Sport.pl

ME siatkarzy. Polska pokonała Słowację

Polscy siatkarze na zakończenie rywalizacji w grupie B pokonali Słowaków 3:1 (25:23, 20:25, 25:19, 25:22). We wtorkowym barażu o ćwierćfinał Polacy zagrają z Bułgarami. Relacja Z Czuba i na żywo w Sport.pl.
1 : 3
Informacje
Mistrzostwa Europy siatkarzy 2013 - Grupa B
Niedziela 22.09.2013 godzina 20:00
Wyniki szczegółowe
Wynik
Słowacja
1
Polska
3
Składy i szczegóły
Słowacja
Bencz, Kohut, Patak, Chrtiansky, Kmet, Zatko, Ondrusek (libero) oraz Masny, Hupka, Nemec, Ogurcak
Polska
Nowakowski, Winiarski, Kurek, Żygadło, Możdżonek, Bociek, Zatorski (libero) oraz Ruciak, Jarosz, Kubiak, Drzyzga
Pierwszy set był bardzo wyrównany od początku do końca. Polacy nie mogli odskoczyć niżej notowanym rywalom na więcej niż dwa punkty. Mało tego, dwukrotnie przegrywali w czasie przerw technicznych (7:8 i 15:16). Dopiero w końcówce przechylili szalę na swoją stronę dzięki dobremu serwisowi Michała Ruciaka i atakowi Bartosza Kurka.

W drugim secie Polacy zaczęli od złego przyjęcia (Michał Winiarski) i nieskuteczności w ataku (Jakub Jarosz) i rywale odskoczyli na 12:8. Co prawda po dobrych zagrywkach Kubiaka straty zmniejszyły się do jednego punktu (15:16), ale potem punktowali Słowacy, którzy pewnie wygrali seta 25:20.

W trzecim secie Polacy szybko odskoczyli dzięki punktom zdobywanym przez Kurka. Dobrze prezentowali się też Marcin Możdżonek oraz Kubiak i Polacy, schodząc na drugą przerwę techniczną, prowadzili 16:11. Słowacy kilkukrotnie świetnie zaatakowali, ale nie byli w stanie odrobić strat i po błędzie Emanuela Kohuta przegrali seta do 19.

Kluczem do wygranej był polski blok - lepszy w trzecim secie i świetny w czwartym. To dzięki temu elementowi Polacy zaczęli tę partię od prowadzenia 8:3. Dobrze rozgrywał wpuszczony z ławki Fabian Drzyzga.

Słowacy zbliżyli się jeszcze na 16:13, a potem nawet 20:18, ale w końcówce Polacy zachowali zimną krew i wygrali seta do 22, a cały mecz 3:1.

We wtorkowym barażu o ćwierćfinał Polacy zagrają z Bułgarami. Relacja Z Czuba i na żywo od 20 w Sport.pl.Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone

Więcej o:
Komentarze (35)
ME siatkarzy. Polska pokonała Słowację
Zaloguj się
 • dezel

  Oceniono 96 razy 94

  CHEMIA!!
  Czy ktoś zauważył, jak po wejściu Drzyzgi w zespole zadziałała chemia? Nagle pojawił się środek, Nowakowski potrafił wsadzić piłkę w parkiet, Możdżonek również, Kubiak jak rasowy dzik rył parkiet broniąc, a z kombinacji w ataku wchodziło wszystko? Nagle Kurek może, a nie musi, a Jarosz kończy dostając wszystko na maksymalnie pojedynczym bloku? I zespół skacze, cieszy się i sie sam nakręca.
  Cóż, nareszcie dało sie popatrzeć - chłopcy z 80% normy zaczęli pogrywać na 110%. Można?

 • jagela1311

  Oceniono 59 razy 59

  Brawa dla całej drużyny! Nareszcie trener wprowadził do gry Fabiana Drzyzgę, który moim zdaniem rozgrywa bardziej finezyjnie i różnorodnie. Dobrze grał Kurek, ale zawodnikiem nr 1 w tym meczu był Michał Kubiak - siatkarz o walecznym sercu, który kończył prawie wszystkie ataki i świetnie przyjmował. Wydaje mi się, że w tym składzie gramy bardzo dobrze.

 • pierrotbest

  Oceniono 62 razy 56

  Wreszcie Zygadlo gra na swojej pozycji,czyli na ławie,tak jak w Trentino.

 • rusinvip

  Oceniono 30 razy 30

  Wreście 2 ostatnie sety byly juz na lepszym poziomie niz poprzednie mecze.
  WREŚCIE DRZYZGA I KUBIAK! :D

 • moozq

  Oceniono 68 razy 26

  Ewidentna kalkulacja, którą zawdzięczamy kretyńskim przepisom.

 • becket1221

  Oceniono 31 razy 25

  okropne sędziowanie

 • spectator_zm

  Oceniono 24 razy 18

  Po wprowadzonych zmianach (Kubiak, Drzyzga) wreszcie nasza reprezentacja zaczęła grać lepiej. Poprawiło się zdecydowanie przyjęcie, a to była podstawa, by myśleć o czymkolwiek. Dziwi mnie tylko, dlaczego Winiarski grał tak długo. Przecież jego przyjęcie to katastrofa!
  Obawiam się jednak, że to i tak na Bułgarię nie wystarczy. Nieograni Drzyzga i Kubiak w następnym meczu mogą zagrać fatalnie, a wtedy już nie będziemy mieli żadnych argumentów w kwadracie dla rezerwowych. Bułgarzy też świetnie grają blokiem i z pewnością, tak jak Słowacy, nie pozwolą nam bezkarnie atakować.
  To nie jest jeszcze przełom w grze naszej reprezentacji, to nie jest jeszcze zażegnanie kryzysu gnębiącego nas od igrzysk w Londynie, ale pojawiło się światełko w tunelu. Jak długo będzie świecić i czy zobaczymy wyjście z tego tunelu okaże się we wtorek. Poważny przeciwnik da nam odpowiedź. Słowacja jest zbyt słaba, by na podstawie gry z tą drużyną wyciągać jakieś głębsze wnioski.
  Dobrze jednak się stało, że Rosja wygrała z Bułgarią i my w meczu ze Słowacją nie mogliśmy kombinować jak przegrać, tylko musieliśmy walczyć o zwycięstwo. Mecz barażowy z Bułgarią da nam odpowiedź, czy Anastasi wyczerpał już swój potencjał i nic już nie zdziała, czy zażegnał kryzys i wyprowadza na prostą naszą reprezentację...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX