ME siatkarzy. Polacy ograli Turcję na inaugurację turnieju

Polscy siatkarze wygrali 3:1 z Turcją w swoim pierwszym meczu na siatkarskich Mistrzostwach Europy. Podopieczni Andrei Anastasiego jedynie w trzecim secie zaliczyli krótki przestój i ostatecznie udało im się zgarnąć komplet punktów.
Polska
Wyjściowy skład Piotr Nowakowski, Michał Winiarski, Bartosz Kurek, Kuba Jarosz, Żygadło, Paweł Zatorski, Mateusz Możdżonek
Turcja
Wyjściowy skład Kiyak, Elgaz, Yesilbudak, Batur, Yucel, Gok, Koc
Relacje z meczów Polaków na siatkarskich ME w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone

Przed spotkaniem z Turcją dominowało przekonanie, że mecz ten będzie najłatwiejszą przeprawą dla Polaków w fazie grupowej.

Od początku spotkania wydawało się, że tak będzie też w rzeczywistości. Pierwszy set nie był jednak przysłowiowym "spacerkiem". Do drugiej przerwy technicznej oba zespoły grały punkt za punkt i dopiero w końcówce nasi reprezentanci odskoczyli rywalom, a seta zakończył Winiarski, obijając blok rywali.

W drugim secie podopieczni Anastasiego już na początku seta odskoczyli rywalom i ani na chwilę nie oddali kontroli w tej partii, wygrywając ją do piętnastu.

Kłopoty zaczęły się jednak w drugiej partii, na początku walka była wyrównana, jednak po pierwszej przerwie technicznej pozwoliliśmy odskoczyć Turkom, którzy szybko odskoczyli nawet na pięć punktów. Kilka minut później udało się nawet doprowadzić do remisu, ale wtedy Turcy złapali drugi oddech i w końcówce znów bez problemu przebijali się przez obronę Polaków, wygrywając trzeciego seta do dwudziestu dwóch.

Czwarty set znów był dużo bardziej wyrównany, niż mogłoby wydawać się przed meczem, ale w kluczowych momentach to Polacy zachowywali więcej koncentracji, a całe spotkanie zakończył asem serwisowym wprowadzony chwilę wcześniej Łukasz Wiśniewski.

W drugim spotkaniu Polacy zmierzą się z Francją. Początek meczu w sobotę o 20. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Czy Polacy pokazali dobrą formę w meczu z Turcją?
Komentarze (12)
  • l-ca

Oceniono 34 razy 34

To media pompują atmosferę, a potem jest jak jest, czyli płacz.

• shreder92

Oceniono 22 razy 20

Ludzie opamiętajcie się!!! mecz został wygrany, a to na razie jest najważniejsze. Mecz meczowi nigdy nie będzie równy w sportach takich jak siatkówka. Nie pompujcie balonika!!! Czekajmy na rozwój wydarzeń spokojnie i bez nerwów. Nie czarowali, ale wygrana za full jest. Jutro zobaczymy co stanie się z Francją, bo moim zdaniem jest to najtrudniejszy przeciwnik grupy. Moim zdaniem Polacy pompują ten balonik, bo w żadnym sporcie zespołowym nam za bardzo nie idzie. Mamy tę siatkówke, gdzie to my tworzymy "grupę śmierci" i oczekujemy, że jak gramy ze średniakiem to 3:0 i do domu, jak dzieci z podstawówki. Bądźmy "mądrymi kibicami" i kibicujmy z głową. To nie jest teatr to jest mecz!!!

• per333

Oceniono 15 razy 9

W tabloidzie sport.pl chyba każdy tekst musi roić się od błędów, ale mniejsza z tym.

Polacy zaprezentowali słabą formę, ale spójrzcie na faworytów: Rosję i Serbię. Również Bułgaria nie zachwyciła w meczu z Czechami.

Będę szczery: z taką grą nie wróżę Polsce medalu. Pal licho Włochów czy Rosjan, inne zespoły takie jak Niemcy, Francja czy Belgia mogą być poza naszym zasięgiem.

Jutro zobaczymy...

• wmbk8

Oceniono 6 razy 6

Pojedynek dwóch włoskich trenerów, przyjaciół, którzy wyściskali się przed meczem, a później pokazali dwa, różne oblicza trenerskie. Aktywny Zanini, który próbował za wszelką cenę pomóc swoim podopiecznym i totalnie bierny Anastasi, którego teksty (guys come on!) na czasach przejdą do historii. Nie lekceważyłbym Turków, bo uważam, że mogą jutro dołożyć Słowakom, więc ocenę Polaków należy rozpatrywać przez pryzmat 3 punktów, które wywalczyli, ale ocena trenera musi być surowa. W żaden sposób nie pomógł drużynie zmianami. W trzecim secie ściągnął z boiska Michała Winiarskiego, który nie spisywał się dobrze na przyjęciu, ale dobrze grał w ataku, efekt przegrany trzeci set, bo Kubiak przyjmował równie słabo, a do tego nieskutecznie zagrał w ataku. Żygadło kwalifikował się kilkakrotnie do zmiany, grając uparcie skrzydłami, a jego wystawy za plecy Kurka były koszmarne. Jest dwóch rozgrywających na świecie, którzy potrafią ignorować obecność Nowakowskiego na boisku i nie wykorzystywać jego olbrzymich możliwości- pierwszy to Tichacek z Resovii, a drugi to Żygadło. Zmiana prosi się sama albo nieefektywny Nowakowski (w jego miejsce Wiśniewski), albo grający na ciągłych błędach Żygadło. Jarosz nie grał zbyt skutecznie, atakujący powinien być pierwszą opcją w ataku, a nie był, można było spróbować Boćka lub lepiej podwójną zmianę, ale taki termin nie istnieje w słowniku Anastasiego. Polscy gracze nie mają co liczyć na pomoc treneraw następnych meczach albo poradzą sobie sami z własnymi słabościami, albo polegną.

• hel_w_skarpetach

Oceniono 7 razy 3

Ci co pie'dolą o słąbej formie chyba sa ślepi. Natomiast Turcy chociaz są daleko w rankingu zagrali wspaniałe spotkanie i wysoko ustawili poprzeczkę. Nie rankingi grają korwa wasza mać√ tylko ludzie w aktualnej dyspozycji! Polacy bardzo dobrze.

• ml2403

Oceniono 11 razy 3

Może będę nudny, ale o wszystkim w siatkówce decyduje zagrywka. To nasza pięta Achillesowa i nic nie zdobędziemy jak to się nie poprawi. To niby banał, ale jak się spojrzy na naszych to w tym elemencie tylko siąść i płakać. Kurek potrafi mocno zaserwować, cóż z tego jak raz na pięć prób albo rzadziej. Winiarski jest trochę lepszy, Jarosz podobny, Kubiak i Ruciak regularniejsi ale ze słabszą zagrywką. I to by było na tyle, bo reszta stosuje tzw flopy, które trzeba zagrać niezwykle precyzyjnie by były zagrożeniem. Jak popatrzyć na czołowe zespoły to tam wyjątkiem jest serwujący flopem, a reszta ma silne zagrywki i bije je regularnie czyli odwrotnie jak Kurek na 5 trafia cztery.Było to wręcz irytujące jak Turcy przyjmowali nasze zagrywki na punkt, a my męczyliśmy się z ich. Tak grając nic nie wygramy.

• roztoka

Nie wiadomo teraz jak Polska powinna grać, czego bardziej się obawiać. Spotkania z Rosja, czy z Niemcami?

Oceniono 4 razy 0

Pier'dolisz głupoty Piotrek. Było naprawde nieźle, niektóre akcje wspaniałe. Sporo luzu. W trzecim secie lekkie obnizenie ale potem pojechali jak trzeba. A nie było łatwo bo Turcy zagrali bardzo dobrze. Naprawde pokażą się na tych mistrzostwach.

• olias

Oceniono 13 razy -1

panie trener ... to była Turcja. strach myśleć co dalej.
    brakuje Igły. ten młody zastępca - faktycznie "bez układu nerwowego" - o jedno tempo za późno rzuca się po piłkę, tak gdzie Igła zdążyłby jeszcze zajarać papierosa. Brak układu nerwowego JEST w siatce wadą, a na libero tragifarsą.
    Podobnie Bartman .. jak przyjdą ciężkie chwile załkasz trener za nim.

od jakiegoś czasu zastanawiam się na ile eliminacja drużyna pana trenera przez Resovię wpłynęła na brak mistrza Polski w reprezentacji?