Sport.pl

ME siatkarzy. Rosja pierwszym finalistą

Rosja pokonała Serbię 3:1 (25:19, 24:26, 25:23, 25:15) w pierwszym półfinale siatkarskich mistrzostw Europy. Mistrzowie olimpijscy mieli słabsze momenty, ale w decydujących momentach okazywali się drużyną poza zasięgiem rywali.
1 : 3
Informacje
Mistrzostwa Europy siatkarzy 2013 - półfinały
Sobota 28.09.2013 godzina 15:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
Wynik
Serbia
19
26
23
15
1
Rosja
25
24
25
25
3
Składy i szczegóły
Serbia
Kovecević, Jovović, Nikić, Atanasijević, Podrascanin, Lisinac, Rosić (libero) oraz Starović, Ivović, Petrić
Rosja
Apalikow, Grankin, Siwożelez, Pawłow, Spiridonow, Muserski, Wierbow (libero) oraz Jermakow (libero), Michajłow, Makarow
Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone

Przez moment można było mieć wrażenie, że broniący tytułu Serbowie są w stanie pokonać zespół Andrieja Woronkowa. W drugim secie udało im się wygrać emocjonującą końcówkę mimo prowadzenia rywali 23:20. Wydawało się, że przegrany set obudził Rosjan, bo w trzecim grali dużo lepiej, wyszli na prowadzenie 19:12. Jednak im bliżej końca partii, tym więcej błędów zaczęli popełniać. Pozwolili się dogonić rywalom i wyglądali na naprawdę przestraszonych. W decydującym momencie opanowali jednak nerwy i wygrali.

Czwarty set wyglądał tak jak pierwszy - Rosjanie dominowali w każdym elemencie. Nie do zatrzymania był Muserski, a gdy Grankin nie mógł grać do potężnego środkowego, sporo piłek kończyli Siwożelez i Pawłow. Mniej skuteczny był Spirydonow, ale nie miało to wpływu na wynik. Długimi momentami Serbowie nie potrafili się przedrzeć przez blok rywali, punkty zdobywali tylko po błędach Rosjan.

Tych jednak nie było zbyt wiele. Po ataku Pawłowa Rosjanie wygrali aż 25:15.

O godz. 18 rozpocznie się drugi półfinał między Włochami a Bułgarią. Final Four odbywa się w Kopenhadze po raz pierwszy na stadionie piłkarskim. Wcześniejsza faza turnieju była rozgrywana także w Polsce.

Więcej o: