ME siatkarzy. Polacy ograli Turcję na inaugurację turnieju

Polscy siatkarze wygrali 3:1 z Turcją w swoim pierwszym meczu na siatkarskich Mistrzostwach Europy. Podopieczni Andrei Anastasiego jedynie w trzecim secie zaliczyli krótki przestój i ostatecznie udało im się zgarnąć komplet punktów.

Relacje z meczów Polaków na siatkarskich ME w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Przed spotkaniem z Turcją dominowało przekonanie, że mecz ten będzie najłatwiejszą przeprawą dla Polaków w fazie grupowej.

Od początku spotkania wydawało się, że tak będzie też w rzeczywistości. Pierwszy set nie był jednak przysłowiowym "spacerkiem". Do drugiej przerwy technicznej oba zespoły grały punkt za punkt i dopiero w końcówce nasi reprezentanci odskoczyli rywalom, a seta zakończył Winiarski, obijając blok rywali.

W drugim secie podopieczni Anastasiego już na początku seta odskoczyli rywalom i ani na chwilę nie oddali kontroli w tej partii, wygrywając ją do piętnastu.

Kłopoty zaczęły się jednak w drugiej partii, na początku walka była wyrównana, jednak po pierwszej przerwie technicznej pozwoliliśmy odskoczyć Turkom, którzy szybko odskoczyli nawet na pięć punktów. Kilka minut później udało się nawet doprowadzić do remisu, ale wtedy Turcy złapali drugi oddech i w końcówce znów bez problemu przebijali się przez obronę Polaków, wygrywając trzeciego seta do dwudziestu dwóch.

Czwarty set znów był dużo bardziej wyrównany, niż mogłoby wydawać się przed meczem, ale w kluczowych momentach to Polacy zachowywali więcej koncentracji, a całe spotkanie zakończył asem serwisowym wprowadzony chwilę wcześniej Łukasz Wiśniewski.

W drugim spotkaniu Polacy zmierzą się z Francją. Początek meczu w sobotę o 20. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Czy Polacy pokazali dobrą formę w meczu z Turcją?