World Grand Prix. Chinki nokautują reprezentację Polski

Reprezentacja siatkarek przegrała swój trzeci kolejny mecz w finałowej fazie World Grand Prix i zajmuje ostatnie miejsce w grupie. W Ningbo nasze zawodniczki zostały bardzo pewnie pokonane przez gospodynie - reprezentację Chin. Mecz, w którym tylko momentami nawiązywaliśmy walkę zakończył się wynikiem 0:3.

Nasze zawodniczki tylko w pierwszym secie utrzymywały kontakt z Chinkami, które dały Polkom srogą lekcję siatkówki. Pod koniec tej partii rywalki "odjechały" jednak naszej reprezentacji pewnie wygrywając do 19.

Takim samym rezultatem zakończył się drugi set, w którym raz po raz skutecznymi atakami popisywała się masywna Wang. Nasze zawodniczki popełniały błędy w przyjęciu i pod siatką, co rywalki bezwzględnie wykorzystywały.

Trzeci set to już popis Chinek, które bardzo pewnie kończyły kolejne ataki, a nasze siatkarki myliły się nawet w najprostszych sytuacjach. Nie pomógł nawet zryw pod koniec seta, kiedy to zdobyliśmy pięć punktów z rzędu, co tylko zmniejszyło rozmiary porażki. Ostatecznie trzecią partię przegraliśmy do siedemnastu.

Polki przegrały z gospodyniami - relacja akcja po akcji ?