Londyn 2012. Siatkarki rozpoczęły turniej w Ankarze od wygranej

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
106
Polskie siatkarki w dobrym stylu otworzyły turniej eliminacyjny do Igrzysk Olimpijskich. W pokonanym polu zostawiły Holenderki wygrywając 3:1 (25:18, 25:23, 23:25, 25:13). Czwarty set, wygrany do 13, był w wykonaniu biało-czerwonych w zasadzie bezbłędny. Największym atutem Polek była we wtorek gra blokiem. Kolejnym rywalem naszych zawodniczek, w środę o 15:30, będą Rosjanki.

25:13 Kaczor kończy spotkanie atakiem po przekątnej! Polki wygrywają pierwszy mecz na turnieju w Ankarze!

24:12 Żebrowska kończy trudny atak i mamy pierwszą piłkę meczową!

22:12 Alojzy Świderek prosi o czas.

22:10 Kolejny prosty błąd rywalek przybliża Polki do wygranej.

20:10 Rozluźnione Polki popełniły dwa błędy.

19:8 Kolejny blok dodała do dzisiejszej okazałej kolekcji Bednarek-Kasza!

18:8 Który to już punktowy blok w wykonaniu Polek?!

17:8 Zrezygnowane Holenderki mylą się w ataku.

16:8 Okuniewska punktuje blokiem i mamy kolejną przerwę techniczną.

15:7 Skowrońska wyskoczyła kilkanaście centymetrów wyżej od rywalek i zaatakowała nie do obrony nad opadającym blokiem!

14:7 Polki dotykają siatki, jednak ich przewaga jest bardzo wyraźna.

13:6 Kolejny punkt blokiem dodała Skowrońska!

12:6 Żebrowska w duecie z Okuniewską po raz kolejny stanowią dla rywalek przeszkodę nie do ominięcia!

9:5 Znów zagrywkę zepsuła Werblińska.

8:3 Świetna postawa Pauliny Maj. Doskonałe przyjęcie i dwie efektowne parady w obronie. Holenderki w końcu się pomyliły!

6:2 Holenderski blok dotknął siatki.

4:1 Atomowy atak Żebrowskiej po linii!

3:0 Skorupa świetnie podbiła piłkę, a Żebrowska obiła blok.

1:0 Żebrowska daje nam pierwszy punkt w tym secie.

Polki prowadzą 2:1, jednak były już dwie piłki od triumfu.

23:25 Werblińska zablokowana! Holenderki zdobywają czwarty kolejny punkt i wygrywają seta!

23:24 Piłka setowa dla Holenderek.

23:23 Kolejna udana kiwka Holenderek.

23:21 Skowrońska nie myli się atakując na pojedynczym bloku! Polki dwie piłki od zwycięstwa!

22:21 Autowy blok rywalek po ataku Werblińskiej.

21:21 Okuniewska skutecznie atakuje z krótkiej.

20:21 Skowrońska zablokowana przez rywalki. Czas dla Polek.

20:19 Podwójny blok autorstwa Okuniewskiej i Żebrowskiej po raz kolejny zatrzymuje rywalki!

18:19 Atak Skowrońskiej z prawego skrzydła. Tym razem autowy.

18:17 Okuniewska czujna pod siatką. Polka nie dała się minąć.

17:17 As serwisowy Bednarek-Kaszy!

15:16 Kolejna zepsuta zagrywka. Jej autorka Werblińska.

14:15 Bednarek-Kasza jakimś cudem zdołała przebić się przez podwójny blok rywalek.

13:14 Wensink obiegła rozgrywającą i zbiła piłkę w sam środek polskiego pola.

12:12 Świetna obrona Okuniewskiej, która była początkiem ataku zakończonego przez Werblińską.

10-11 Polski blok działa bez zarzutów! Tym razem piłkę zatrzymała Werblińska.

8-11 Jakimś cudem Polki podbijają piłkę w obronie, ale atak Skowrońskiej z prawego skrzydła trafia w antenkę.

7-10 Niewielka serwisowa pomyłka Bednarek-Kaszy.

6:9 Blokiem odpłacają się Polki, które w tym elemencie w dniu dzisiejszym zdecydowanie górują nad rywalkami.

4:9 Wensink cały czas pozostaje w polu zagrywki. Tym razem dzięki koleżankom, które zdobyły punkt podwójnym blokiem.

4:8 Fatalny błąd Skowrońskiej przy ataku z drugiej linii.

4:6 Werblińska także serwuje w siatkę. Trzecia zepsuta zagrywka Polek w tym secie.

3:5 Skowrońska psuje zagrywkę.

2:4 Werblińska atakuje w antenkę.

2:1 Polki ponownie skutecznie grają blokiem.

1:1 Holenderki ponownie zdobywają punkt kiwką.

Polki prowadzą już 2:0 w setach!

25:23 Okuniewska kończy drugą partię!

24:23 Nie ma czwartego kolejnego punktu zdobytego przy zagrywce Żebrowskiej. Druga piłka setowa.

23:22 Bednarek-Kasza zdobywa punkt blokiem. Czas dla Holenderek.

22:22 Skowrońska obija blok. Straty odrobione.

20:21 Drugi sędzia odgwizduje dotknięcie siatki przez Okuniewską.

19:18 Imponujące zbicie Skowrońskiej z drugiej linii.

16:16 Werblińska myli się o dobre dwa metry atakując po prostej. O czas prosi trener biało-czerwonych.

16:15 Dwa kolejne punkty dla Holenderek. Tym razem jedna z nich obiła polski blok.

16:13 Kolejny blok Skowrońskiej!

15:12 Okuniewska zdobywa punkt w ataku, a następne "oczko" dokładamy skutecznie grając podwójnym blokiem.

12:11 Najdłuższa wymiana meczu wygrana przez Holenderki.

12:9 Kolejny punkt po bloku Żebrowskiej.

11:9 Stam-Pilon próbowała ratować piłkę, która leciała w aut.

10:7 Polki powiększają przewagę! Blok Żebrowskiej i przerwa na prośbę trenera Holenderek!

9:7 Tym razem udanie kiwa Skorupa.

8:7 Zamieszanie pod siatką, ale Holenderki nie przebijają piłki na naszą stronę. Pierwsza przerwa techniczna w drugim secie.

7:6 Żebrowska wreszcie zdobywa punkt atakiem z drugiej linii.

6:6 Udana kiwka holenderskiej rozgrywającej i znów mamy remis.

6:4 Atomowa zagrywka Skowrońskiej, po której piłka wraca na stronę Polek. Skowrońska zdobywa punkt atakiem.

4-4 Holenderki obijają polski blok.

2:3 Dziurawy podwójny blok Holenderek a do tego niezły atak Skowrońskiej po skosie.

1:2 Niesiona piłka daje Polkom pierwszy punkt.

0:1 Udana kiwka Holenderek.

Polki prowadzą w setach 1:0

25:18 Atak Bednarek-Kaszy kiepski, ale Holenderki gubią się całkowicie.

24:18 Holenderki się gubią, będzie pierwsza piłka setowa.

23:18 I zepsuta zagrywka.

23:17 Sześciopunktowe prowdzenie Polek.

21:17 Bardzo mocny atak De Kruijf.

21:16 Po kolejnym autowym ataku swoich podopiecznych trener Holenderek bierze kolejny czas.

19:16 Kolejna bardzo długa akcja. Kończy się holenderskim atakiem przez środek.

19:15 Okuniewska dobrze w bloku.

17:15 I zepsuty serwis.

17:14 Pierwszy atak Werblińskiej obroniony, ale drugi już skuteczny.

16:13 Zepsuty serwis De Kruijf. Druga przerwa techniczna.

15:13 Werblińska w antenkę.

15:12 Polki długo broniły i dzięki temu mieliśmy najdłuższą akcję meczu. W końcu jednak skapitulowały.

15:11 Szósty punkt Polek z rzędu!

14:11 Zaczęło dziać się dobrze! Tym razem Skowrońska i Bednarek-Kasza blokują.

13:11 Przerwa na żądanie dla trenera Holenderek. Polki po raz pierwszy na dwupunktowym prowadzeniu.

12:11 I jeszcze jeden dobry atak Skowrońskiej.

11:11 Dobry blok Werblińskiej i Bednarek-Kaszy.

10:11 Skowrońska była bliska zepsucia akcji, ale nie popełniła błędu a jej atak okazał się skuteczny.

9:10 Kolejny dobry atak Żebrowskiej.

8:9 Świetny atak rywalek, które ponownie wychodzą na prowadzenie.

8:7 Po udanej kiwce Polki prowadzą podczas pierwszej przerwy technicznej.

7:7 Żebrowska idealnie w linię końcową. Jest już remis.

5:7 I nagle rywalki wychodzą na dwupunktowe prowadzenie.

5:4 Dobrze zachowała się Maj, pierwsze prowadzenie Polek.

4:4 I taki sam błąd rywalek.

3:4 Skowrońska serwuje w siatkę.

3:3 Bardzo szczęśliwe i bardzo sprytne jednocześnie zagranie Polek.

1:2 Tym razem Skowrońska zatrzymana.

1:1 Dobry atak Skowrońskiej.

0:1 Polki stawiają podwójny blok, ale bronią w aut.

15:25 Zawodniczki pojawiają się na boisku. Za chwile zostaną odegrane hymny i odbędzie się prezentacja składów.

15:20 W pierwszym meczu Polki grają z Holenderkami, teoretycznie najsłabszym rywalem. Największy problem trener ma z przyjmującymi, ale chce zaskoczyć siłą w ofensywie, dlatego zamierza - jak w ostatnich towarzyskich meczach z Niemkami - wystawić aż dwie atakujące. W sparingach dwa razy padał wynik 3:2 - za pierwszym razem wygrały Polki, za drugim Niemki.

15:15 Polki trafiły do trudniejszej grupy: z dwukrotnymi (z rzędu) mistrzyniami świata Rosjankami, Holenderkami, które miewają kryzysy, ale z rozgrywanego w Polsce Euro w 2009 r. wróciły ze srebrnym medalem oraz Serbkami, które nie miały konkurencji na ostatnich mistrzostwach kontynentu. Zwycięzcę czeka półfinał i finał, a w drugiej grupie są srebrne i brązowe medalistki - Niemki i Turczynki. Awans wywalczą tylko zwyciężczynie całego turnieju.