Sport.pl

ME siatkarzy. Najlepszy Winiarski, zaraz po nim Kurek i Drzyzga

To był ostatni mecz Polaków w mistrzostwach Europy. Mimo to Ireneusz Mazur wystawił kilku naszym siatkarzom dość wysokie noty
2 : 3
Informacje
Mistrzostwa Europy siatkarzy 2013 - 1/8 finału
Wtorek 24.09.2013 godzina 20:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
5 S
Wynik
Polska
25
25
20
24
16
2
Bułgaria
22
22
25
26
18
3
Składy i szczegóły
Polska
Nowakowski, Winiarski, Kurek, Żygadło, Możdżonek, Bociek, Zatorski (libero)
Bułgaria
G. Bratojew, Skrimow, Josifow, Aleksiew, Nikołow, Sokołow, Salparow (libero)
Łukasz Żygadło - 3. Przez pierwsze dwa sety jego gra była skuteczna, podejmował dobre wybory, panował nad rytmem gry swojej drużyny. Od trzeciego seta jego gra się załamała, z jednej strony wskutek złego przyjęcia, czego nie był w stanie nadrobić, a z drugiej strony zgubił dokładność i pomysł na prowadzenie gry ofensywnej.

Bartosz Kurek - 3+. Jego ocena byłaby dużo wyższa, gdyby wykorzystał oczywiste sytuacje w kluczowych momentach. Chodzi głównie o piąty set, miało to ogromne znaczenie dla wyniku końcowego. Trzeba jednak zwrócić uwagę na jego bardzo skuteczną grę w ataku i przyjęciu zagrywki. Sam też dobrze serwował, choć zaliczył kilka błędów w końcówkach setów. Gracz bardzo pozytywny i autentyczny filar Polaków w całym turnieju.

Marcin Możdżonek - 2+. Spisywał się dobrze w ataku (62 proc. skuteczności). W kluczowym momencie nie skończył jednak paru istotnych piłek. Nie najlepsza gra blokiem i dwa błędy w zagrywce.

Grzegorz Bociek - 3. Miał różne momenty w tym meczu - dobrej i skutecznej gry w ataku (61 proc. skuteczności), ale i słabej w zagrywce, gdzie popełnił sześć błędów. Udźwignął ciężar gry na tej pozycji, ale z zastrzeżeniami do serwisu.

Michał Winiarski - 4+. Skoncentrowany, zmobilizowany, skuteczny w grze ofensywnej. Bronił nieprawdopodobne piłki, radził sobie z przyjęciem zagrywki. Samemu serwował regularnie i trudno, co oddawało jego dyspozycję.

Piotr Nowakowski - 3-. Grał dobrze w ataku (67 proc. skuteczności) i nieźle w bloku (trzy razy zatrzymał Bułgarów). Obniżają mu notę zepsute w kluczowych momentach zagrywki. On i Możdżonek bardzo często nie potrafili czytać gry rywala, mimo że była ona dość czytelna.

Paweł Zatorski - 2+. Duża odpowiedzialność odcisnęła piętno na jego grze. Nie zawsze potrafił zachować spokój w sytuacjach stresowych, co skutkowało nie najlepszą precyzją i skutecznością w przyjęciu oraz obronie.

Łukasz Wiśniewski - grał za krótko, by go oceniać. Ale trzeba dodać, że wszedł i wykonał kilka świetnych zagrywek.

Michał Kubiak - grał za krótko, by go oceniać.

Fabian Drzyzga - 3+. Kolejny raz wszedł w bardzo trudnym momencie do zespołu i kolejny raz okazało się, że potrafi poprowadzić grę na poziomie. Wprowadził nowe elementy, przyśpieszając grę i uruchamiając niekonwencjonalne zagrania. Potwierdził reprezentacyjne aspiracje.

Michał Ruciak - grał zbyt krótko, by go oceniać.Więcej o:
Komentarze (17)
ME siatkarzy. Najlepszy Winiarski, zaraz po nim Kurek i Drzyzga
Zaloguj się
 • andrzejkrul

  Oceniono 17 razy 15

  p.s. bociek miał 65% skuteczności 37 ataków, 3 błędy, 5 razy zablokowany +2bloki sam wykonał

 • pogromca_mrowek

  Oceniono 20 razy 12

  Winiarski to był jedyny zawodnik na którego chciało się patrxzeć. Nonszalancki czy niewyspany? Kurek tylko irytował, reszta grała raz lepiej raz gorzej

 • cep_0

  Oceniono 36 razy 12

  Czy tu jest coś komentować?????????????????.

  BEZMYŚLNOŚĆ, GŁUPOTA i tak można bez końca.
  Tacy wielcy zawodnicy nie UMIEJĄ SERWOWAĆ, przecież jak do zagrywki podchodził KUREK, Bociek to było pewne - siatka lub długa.
  I to w decydujących momentach - BEZMYŚLNOŚĆ I GŁUPOTA.
  No zestaw kadry ; chciał TRENER A by grał kto inny niż Ignaczak , nie ma problemy, ale musi to być zawodnik lepszy, niestety Zatorski jeszcze nie jest LEPSZY od Igły, tak można dalej i dalej.

  No i właśnie wyłażą rezerwy :
  wypada "wielki" siatkarz, lub gra słabiej i tragedia. Zespoły LIGOWE zamiast szkolić kupują i to najchętniej za granicą.
  Wnet SIATKÓWKA zrówna się z PIŁKĄ kopaną, KOSZYKÓWKĄ i kilkoma innymi sportami zalanymi przez NAJEMNIKÓW.

 • gumers

  Oceniono 2 razy 2

  Fajne te statystyki. Nowakowski miał taką wysoką skuteczność? 2 skończone na 3 próby? Na przestrzeni 5 setów? Ludzie przecież ich forma w tym roku to porażka - zobaczcie co się działo w lidze. Niezależnie od dyscypliny mamy stałe problemy - jak coś nazwiemy polską szkołą to zaraz ryps na pysk. Mieliśmy szkołę bramkarzy i zaraz Boruc i Dudek grzali ławy. W siatce mieliśmy szkołę środkowych (!) i okazało się że to najsłabsza formacja. Looknijcie na tegoroczne mecze Resovi, Skry, Zaksy - tam grali nasi kadrowicze. I tak jestem pod wrażeniem jak grali w kadrze, myślałem że nic nie zdążą przygotować.

 • andrzejkrul

  Oceniono 6 razy 0

  statystyk to ni wrzucicie na potwierdzenie swoich słó ku... nie ?

 • ckt.pl

  Oceniono 14 razy -4

  nawet najstarszy Rudy lepszy od Drzyzgi

 • szula001

  Oceniono 28 razy -6

  Winiarski najlepszy był zwłaszcza w trzecim secie gdzie zaraz na początku dzięki niemu Bułgarzy zdobyli 4-5 punktów a Kubiak kwitł na ławie . Anastasi OUT

 • dziookon

  Oceniono 37 razy -15

  przeciez zatorski wykonal niesamowita pracea

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX