Sport.pl

Oceny Polaków: Tylko Kurek i Winiarski z dobrymi notami. Aż trzy mierne z plusem

Nie zawiódł także Grzegorz Bociek rzucony na głęboką wodę. Po meczu z Francuzami (1:3) Ireneusz Mazur wystawił polskim siatkarzom dwie czwórki i dwie trójki z plusem. To najwyższe noty dla zawodników Andrei Anastasiego.
3 : 1
Informacje
Mistrzostwa Europy siatkarzy 2013 - Grupa B
Sobota 21.09.2013 godzina 20:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
Wynik
Francja
25
25
20
25
3
Polska
22
23
25
20
1
Składy i szczegóły
Francja
Rouzier, Toniutti, Lyneel, Ngapeth, Le Goff, Le Roux, Grebennikov (libero) oraz Hardy-Dessources, Tillie, Redwitz, Sidibe
Polska
Nowakowski, Winiarski, Kurek, Jarosz, Żygadło, Możdżonek, Zatorski (libero) oraz Ruciak, Bociek, Wiśniewski
Łukasz Żygadło - 2+. Ma swoją charakterystykę gry. Polega ona na precyzyjnym rozgrywaniu oraz typowej dla siatkówki włoskiej grze przerzutami. W konfrontacji ze stylem gry Francuzów okazało się to zbyt mało skuteczne i w efekcie upraszczało nasze rozwiązania w ofensywie. Momentami gra Polaków była przez to uproszczona i czytelna dla przeciwników.Bartosz Kurek - 4. Jego głównymi atutami w grze jest mocny silny atak, w którym w całym meczu był jedną z głównych postaci. Bardzo efektowne akcje tego zawodnika wzbudzały wiele podziwu, ale nie zamaskowały jego błędów w innych elementach. Nieregularna zagrywka i liczne pomyłki serwisowe obniżają jego ocenę.Marcin Możdżonek - 2+. Przy stylu rozgrywania akcji przez Francuzów motoryka Marcina utrudniała mu odczytywanie akcji rywala. Często nie nadążał do bardzo szybko rozgrywanych piłek do skrzydła. Przy bardzo słabym przyjęciu całej drużyny praktycznie był niewykorzystany jako atakujący.Jakub Jarosz - 2+. Od początku meczu bardzo nerwowo grał w ataku, nie kończył akcji, zdarzały mu się błędy. Wynikało to z bardzo agresywnego bloku przeciwnika i z tym Kuba nie mógł sobie poradzić. Zmieniony, a później zawrócony na boisko odbudował się tylko w ataku. Miał na początku problemy z zagrywką, po powrocie był dużo pewniejszy i bardziej regularny.Michał Winiarski - 4. Bardzo niepewny w przyjęciu zagrywki, nieregularny przy własnym serwisie. Rekompensował to skuteczną grą w ataku na pograniczu 60 proc. skuteczności. Świetnie spisywał się w obronie i bardzo inteligentnie pod względem taktyki w bloku. Od takiej klasy zawodnika wymagamy jednak, że oprócz wspomnianych elementów zachowa wysoki procent przyjęcia i własnej zagrywki. A tego nie było.Piotr Nowakowski - 3. Stosunkowo rzadko wykorzystywany w ataku, było to uzależnione od przyjęcia zagrywki. Trudno mu było znaleźć elementy skutecznej gry w ataku. Dobrze odczytywał intencje gry na siatce przeciwnika, co dało mu sporo wybloków i kontrataków całej drużynie. Nieregularna zagrywka tak w skali trudności, jak i błędów obniża jego ocenę.Paweł Zatorski - 3. Podobnie jak pozostali przyjmujący miał duże problemy w przyjęciu serwisu tak mocnego, jak i granego tzw. flotem. Zbyt mała liczba obron nie podnosi oceny jego gry. Podobnie jak cała linia przyjmujących zagrał na słabym poziomie. Jako jeden z dwóch zawodników skutecznie realizował się w grze defensywnej.Grzegorz Bociek - 3+. Rzucony na bardzo głęboką wodę dobrze spisywał się w ataku, ale jak zwykle w takich sytuacjach - przy wejściu w kryzysowych momentach któryś z elementów musiał zaszwankować. I była to zagrywka, w której popełnił zbyt dużo błędów.Łukasz Wiśniewski - 3+. Dobra zmiana nacechowana skuteczną grą blokiem. W zagrywce też nie ustrzegł się błędów, ale ten element w jego przypadku i tak należy zapisać na plus. W ataku nieskuteczny, ale piłki, jakie dostawał, były mało precyzyjne i zbyt czytelne dla rywala.Michał Ruciak - grał zbyt krótko, by go oceniać.

Więcej o:
Komentarze (16)
Oceny Polaków: Tylko Kurek i Winiarski z dobrymi notami. Aż trzy mierne z plusem
Zaloguj się
 • mati16121

  Oceniono 59 razy 51

  Dajcie 5 i 6 tak jak w poprzednim spotkaniu . Grali tak samo jak wczoraj ale dziś z lepszym przeciwnikiem.

 • slaskwroclaw_fan

  Oceniono 36 razy 28

  wystawiacz byl dramatyczny, mam nadzieje ze nowy trener postawi wreszcie na rozgrywajacego. Prawe skrzydle lewe skrzydlo a pozniej 3x skrzydlo na ktorym jest Kurek i bez tempa na srodek....ole

 • holzmilak

  Oceniono 17 razy 11

  Polska drużyna jest słabo przygotowana do turnieju. (trener lipa)

 • lina555

  Oceniono 16 razy 10

  Ciekawe dlaczego rezygnujemy z gry drugiego rozgrywającego! Nasza gra jest strasznie uboga. Płacimy za nieuzasadnioną miłość Anastasiego do Ł. Żygadły, przypomina mi się turniej dziewczyn za czasów Bonity, gdy nawet nie dał szans Izie Bełcik. Przecież jeżeli nie ma zaufania do F. Drzyzgi, to są jeszcze Woicki, Łomacz i inni.

 • amarelle

  Oceniono 5 razy 5

  Andrea Anastasi - 1+.

 • ch44

  Oceniono 8 razy 2

  Polscy siatkarze zrobili krok w tył, gra toporna słaba zagrywka, słabe przyjęcie, brak rozegrania, wystawy wolne i czytelne dla przeciwników.

 • wladca_piaskownicy

  Oceniono 12 razy 0

  redakcjo, gdzie wasza ankieta o kolorze medalu Polaków?
  Ja utwierdzam się w przekonaniu po meczu z Turasami, ze jest far far away od medalu.
  Może, MOŻE, wyjdą z grupy...

 • komentarzdoartykulu

  Oceniono 5 razy -1

  Czlowieku piszacy oceny o siatkarzach nie znasz sie na siatkowce tak jak pseudoeksperci stary Drzyzga( Drzyzga krytukuje prace trenera i siatkarzy od samego poczatku jego pracy nawet przy 4 medalach zawsze krytykowal, sam byl miernym trenerzyna) i reszta ujadaczy. Brak wlasciwej oceny siatkowki, podaj statystyki i procenty. Przyjecie we wczorajszym meczu wynosilo 11% dobrego i 5% perfekcyjnego, nawet Lloyd Ball gralby to do czego byl zmuszony Zygadlo!!! .Bez przyjecia nie ma rozegrania, !!! Zaklamywanie opini przez tanie kawalki typu uproszczona gra bez oceny wszystkich elemetow gry zespolowej jaka jest siatkowka jest szmieszne. Opowiadanie bzdur o grze srodkiem, jak nie ma przyjecia to kazdy kto zna sie na siatkowce wie ze nie ma srodka. Opowiadanie bzdur na temat gry Zygadlo przekracza w Polsce wszelkie poziomy przyzwoitosci. Zygadlo musial wczoraj biegach po 9 metrach rzeby dostarczac pilke do ataku.Siatkowka to zagrywka, przyjecie, wystawa i atak.

 • cep_0

  Oceniono 5 razy -1

  Nie wiem czy się śmiać, czy też płakać?
  Czy nasi siatkarze usiedli i czekali, aż FRANCUZI się położą i poddadzą bez meczu, czy w meczu z TURCJĄ grali już słabo, a tylko na tle tego przeciwnika wyglądali nieźle.
  Oceny generalnie o 1 - 1,5 pkt niżej dla każdego.
  Brakuje IGNACZAKA, jeśli nie na boisku to z boku. On ze swoim charakterem jest kimś.

  A na boku : teraz wiem dlaczego np. KUREK nie poradził sobie w Rosji. Nie ta mentalność.
  Druga sprawa : brak drugiego rozgrywającego, nawet w całej ekstralidze nie widać ani jednego nadającego się do gry w reprezentacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX