Sport.pl

Siatkówka. Piotr Gruszka: Te mecze są nam potrzebne

Polacy kiepsko zainaugurowali VIII Memoriał Huberta Wagnera przegrywając z Bułgarami 1:3. Dotąd bilans meczów wypadał na korzyść Polaków, tym razem Bułgarzy przełamali pasmo porażek z biało-czerwonymi.
1 : 3
Informacje
Memoriał Huberta Wagnera 2010 -
Niedziela 22.08.2010 godzina 14:45
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
Wynik
Polska
22
22
25
14
1
Brazylia
25
25
22
25
3
Składy i szczegóły
Polska
Skład:
Nowakowski, Kurek, Gruszka, Gacek, Zagumny, Winiarski, Możdżonek
Brazylia
Skład:
Murilo, Rodrigao, Mario, Giba, Visotto, Marlo, Dos Santos
Co było kluczem do zwycięstwa? - Grali poprawnie, mocno skoncentrowani i robili mało błędów. Mocno zagrywali i to na pewno nam utrudniało wyprowadzenie ataków - ocenia Piotr Gruszka. - Cóż przegraliśmy mecz trzeba wyciągnąć wnioski, bo po to są te mecze, dziś kolejne spotkanie i zobaczymy jak będzie.

Polacy aktualnie są w trakcie przygotowań do docelowej imprezy, jaką są Mistrzostwa Świata. Czego jeszcze brakuje, aby dojść do optymalnej formy, która zagwarantuje dobry występ we Włoszech? Piotr Gruszka nie wyróżnia konkretów, a zwraca uwagę na całość. - Nie ma jakiejś skali ile nam brakuje. Na pewno jeszcze będziemy grali lepiej. Został miesiąc, więc nie może teraz nagle, że będzie forma - ocenia atakujący. - W siatkówce zawsze jest nad czym pracować każdy element różnie wychodzi z innym przeciwnikiem, także na pewno jest jeszcze kilka elementów które musimy poprawić - stwierdza siatkarz.

Kogo możemy spodziewać się w pierwszej szóstce dzisiejszego meczu? - Nie wiem, zobaczymy kogo trener desygnuje do gry, ale to i tak nie ma znaczenia. Trzeba grać swoje i myślę, że gramy dobrze i tutaj nie myślę nie musimy się martwić o to, kto będzie jutro. Chcemy wyciągnąć wnioski z wczorajszego meczu i pomimo, że z innym przeciwnikiem to myślę, że będzie lepiej - zapowiada Piotr Gruszka.

Więcej o siatkówce przeczytasz na Reprezentacja. net»


Więcej o: