Sport.pl

MŚ w siatkówce 2014. Reprezentanci: Finał odkodowany? To warto było czekać

Jakub Żychliński, Mateusz Romian
21.09.2014 15:55
Polacy po wygranej 3:1 z Niemcami awansowali do finału MŚ. O złoty medal biało-czerwoni zagrają z Brazylijczykami, którzy w pierwszym półfinale pokonali po tie-breaku Francję. Po apelu prezydenta Bronisława Komorowskiego Polsat zdecydował, że decydujący mecz turnieju pokaże w otwartym paśmie. Co sądzą o tym nasi siatkarze? Zapytaliśmy.
Więcej o:
Komentarze (16)
Zaloguj się
 • burn74

  Oceniono 26 razy 14

  urząd Prezydenta zszedł był na psy - żeby Głowa Państwa Polskiego prosiła bizesmena o odkodowanie..... nie wyobrażam sobie tego np. w Rosji,żeby Putin prosił.....

 • chumski

  Oceniono 29 razy 13

  No dobra ale na którym kanale??????????????????????

 • maloznawca

  Oceniono 10 razy 8

  czuje sie jakby te mistrzostwa sie zaczynaly a nie konczyly

 • gadolinn

  Oceniono 10 razy 6

  No to teraz nie przegrajcie, bo znowu zakoduja.

 • w.ciemie.bity

  Oceniono 9 razy 5

  – To, że Solorz wykupił prawa do transmisji MŚ – to tylko jedna strona medalu.
  Bo drugą stroną medalu, i o wiele ważniejszą, jest to, że przecież te obiekty (te wszystkie hale sportowe i stadion narodowy w Warszawie) na których odbywały i odbywają się MŚ są własnością państwa czyli są własnością narodu (to Państwo budowało te obiekty przy ogromnym wysiłku całego społeczeństwa). Czyli wkład narodu w zorganizowanie MŚ jest o wiele, wiele większy niż te wykupione przez Solorza prawa do transmisji.
  I każdy przyzna, że bez tych obiektów i bez znajdujących się w nich kibicach – to Solorz jest bardzo cienki, i nic nie znaczy, i że bez tych obiektów mistrzostwa by się nie odbyły.

  A zatem, nasuwa się podstawowe i ważne pytanie:
  Dlaczego reprezentujące nas, Polskę, nasze Władze Państwowe (Premier, Prezydent, Sejm i jego Marszałek oraz Minister Sportu) i prezes PZPS Przedpełski – przyzwoliły na to i tak podle z nami postąpiły i swojemu narodowi wykręcili taki numer i sprzedali i przehandlowali nas Solorzowi i jego prywatnej telewizji za „przysłowiową paczkę papierosów”?
  Dlaczego nasze Władze Państwowe postąpiły z nami tak arogancko, tak ohydnie, tak obojętnie i po macoszemu?
  I dlaczego nasze Władze Państwowe odsprzedały prawa do transmisji MŚ akurat Solorzowi a nie takiej telewizji, która gwarantowałaby nam Polakom wolny przekaz, bez opłat i kodowania sygnału?

  Np. dlaczego nie sprzedano praw do transmisji MŚ naszej państwowej telewizji: TVP1 czy TVP2?
  Bo co? z telewizją państwową trudno byłoby się dogadać i załatwiać swoje ciemne interesy i konszachty? – bo by się wydało i różne machlojki by przeciekły?
  A z prywatnym Polsatem i z jego zdeprawowanym, pazernym prezesem to można? bo się nic nie wyda? i żadne machinacje do opinii publicznej nie wycieknął?
  – I pytam się: o co tu chodzi?

  A jak nie wiadomo o co chodzi, to na pewno chodzi o pieniądze (o jakiś interes).
  I czy nie było tak, że Władze Państwowe dogadały się z Solorzem i powiedziały:
  „My ci odsprzedamy prawa do transmisji telewizyjnej oraz damy ci zgodę i przyzwolimy żebyś zakodował sygnał telewizyjny oraz umożliwimy ci na tym zarobić, a ty w rewanżu pomożesz nam w finansowaniu kampanii wyborczej (do wyborów niecały rok) i w swojej telewizji będziesz nas i nasze ugrupowanie wspierał i promował”.
  – Może tak było, a może też nie.

  Ale po tym, jak nasze Władze Państwowe tak nieodpowiedzialnie i niezrozumiale oraz tak obojętnie i zdradziecko postąpiły z nami (ze swoim narodem), że pozwoliły Polsatowi na ten przekręt z zakodowaniem sygnału i na tę hańbę – to każdy z nas ma prawo tak sądzić.
  To również potwierdza fakt, że prawa do transmisji odsprzedano chciwemu i antypatriotycznemu Polsatowi, a nie takiej telewizji, która gwarantowałaby wolny, niezakodowany przekaz.
  Tak więc, przy pomocy naszych Władz Państwowych Solorz wypiął się na całą Polskę i na jej kibiców.

  Dlatego uważam, że transmisje naszych reprezentacji narodowych, powinny być dla narodu w wolnym przekazie, bezpłatne – i to powinno gwarantować nam prawo i odpowiednia ustawa. (A nie powinna to być łaska jakiegoś sobka Solorza i Prezydenta RP).

  Również uważam, iż z racji, że te mistrzostwa odbywają się w naszym kraju – to wszystkie mecze (nie tylko polskiej reprezentacji) dla nas Polaków powinny być niezakodowane i dostępne w wolnym przekazie telewizyjnym.

  Podsumowując i krótko mówiąc:
  Nasza Władza Państwowa i Solorz, nad naszymi głowami i nie licząc się z nami – dogadali się i ubili interes. A nas kibiców, nas Polaków olali.

 • drvx

  Oceniono 8 razy 4

  Najwazniejsza informacja w Polsacie to : " Po apelu prezydenta Bronisława Komorowskiego Polsat zdecydował, że decydujący mecz turnieju pokaże w otwartym paśmie"

  Nie ma to jak transakcja wiązana. Ciekawe cy Komorowski coś obiecał Solorzowi w zamian za takie efektowne rozpoczecie kampanii prezydenckiej. Moze nie podpisze jakiejś ustawy zakazującej kodowania?

 • petrrr1

  Oceniono 10 razy 4

  cholera a ipla nie działa:(

 • opiniamoja

  Oceniono 6 razy 4

  na Polsacie

 • pregierz

  Oceniono 5 razy 1

  niestety nie czuje klimatu, jakiś tam mecz z seri wielu meczy w roku
  jak dla mnie moga kodować dalej i sami sobie ogladac

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX