Puchar Wielkich Mistrzów. Polacy przegrali z Japończykami

W swoim pierwszym meczu rozgrywanego w Japonii Pucharu Wielkich Mistrzów polscy siatkarze przegrali z gospodarzami imprezy 2:3 (25:22, 15:25, 25:21, 21:25, 10:15).

Relacjonowaliśmy ten mecz na żywo - czytaj ?

W pierwszym secie Japończycy przed długi okres prowadzili z Polakami wyrównany pojedynek. Przełomowym momentem był blok Daniela Plińskiego, dzięki któremu pierwszy raz w tej partii nasi reprezentanci wyszli na prowadzenie dwoma punktami. Od stanu 20:18 nie daliśmy już sobie wydrzeć przewagi i ostatecznie zeszliśmy z parkietu zwycięsko pozwalając rywalom na zdobycie 22 punktów.

W drugiej części Japończycy szybko wyszli na prowadzenie. Diametralnie zmienili swoją grę i nie pozwalając na wiele Polakom, systematycznie zwiększali przewagę. Partię zakończyli łatwą wygraną do 15 , co zwiastowało, że spotkanie może potrwać bardzo długo.

Trzeci set to znowu dobra gra Polaków, którzy grając od początku skoncentrowani nie popełniali już tak wielu błędów w obronie. Dobra gra na bloku pozwoliła w pewnym momencie na uzyskanie przewagi sześciu punktów (20:14). Polacy zaczęli grać na luzie, czego efektem była ostateczna wygrana do 21.

Łatwe zwycięstwo w trzecim secie rozprężyło naszą reprezentację. Kolejną odsłonę znowu łatwo wygrali gospodarze, którzy byli lepsi od naszych siatkarzy w każdym elemencie i pokonali nas do 21. W decydującej partii Japończycy poszli za ciosem, pozwalając zdobyć nam tylko 10 punktów.

Kolejny mecz Polacy zagrają już w czwartek. O godzinie 7:30 czasu polskiego podopieczni Daniela Castellaniego zmierzą się z Kubą. Relacja z czuba i na żywo z tego spotkania na sport.pl od godziny 7.30.

Puchar Wielkich Mistrzów rozgrywany jest raz na cztery lata w Japonii - zawsze rok po Igrzyskach Olimpijskich. Jest to jedyny turniej organizowany przez światowej federacji, który nie daje punktów do rankingu światowej federacji FIVB. W zawodach biorą udział: Japonia - jako gospodarz, mistrzowie czterech kontynentów, których drużyny zajęły najwyższe miejsca podczas Igrzysk i jedna drużyna z dziką kartą. Polacy zagrają w tej imprezie po raz pierwszy.