Kazimierczaka Zaksa zwycięża w pierwszym secie.

20:22 Rouzier atomowym atakiem z prawego skrzydła zdobywa bardzo ważny punkt.

19:21 Trzy punkty z rzędu Zaksy. Świetny moment Kędzierzynian

18:18 As serwisowy Rouziera, Zaksa odrobiła dwa punkty straty.

16:15 Gospodarze schodzą na pierwszą przerwę techniczną z punktową zaliczką.

14:14 Blok CAI Truel i remis.

12:13 Serial punktowy Hiszpanów trwa. Po kilku fatalnych błędach Kędzierzynian rywale doszli na zaledwie jeden punkt.

8:12 Trzy dobre zagrywki Hermely'ego i Hiszpanie odrabiają straty.

4:12 As serwisowy Samicy.

4:11 Środkowy Zaksy Patryk Czarnowski nie do zatrzymania na początku meczu.

4:8 Zagumny dobrze dogrywa do swoich środkowych, a gospodarze zaczęli mecz od serii błędów. Stąd wysokie prowadzenie zespołu z Kędzierzyna na pierwszej przerwie technicznej.

1:3 Dobry początek ZAKSY. Trener gospodarzy szybko poprosił o czas.