ME siatkarzy. Polska pokonała Słowację

Polscy siatkarze na zakończenie rywalizacji w grupie B pokonali Słowaków 3:1 (25:23, 20:25, 25:19, 25:22). We wtorkowym barażu o ćwierćfinał Polacy zagrają z Bułgarami. Relacja Z Czuba i na żywo w Sport.pl.
Słowacja
Bencz, Kohut, Patak, Chrtiansky, Kmet, Zatko, Ondrusek (libero) oraz Masny, Hupka, Nemec, Ogurcak
Polska
Nowakowski, Winiarski, Kurek, Żygadło, Możdżonek, Bociek, Zatorski (libero) oraz Ruciak, Jarosz, Kubiak, Drzyzga
Pierwszy set był bardzo wyrównany od początku do końca. Polacy nie mogli odskoczyć niżej notowanym rywalom na więcej niż dwa punkty. Mało tego, dwukrotnie przegrywali w czasie przerw technicznych (7:8 i 15:16). Dopiero w końcówce przechylili szalę na swoją stronę dzięki dobremu serwisowi Michała Ruciaka i atakowi Bartosza Kurka.

W drugim secie Polacy zaczęli od złego przyjęcia (Michał Winiarski) i nieskuteczności w ataku (Jakub Jarosz) i rywale odskoczyli na 12:8. Co prawda po dobrych zagrywkach Kubiaka straty zmniejszyły się do jednego punktu (15:16), ale potem punktowali Słowacy, którzy pewnie wygrali seta 25:20.

W trzecim secie Polacy szybko odskoczyli dzięki punktom zdobywanym przez Kurka. Dobrze prezentowali się też Marcin Możdżonek oraz Kubiak i Polacy, schodząc na drugą przerwę techniczną, prowadzili 16:11. Słowacy kilkukrotnie świetnie zaatakowali, ale nie byli w stanie odrobić strat i po błędzie Emanuela Kohuta przegrali seta do 19.

Kluczem do wygranej był polski blok - lepszy w trzecim secie i świetny w czwartym. To dzięki temu elementowi Polacy zaczęli tę partię od prowadzenia 8:3. Dobrze rozgrywał wpuszczony z ławki Fabian Drzyzga.

Słowacy zbliżyli się jeszcze na 16:13, a potem nawet 20:18, ale w końcówce Polacy zachowali zimną krew i wygrali seta do 22, a cały mecz 3:1.

We wtorkowym barażu o ćwierćfinał Polacy zagrają z Bułgarami. Relacja Z Czuba i na żywo od 20 w Sport.pl.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone