Siatkówka. Polska przegrywa z Czechami na początek Memoriału Huberta Wagnera

0 : 3
Komentarze
Od?wie?
24
25:27 Koniec meczu. Czesi zdobyli ostatni punkt dzięki zagrywce w taśmę. Ignaczak nie zdążył do piłki.

23:23 Punkt za punkt. Robi się nerwowo...

20:20 A jednak! Polacy zaczęli bronić i jest remis!

14:18 Czesi prowadzili dwoma punktami przed przerwą techniczną, a po niej zdobyli dwa kolejne. Polski atak gra bardzo słabo. Rywale bronią swobodnie.

13:13 Piotr Gruszka na boisku i od razu atak jest skuteczny. Zaatakował po prostej z prawego skrzydła, jeszcze zachaczył palce rywala.

7:9 Polskie prowadzenie skończyło się jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną. To był chyba tylko chwilowy przestój Czechów. Rywale przełamują polski blok. Przed chwilą punktował Stoch.

5:4 Ależ wymiana. Żaden z zespołów nie potrafił jej skończyć. Pełno było plasowania, przebijania, Czesi wyciągali piłkę zza antenki. Skończyło się na czterech odbiciach Polaków...

4:2 Niewielkie prowadzenie Polaków. Biało-czerwoni chyba poprawili grę w ataku. Teraz to oni zaczynają obijać czeski blok.

0:1 Czesi zaczęli trzeciego seta tak jak skończyli drugiego - od punktu zdobytego po obiciu bloku.

III set

18:25 Seria błędów Polaków i seta łatwo wygrali Czesi. Grzegorz Kosok nie potrafił skończyć ataku. Po tym Polacy obronili jedną piłkę setową, ale po chwili Platenik odbił piłkę od rąk polskiego bloku.

13:20 Czesi wygrywają długie wymiany, których Polacy nie potrafią skończyć. Andrea Anastazi miesza składem, ale to nie pomaga.

10:16 Czesi są lepsi chyba w każdym elemencie. Stoch przed momentem z ogromną siłą nabił polski blok. Polacy nie mają pomysłu na odwrócenie losów meczu. Jeśli go nie znajdą, szybko się to skończy.

6:9 Znów Polacy stracili kilka punktów, przed pierwszą przerwą techniczną i mają kłopot. Zwłaszcza w przyjęciu i w ataku. Czesi świetnie przesuwają się blokiem.

3:5 Punkt za punkt od początku seta, ale przed momentem Marcin Możdżonek źle przyjął. Piłka przeleciała przez siatkę i jeden z Czechów "wbił gwóźdź" w polską część boiska.

II set

21:25 Znów kończymy błędem. Czesi na razie grają lepiej, przede wszystkim spokojniej.

17:22 Polacy trzy razy próbowali atakować, trzy razy piłka wracała na ich stronę. Gdy w końcu przebili piłkę za siatkę to Czesi ją podbili, a Platenik zaatakował po rękach polskich siatkarzy.

15:18 Żygadło dotknął siatki przy rozegraniu i Polacy wciąż nie znaleźli sposobu na dogonienie rywali. Czasem zbliżają się na dwa punkty, by po chwili, po własnych błędach znów pozwolić rywalom uciec.

9:13 Czesi spokojnie rozgrywają i utrzymują przewagę. Polacy lekko zagrywają i rywale nie mają kłopotów z rozegraniem piłki. Przed momentem na pojedynczym bloku huknął Platenik.

4:8 Seria błędów Polaków i Czesi wychodzą na kilkupunktowe prowadzenie. Rywale potrafią wykorzystać słabą grę naszych siatkarzy.

3:2 Zaczęli. Na razie punkt za punkt. Obie drużyny świetnie grają w przyjęciu.

20:29 Rozpoczęcie meczu nieco się przesunie, bo wcześniej Włosi i Rosjanie zagrali pięciosetowy mecz. Wygrali 3:2 ci pierwsi.

20:22 Mecz rozpocznie się o 20.30