Sport.pl

ME siatkarzy. Oceny siatkarzy po meczu z Turcją. Jedna "szóstka"

Bartosz Kurek jest dla mnie postacią meczu. Nie zawiódł w żadnym elemencie, ewidentnie to lider drużyny. Cichym bohaterem jest dla mnie także Paweł Zatorski - ocenia polskich siatkarzy po meczu z Turcją (3:1) Ireneusz Mazur, były trener kadry, ekspert Polsatu Sport.
3 : 1
Informacje
Mistrzostwa Europy siatkarzy 2013 - Grupa B
Piątek 20.09.2013 godzina 20:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
Wynik
Polska
25
25
22
25
3
Turcja
22
15
25
21
1
Składy i szczegóły
Polska
Wyjściowy skład Piotr Nowakowski, Michał Winiarski, Bartosz Kurek, Kuba Jarosz, Żygadło, Paweł Zatorski, Mateusz Możdżonek
Turcja
Wyjściowy skład Kiyak, Elgaz, Yesilbudak, Batur, Yucel, Gok, Koc
Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone

Łukasz Żygadło - 4+. Choć nie grał wybitnie, zaprezentował się przyzwoicie, solidnie, z punktu widzenia taktyki bez zarzutu. Dołożył do rozegrania dobry blok oraz zagrywkę, mimo że nie ustrzegł się w tym elemencie pojedynczych błędów.

Bartosz Kurek - 6. Świetnie rozpoczął, zwłaszcza w ataku. Pierwszy wygrany set to głównie jego zasługa. Dołożył do tego dobrą grę w przyjęciu, choć akurat rywal nie celował w niego, a głównie w Michała Winiarskiego. Efektownie serwował, którymi dawał swojej drużynie przewagę na bloku. Ewidentnie to lider drużyny w ataku. Bohater spotkania.

Marcin Możdżonek - 4+. Zaczął nerwowo, ale z każdą akcją odzyskiwał równowagę. Imponowała mi jego gra blokiem oraz zagrywka. W ataku rozgrywający uruchamiał go rzadziej niż Piotra Nowakowskiego, ale piłki, które dostawał, pewnie kończył.

Jakub Jarosz - 4+. W cieniu pozostałych kolegów nie był zbyt pewny, na szczęście jego forma nie była aż tak zła, by znacząco odstawał od kolegów, bądź przenosił na nich swoją dzisiejszą dyspozycję. Im dłużej trwał mecz, był pewniejszy i skuteczniejszy.

Michał Winiarski - 5. Główny cel zagrywek rywala. Starał się być bardzo precyzyjny w dograniu piłki do rozgrywającego, ale nie zawsze mu to wychodziło. Znakomicie za to zagrał w obronie, tak samo dobrze ustawiał się w bloku, był niezwykle skuteczny w ataku. Zmieniony w trzecim secie przez Michała Kubiaka i była to zmiana widoczna. Nie dlatego, że Kubiak grał źle, ale dlatego, że Winiarski jest po prostu trudny do zastąpienia.

Piotr Nowakowski - 5. Cała gra defensywna na środku siatki koncentrowała się na nim, a on wywiązywał się ze swojej roli perfekcyjnie. Świetnie odczytywał zamiary rywala na siatce, wspaniale wykorzystał swoje warunki fizyczne.

Paweł Zatorski - 5+. Pewny w przyjęciu, dobrze ustawiający się w obronie, prawdziwa ostoja gry defensywnej. Cichy, nierzucający się w oczy bohater.

Michał Ruciak - Grał zbyt krótko, by go oceniać.

Michał Kubiak - bez oceny. Grał krótko, wszedł wyrwany z kwadratu dla zawodników rezerwowych. Od razu spotkał się z zagrywkami przeciwnika. Dał radę z mocnymi serwisami, z tymi granymi słabiej było nieco gorzej. W ataku większość akcji skończył, ale w sytuacjach stresowych rywale koncentrowali się na jego grze i wyprowadzali kontry po podbiciu go w obronie.

Oceny w skali 1-6

Więcej o:
Komentarze (26)
ME siatkarzy. Oceny siatkarzy po meczu z Turcją. Jedna "szóstka"
Zaloguj się
 • pinki132

  Oceniono 77 razy 63

  Jak się nie znam, to się nie wypowiadam. Eksperci ze sport.pl też nie powinni najwidoczniej. Oceny są dobre, ale może w skali 1-10.

 • p_woytek

  Oceniono 66 razy 52

  Panowie Redaktorzy! Proponuję zejść na ziemię z tymi notami. Turcja nie pokazała kompletnie nic. My niestety również. Winiarski, który w zasadzie nie mógł przyjąć żadnej zagrywki dostaje 5? Chyba oglądaliśmy inne mecze. Kurek dostaje 6! O Matko! Jutro test z Francją. Zobaczymy jak będzie wyglądało przyjęcie przy przeciwniku, który serwuje a nie przerzuca piłkę na stronę rywala.

 • alk123

  Oceniono 47 razy 27

  Brawo Kurek! Niech pozostali dostosują się do Twojego poziomu, a może być dobrze na tych ME.

 • chickflick

  Oceniono 56 razy 24

  Czyli gloryfikacji Kurka ciąg dalszy... Za to spotkanie żaden z siatkarzy nie zasłużył na więcej niż 4. Aż się boję jakie noty pójdą po meczu z Francją.

 • face42

  Oceniono 21 razy 15

  zła wiadomość: niestety, drużyna grała chaotycznie, bez ładu i składu - jeśli ten styl gry zaprezentują w dalszej części turnieju, to sukcesem będzie wyjście z grupy do dalszych gier

  dobra wiadomość(być może) jest taka, że Turcy grając bezstylowo spowodowali tym właśnie chaos w szeregach naszej drużyny, to wcale nie takie rzadkie w sporcie, że dopiero z wymagającym przeciwnikiem zespół wskakuje na wyższy poziom i dopiero wtedy gra "swoje"

  Oby to drugie...

 • cep_0

  Oceniono 9 razy 9

  Panie TRENERZE EKSPERCIE :
  zapomniał Pan o 3-cim secie, o kilku dosyć niepokojących przestojach.
  Niestety Turcy to nie poziom czołówki, a dosyc mierni średniacy i dlatego na ich tle gra wyglądała dosyć dobrze.

  Życze POLAKOM medalu i to najwartościowszego.

 • alk123

  Oceniono 8 razy 8

  Winiarski zagrał na 5 ? To chyba inny mecz oglądaliśmy. Jego bardzo złe przyjęcie spowodowało uproszczenie gry naszego zespołu.

 • miki_68

  Oceniono 9 razy 7

  KU.......A OCENY PRAWIE IDEALNE OCENIALES CHYBA KIBICOW LODU NA LEB DZIENNIKARZYNO!!!!

 • jarek.jam

  Oceniono 7 razy 5

  Czas na Drzyzge , Zygadlo zaczyna grac jak kiedys Stelmach, prawa - lewa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX