Sport.pl

ME siatkarzy. Scenariusze dla Polski

W piątek zaczynają się mistrzostwa Europy w siatkówce. Polacy muszą zająć pierwsze lub... trzecie miejsce w grupie, by w ćwierćfinale uniknąć gry z Rosją - największym faworytem imprezy. Pierwszy mecz Polaków z Turcją dziś o 20. Relacja Z Czuba i na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl Live.
Z każdej grupy I rundy do dalszej fazy awansują po trzy drużyny. Zwycięzcy od razu znajdą się w ćwierćfinale. Zespoły z drugiego i trzeciego miejsca zagrają baraż o 1/4 finału.

Scenariusze dla Polski

1) Jeśli siatkarze wygrają w weekend grupę, w poniedziałek i we wtorek mają wolne, a w środę zagrają w ćwierćfinale - jeśli nie będzie niespodzianek - ze zwycięzcą barażu pomiędzy Bułgarią i Słowacją.

2) Jeśli siatkarze zajmą drugie miejsce w grupie, wolny będą mieć tylko poniedziałek. We wtorek zagrają baraż z trzecią drużyną grupy D, czyli - znów: jeśli nie będzie innych niespodzianek - z Niemcami. A w środę ćwierćfinał - prawdopodobnie z Rosją.

3) Jeśli siatkarze zajmą trzecie miejsce w grupie, we wtorkowym barażu zmierzą się z wiceliderem grupy B, czyli - jeśli nie będzie niespodzianek - Bułgarią. A w ćwierćfinale unikną Rosji, bo spotkają tam triumfatora swojej grupy, z którym grali w pierwszej rundzie.

Podział na grupy

Grupa A (Odense): Dania, Włochy, Białoruś, Belgia.

Grupa B (Gdańsk): Polska, Turcja, Słowacja, Francja.

Grupa C (Herning): Finlandia, Serbia, Holandia, Słowenia

Grupa D (Gdynia): Rosja, Bułgaria, Niemcy, Czechy.Komentarze (3)
ME siatkarzy. Scenariusze dla Polski
Zaloguj się
 • komentatornews

  Oceniono 10 razy 8

  Szkoda, że w ogóle trafiamy na grupę D. Ćwierćfinał z kimkolwiek z miejsc 2-3 w grupach A, B, C dawałby niemalże pewny półfinał. Grupa D jest grupą śmierci - nawet trudno wyrokować, kto tam wyjdzie z którego miejsca. Rosja na papierze jest oczywiście najsilniejsza, ale jeśli Bułgaria ma swój dzień, to może im dać w skórę. Niemcy to bardzo solidna drużyna, która również potrafi grać w najlepszymi. Czesi też cały czas notują progres wyników - w tym roku grali nawet w LŚ, więc tremy przed grą z najlepszymi już nie będzie.
  Oczywiście wierzę, że bez oglądania się na innych awansujemy do półfinałów, bo zwyczajnie stać nas na to sportowo, ale ... mogłoby być łatwiej grając z kimś spoza grupy D.

 • klingel

  Oceniono 6 razy 4

  Na kazdym mozna sie posliznac.
  Turcy sa twardzi, nieustepliwi.
  Miejcie sie na bacznosci!
  Draznia mnie scenariusze- zostawcie ludziska GDYBANIA. Tu trzeba grac, wygrywac!
  Jesli jada na turniej to chyba wiedza co trzeba...

 • mateusz1917

  Oceniono 21 razy -3

  Dlaczego mistrzostwa i decydujaca(najbardziej prestizowa i dochodowa) odbywaja sie w ogole w Dani gdzie w siatkowke nikt nie gra? Znowu nas wykiwano? Turniej na dwa kraje gdzie oba polfinaly sa w Dani? aha...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX