ME siatkarzy. Najlepszy Winiarski, zaraz po nim Kurek i Drzyzga

To był ostatni mecz Polaków w mistrzostwach Europy. Mimo to Ireneusz Mazur wystawił kilku naszym siatkarzom dość wysokie noty
Polska
Nowakowski, Winiarski, Kurek, Żygadło, Możdżonek, Bociek, Zatorski (libero)
Bułgaria
G. Bratojew, Skrimow, Josifow, Aleksiew, Nikołow, Sokołow, Salparow (libero)
Łukasz Żygadło - 3. Przez pierwsze dwa sety jego gra była skuteczna, podejmował dobre wybory, panował nad rytmem gry swojej drużyny. Od trzeciego seta jego gra się załamała, z jednej strony wskutek złego przyjęcia, czego nie był w stanie nadrobić, a z drugiej strony zgubił dokładność i pomysł na prowadzenie gry ofensywnej.

Bartosz Kurek - 3+. Jego ocena byłaby dużo wyższa, gdyby wykorzystał oczywiste sytuacje w kluczowych momentach. Chodzi głównie o piąty set, miało to ogromne znaczenie dla wyniku końcowego. Trzeba jednak zwrócić uwagę na jego bardzo skuteczną grę w ataku i przyjęciu zagrywki. Sam też dobrze serwował, choć zaliczył kilka błędów w końcówkach setów. Gracz bardzo pozytywny i autentyczny filar Polaków w całym turnieju.

Marcin Możdżonek - 2+. Spisywał się dobrze w ataku (62 proc. skuteczności). W kluczowym momencie nie skończył jednak paru istotnych piłek. Nie najlepsza gra blokiem i dwa błędy w zagrywce.

Grzegorz Bociek - 3. Miał różne momenty w tym meczu - dobrej i skutecznej gry w ataku (61 proc. skuteczności), ale i słabej w zagrywce, gdzie popełnił sześć błędów. Udźwignął ciężar gry na tej pozycji, ale z zastrzeżeniami do serwisu.

Michał Winiarski - 4+. Skoncentrowany, zmobilizowany, skuteczny w grze ofensywnej. Bronił nieprawdopodobne piłki, radził sobie z przyjęciem zagrywki. Samemu serwował regularnie i trudno, co oddawało jego dyspozycję.

Piotr Nowakowski - 3-. Grał dobrze w ataku (67 proc. skuteczności) i nieźle w bloku (trzy razy zatrzymał Bułgarów). Obniżają mu notę zepsute w kluczowych momentach zagrywki. On i Możdżonek bardzo często nie potrafili czytać gry rywala, mimo że była ona dość czytelna.

Paweł Zatorski - 2+. Duża odpowiedzialność odcisnęła piętno na jego grze. Nie zawsze potrafił zachować spokój w sytuacjach stresowych, co skutkowało nie najlepszą precyzją i skutecznością w przyjęciu oraz obronie.

Łukasz Wiśniewski - grał za krótko, by go oceniać. Ale trzeba dodać, że wszedł i wykonał kilka świetnych zagrywek.

Michał Kubiak - grał za krótko, by go oceniać.

Fabian Drzyzga - 3+. Kolejny raz wszedł w bardzo trudnym momencie do zespołu i kolejny raz okazało się, że potrafi poprowadzić grę na poziomie. Wprowadził nowe elementy, przyśpieszając grę i uruchamiając niekonwencjonalne zagrania. Potwierdził reprezentacyjne aspiracje.

Michał Ruciak - grał zbyt krótko, by go oceniać.